SOLIDWORKS World 2015 – Dzień I

HomeAktualnościWydarzenia

SOLIDWORKS World 2015 – Dzień I

W poniedziałek (9.02) rozpoczęła się oficjalna część najważniejszego wydarzenia związanego z oprogramowaniem SOLIDWORKS na świecie – SOLIDWORKS WORLD 2015!

Już od niedzieli bierzemy udział w sesjach/zajęciach/panelach przewidzianych tylko dla dostawców oprogramowania SOLIDWORKS. Natomiast od poniedziałku przez 3 dni Phoenix w Arizonie będzie światową stolicą fanów SOLIDWORKS. Dlaczego?

  • zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania DS SOLIDWORKS
    • przedsmaki nowej wersji SOLIDWORKS
    • całkowicie nowe aplikacje dla inżynierów, działów marketingowych i handlowych
  • odbędzie się ponad 200 zaplanowanych sesji treningowych
  • przybędzie około 6000 uczestników (klienci, resellerzy, partnerzy, pracownicy)
  • zaprezentuje się ponad 150 wystawców z całego świata (producenci oprogramowania, sprzętu)

Co się działo pierwszego dnia?

IMG_0163

Wydarzenie rozpoczęło się wejściem byłego CEO SOLIDWORKS Bertrand Sicot’a w towarzystwie drona Parrot, co już na samym początku wzbudziło duży entuzjazm wśród widowni. Były CEO po krótce zaprezentował nowe produkty SOLIDWORKS. W ciągu ostatniego roku swoją premierę miały: SOLIDWORKS 2015, SOLIDWORKS Inspection, MySOLIDWORKS Professional oraz SOLIDWORKS Mechanical Conceptual, który od teraz zmienił nazwę na SOLIDWORKS Conceptual Design. W trakcie swojego wystąpienia Bertrand Sicot kilkukrotnie wspominał o ważności tworzenia społeczności inżynierów, skupieniu się na ich relacjach, współpracy i pasji. Platforma 3DExperience to miejsce, które jest odpowiedzią na poruszane kwestie. Jako przykład były CEO zaprezentował aplikację Bryo dostępna na wspomnianej platformie. Pozwala ona na tworzenie społeczności osób uprawiających bieganie, wymianę swoich osiągnięć oraz nawiązywanie kontaktów.

DSC_0132

Bertrand Sicot podczas swojego wystąpienia pogratulował funkcji nowemu CEO SOLIDWORKS Gian Paolo Bassi. Obecny CEO SOLIDWORKS zaprezentował nowy produkt bazujący na platformie Dassault Systemes 3DExperience: SOLIDWORKS Industrial Design. Aplikacja ta jest odpowiedzią na potrzeby koncepcyjnego, zespołowego projektowania, dające możliwości społecznościowe. SOLIDWORKS Industrial Design przyspiesza proces projektowania produktu, zapewniając inżynierom narzędzie do pracy w chmurze, dzięki czemu możliwa jest współpraca nad skomplikowanymi kształtami kilku osób. Aplikacja pozwala na projektowanie organiczne kształtów produktu, łączy środowisko inżynierów i projektantów, dzięki czemu mogą komunikować się i współpracować ze sobą i tym samym szybciej przejść do projektowania mechanicznego. Dane projektowe powstałe w SOLIDWORKS Industrial Design mogą być wykorzystywane wewnątrz i na zewnątrz firmy, dzięki programowi SOLIDWORKS Model Based Definition (MBD).

DSC_0126

DSC_0128

Podczas SOLIDWORKS World 2015 nie zabrakło również elementu innowacji. Dyrektor ds. innowacji Rick Chin zaprezentował nową technologię, którą można wykorzystywać razem z SOLIDWORKSTalmic Myo. Myo to opaski naramienne sterowane przez ruchy i gesty rąk, wykorzystujące aktywność mięśni oraz sygnały EMS do obsługi urządzeń elektronicznych i oprogramowania. Za ich pomocą jesteśmy w stanie jedynie przy użyciu rąk kontrolować ruchy modeli w SOLIDWORKS.

Ostatnie z wystąpień należało do Bre Pettis – szef ds. innowacji w Bold Machnies. W trakcie swojego wystąpienia Bre zaprezentował nowe drukarki MakerBot, a także produkty, które powstały przy użyciu druku 3D. Należą do nich wspomniane Myo, czy Robohand – wysokiej jakości proteza dłoni dla dzieci, której cena jest niższa niż 50 tys. dolarów.

20150208_092151

20150208_091353

20150208_122631

IMG_0169

DSC_0121

DSC_0125

IMG_0162

IMG_0155

DSC_0107

DSC_0154

DSC_0169

DSC_0170

DSC_0181

IMG_0166

DSC_0147

DSC_0105

Jeżeli nie uczestniczyliście we wczorajszej sesji generalnej, możecie obejrzeć ją ponownie tutaj.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w dniu drugim SOLIDWORKS World 2015. Rejestracji możecie dokonać tutaj. Start godzina 16:30!