SOLIDWORKS World – Dzień II

HomeAktualnościWydarzenia

SOLIDWORKS World – Dzień II

Drugi dzień SOLIDWORKS World 2015 można podsumować jednym zdaniem – „Pro Publico Bono – SOLIDWORKS” Dlaczego?

  • Monica Menghini na temat inspiracji, designie i innowacyjności
  • Richard Doyle o ogromnej roli społeczności SOLIDWORKS
  • Marie Planchard szeroko omówiła wsparcie SOLIDWORKS dla edukacji i rozwoju
  • Nowe rozwiązania w My.SOLIDWORKS i darmowy egzamin CSWA?
  • „Wyślij paczkę na księżyc” – rozwiązania firmy Astrobotics
  • Genialny wykład Dr Michio Kaku

Mając ogromną pasję w sobie i przekładając ją na swoje działania można osiągnąć ogromny sukces. Ogromną pasję i zaangażowanie pokazała Monica Menghini (Executive Vice President, Chief Strategy Officer) swoją prezentacją. Słusznie stwierdzała, że w dzisiejszych czasach sam produkt już nie wystarcza, ponieważ klienci kupią wrażenia/emocje, a produkt jest tego uzupełnieniem. Zadaniem między innymi inżynierów jest projektowanie w taki sposób, aby przyszłym klientom dostarczyć tych emocji. Swoją drogą, czy to nie podobna filozofia do Appla’a znana już od lat? :) Poniżej kilka zdjęć z prezentacji Monici Menghini

Monica Menghini

img_9611

Richard Doyle, który jest związany z działalnością społeczności SOLIDWORKS świetnie przedstawił zalety udzielania się w SWUGN (np: bo jest darmowa pizza :)) A na poważnie, to na świecie mamy 247 lokalnych grup związanych z SOLIDWORKS! Na oficjalnych forach internetowych i spotkaniach można uzyskać wiele unikatowych informacji na temat oprogramowania, których nie ma w podręcznikach. W Polsce również mamy swoją społeczność SOLIDWORKS – PSWUG :)

Grupa roku: San Antonio SOLIDWORKS User Group

Najlepsi liderzy grup: Don Glaske, Kettle Moraine and Northeast, Denny Bahl, Chicago and Chicago West

Michelle Pillers Community Award: Jeff Mirisola, Jeff’s Tool Shed

SWUGN

img_9616

img_9617

W kolejnym punkcie porannej sesji Marie Planchard prezentowała wykorzystanie SOLIDWORKS do celów edukacyjnych i badawczych oraz o ważnej roli kobiet inżynierów dla rozwoju produktów. Na scenie pojawiała się jedna z twórczyń serii zabawek Roominate – Bettina Chen.  Opowiadała o swoim pomyśle oraz o jego realizacji:

https://www.youtube.com/watch?v=QClqUvz2r2Q&feature=youtu.be

 

IMG_0135

img_9647

Serwis My.SOLIDWORKS funkcjonuje już od dawna, o czym już pisaliśmy w jednym z artykułów. W tym roku została dodana nowa funkcjonalność – My.SOLIDWORKS Manufacturing Network!

MySOLIDWORKS

Jest to miejsce, gdzie użytkownik SOLIDWORKS może w prosty sposób odnaleźć firmę, która podejmie się produkcji utworzonego projektu. Z drugiej strony, firmy zajmujące się produkcją szybciej odnajdą potencjalnych klientów.

Do końca marca po ukończeniu kursu na platformie My.SOLIDWORKS będzie można za   darmo przystąpić do egzaminu CSWA

SOLIDWORKS CSWA

Gościem specjalnym był CEO Astrobotics – John Thornton. Firma ta zajmuje się produkcją robotów/łazików kosmicznych, które mogą zostać wysłane w kosmos, a co więcej mogą również transportować ładunki w przestrzeń kosmiczną. Olbrzymią zaletą rozwiązań firmy Astrobotics jest ich stosunkowo niska cena. Szczegółowe informacje na stronie: https://www.astrobotic.com

Astrobotic

Na koniec porannej sesji wystąpił genialny Dr Michio Kaku (fizyk-teoretyk, profesor, badacz teorii strun, popularyzator nauki, futurolog, autor ponad 70 prac i wielu książek, z których kilka stało się bestsellerami, gospodarz programów radiowych i telewizyjnych).

Dr Michio Kaku

 

Nagranie z wczorajszej sesji generalnej jest dostępne na stornie: SOLIDWORKS