Wyszukiwanie materiałów w SOLIDWORKS 2020

HomeRozwiązaniaProjektowanie

Wyszukiwanie materiałów w SOLIDWORKS 2020

W poniższym artykule przedstawiliśmy, w jaki sposób do bazy materiałów SOLIDWORKS dodać własną pozycję oraz w jaki sposób przygotować własną bibliotekę materiałów.

Jak powiększyć bazę materiałów SOLIDWORKS Simulation

Co jednak w sytuacji, gdy łączna liczba dostępnych materiałów liczona jest w tysiącach, a pozycje posegregowane są w podfoldery według różnych kryteriów, co sprawia, że przeszukiwanie biblioteki w celu przypisania do modelu odpowiedniego materiału zajmuje sporo czasu?

SOLIDWORKS 2020 wprowadza genialne w swej prostocie rozwiązanie – pasek wyszukiwania materiałów. To subtelne udoskonalenie pomaga zaoszczędzić czas pracy inżynierów, którzy do tej pory poświęcali go na przeglądanie bazy materiałów, by przypisać odpowiednie dane materiałowe do projektowanego modelu 3D czy na potrzeby analizy wytrzymałościowej w SOLIDWORS Simulation.

I tak, jak widać na poniższym przykładzie, znalezienie materiału o granicy plastyczności Re = 235MPa może ograniczyć się do wpisania „235” w pasku wyszukiwania, a program przefiltruje nam wyniki pokazując zarówno materiały z „biblioteki standardowej”, jak i zdefiniowanej przez nas:

Jeśli szukają Państwo kompleksowej bazy materiałów z możliwością ich importu do programu SOLIDWORKS zachęcamy do zapoznania się z Total Materia – najbardziej kompleksową baza materiałów na świecie, która zapewnia błyskawiczny dostęp do właściwości ponad 450 000 materiałów, które można porównywać między innymi względem norm, składów chemicznych, właściwości fizycznych i mechanicznych. Przy takiej liczbie danych, możliwość łatwego wyszukiwania jest niemalże koniecznością.