SOLIDWORKS World 2015 – Dzień III

HomeAktualnościWydarzenia

SOLIDWORKS World 2015 – Dzień III

Trzeci dzień SOLIDWORKS World 2015 już za nami! Ostatni dzień wydarzenia skupił się wokół użytkowników SOLIDWORKS oraz samego programu! A to wszystko dlatego, że program trzeciego dnia imprezy wyglądał tak:

 • Wystąpił Jinsop’a Lee – młody designer,  twórcy teorii  5 zmysłów
 • Eyal Dadush przedstawił historię jednego z użytkowników SOLIDWORKS – Seffi Udi
 • Ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Model Mania 2015
 • Zaprezentowano listę TOP 10 SOLIDWORKS World 2015
 • Przedstawiono kilka nowości jakie znajdziemy  w SOLIDWORKS 2016
 • Zdradzono miejsce organizacji  SOLIDWORKS World 2016

1

Jinsop Lee to młody designer, który już w trakcie swojego dzieciństwa doświadczył, że projektowanie to kreatywny proces, który zależy od naszej wyobraźni. Mężczyzna w trakcie swoich studiów odkrył teorię projektowania w oparciu o 5 zmysłów. W trakcie tworzenia nowych produktów bardzo ważne jest stymulowanie doświadczeń, w celu zwiększenia zaangażowania. Sam projekt nowego produktu powinien opierać się na doświadczeniach zmysłowych. Oznacza to, że koncept produktu i jego wyglądu kształtowany jest np. przez wzrok, dotyk. Im więcej zmysłów uczestniczy w procesie projektowania, tym efekt finalny będzie lepszy.

13

Teoria Jinsopa Lee głosi, że należy myśleć w kategoriach doświadczeń jakie będzie miał użytkownik końcowy korzystający z gotowego produktu. Tylko takie podejście pozwoli na stworzenie lepszego produktu, a nas samych uczyni lepszym designerem, myślącym w kategoriach wrażeń końcowych konsumentów. Zmysły o których wspomina mężczyzna to: wzrok, dotyk, zapach, dźwięk, smak. W trakcie projektowania należy zbadać intensywność doświadczeń dla każdego zmysłu z osobna.

6

Jednym z przykładów oceny wrażeń podanych przez mężczyznę było porównanie skoku na bungee oraz swobodnego spadania podczas lotu Cesną. Oba z tych doświadczeń budziły intensywne doznania w przypadku wzroku, dotyku oraz dźwięku, z przewagą jednak dla lotu samolotem.

9

10

Następnie Eyal Dadush, pracownik Izraelskiego Resellera SOLIDWORKS, przedstawił inspirującą historię konstruktora Seffi Udi. Seffi uległ bardzo poważnemu wypadkowi, w wyniku którego został sparaliżowany od szyi w dół. Mężczyzna miał dwa wyjścia, poddać się i leżeć w łóżku lub starać się wykorzystać swoje życie jak najlepiej. Bardzo szybko uznał, że leżenie i rozpaczanie nad swoim losem nie jest najlepszym wyborem.

19

Seffi poznał SOLIDWORKS w trakcie swoich studiów. Od roku 2011 zaprojektował wiele wspaniałych produktów, część z nich miała mu ułatwić funkcjonowanie, czego przykładem jest sterowana ustami mysz, czy czytnik Kindle obsługiwany strumieniem powietrza. Seffi wykorzystał SOLIDWORKS również do przeprojektowania swojego domu. Jego zaangażowanie, pasja oraz siła jest dowodem dla wszystkich inżynierów, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeżeli jesteśmy mocno skupieni na osiągnięciu celu. Poniżej możemy obejrzeć film prezentujący historię Seffi.

Model Mania to coroczny konkurs organizowany dla uczestników SOLIDWORKS World. Daje on możliwość przetestowania swoich umiejętności projektowych i współzawodniczenia z pozostałymi zawodnikami. Wygrywa osoba, która zaprojektuje i dokona symulacji modelu najszybciej i najdokładniej. Mark Schneider (Manager, SOLIDWORKS Senior Product Introduction) ogłosił zwycięzców 16-stej już edycji konkursu.

26

21

24

20

SOLIDWORKS od samego początku starał się wprowadzać nowe funkcje/ulepszenia programu , które były odpowiedzią na potrzeby jego użytkowników. W wersji 2015 SOLIDWORKS wprowadzono ponad 200 nowości i ulepszeń, z których 90% jest wynikiem zgłoszonych pomysłów przez jego użytkowników. W październiku zeszłego roku otwarto możliwość zgłaszania pomysłów zmian dla wersji 2016 programu, na które później mógł każdy zagłosować. Podczas środowej sesji generalnej Bruce Holway (SOLIDWORKS R&D Application Define Director) ogłosił Top Ten List SOLIDWORKS World 2015.

 1. Wsparcie dla geometrii grubości zero
 2. Dwukierunkowe wyciągnięcie po ścieżce
 3. Eksport części arkusza blachy ze złożenia w stanie rozłożonym do DXF/DWG
 4. Lista wyboru jest zbyt mała, okno listy powinno być większe lub skalowalne
 5. Wyświetlanie konkretnego elementu powodującego błędy
 6. Możliwość dodawania wszystkich wnioskowanych relacji w szkicu
 7. Wybieranie wewnętrznych pętli na zaznaczonej powierzchni
 8. Szyki w dwóch kierunkach
 9. Optymalizacja topologi części metodą TOSCi dla wszystkich konstruktorów
 10. Możliwość definiowania kilku kątów w jednym poleceniu pochylenia

DSC_0719

DSC_0716

Konferencja nie obeszłaby się bez zdradzenia kilku nowości jakie znajdziemy w nadchodzącej wersji SOLIDWORKS 2016. Każda z nowych funkcji/ ulepszeń powstała z myślą ułatwienia i przyspieszenia pracy konstruktorów. Możemy do nich zaliczyć:

 • SOLIDWORKS PDM Standard
 • Dodatkowy folder Toolboxa z często wykorzystywanymi komponentami
 • Narzędzie B-splajnu, dające jeszcze większą precyzję i swobodę w trakcie projektowania kształtu produktu
 • Kopiowanie kilku elementów razem z wiązaniami

40

 

 • Praca w chmurze i współpraca SOLIDWORKS z aplikacjami z platformy 3DExperience

38

39

 

 • Całkiem odświeżony, lżejszy interfejs użytkownika. Ikony oraz tekst skalują się automatycznie do ustawień systemu operacyjnego

41

42

Już na samo zakończenie sesji generalnej CEO SOLIDWORKS Giano Paolo Bassi nie omieszkał wspomnieć na temat kolejnej edycji SOLIDWORKS World, która za rok odbędzie się w Dallas. Już teraz serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Do zobaczenia za rok!

46

Jeżeli chcesz obejrzeć powtórkę sesji generalnej trzeciego dnia SOLIDWORKS World 2015, znajdziesz ją tutaj.