MySOLIDWORKS for Students – nowa platforma dla studentów

HomeRozwiązania

MySOLIDWORKS for Students – nowa platforma dla studentów

MySOLIDWORKS for Students jest platformą dostępną dla wszystkich użytkowników z aktywnym Student Engineering Kit (SEK) oraz dla posiadaczy licencji  SOLIDWORKS Student Edition (SWSE).

Czym dokładnie jest platforma MySOLIDWORKS pisaliśmy dla Was na SOLIDMANII.

W skrócie, platforma MySOLIDWORKS jest miejscem, gdzie znaleźć można wszystko to, co potrzebne, by sprawnie posługiwać się oprogramowaniem SOLIDWORKS. Jest to miejsce spotkań użytkowników SOLIDWORKS, gdzie można podzielić się wiedzą, przedyskutować ciekawe projekty, wymienić plikami, pobrać na swój komputer modele CAD z platformy 3D Content Central, zyskać dostęp do ponad 120 modułów szkoleń online, które przygotują Cię do certyfikacji SOLIDWORKS oraz do najnowszych informacji, pytań i odpowiedzi pojawiających się na forum SOLIDWORKS.

my sw for students

Poniżej znajdziesz często zadawane pytania (FAQ) odnośnie MySOLIDWORKS dla Studentów i odpowiedzi do nich:

P: Który numer seryjny powinien być używany przez studenta do założenia konta na MySOLIDWORKS – numer seryjny SEK czy numer licencji edukacyjnej (SOLIDWORKS Education Edition) posiadanej przez uczelnię?

O: Właściwy będzie numer seryjny rozpoczynający się od cyfr 9020.


P: W jaki sposób student może zarejestrować swoją domową aktywację licencji Student Engineering Kit (SEK) lub licencję SOLIDWORKS Student Edition (SWSE)?

O: Należy wejść na stronę MySOLIDWORKS i wykonywać polecenia według instrukcji po kliknięciu „czytaj więcej” na banerze „student”


P: Jak długo student może korzystać z MySOLIDWORKS for Students?

O: Można korzystać przez jeden rok od daty rejestracji studenckiego numeru seryjnego.


P: Jeśli wygaśnie subskrypcja dla danej uczelni, czy będzie możliwe odnowienie przez studentów dostępu do MySOLIDWORKS po wygaśnięciu ważności ich licencji?

O: Nie


P: Czy użytkownicy wszystkich typów licencji studenckich mogą korzystać z MySOLIDWORKS for Students?

O: Nie, jedynie użytkownicy SOLIDWORKS Student Engineering Kit (SEK) oraz SOLIDWORKS Student Edition (SWSE) mają dostęp do MySOLIDWORKS for Students. SOLIDWORKS Student Design Kits (SDK) nie umożliwia tego dostępu.


P: W jaki sposób studenci mogą wykorzystać  MySOLIDWORKS for Students do uzyskania pomocy technicznej?

O: MySOLIDWORKSW for Students umożliwia korzystanie z informacji na forach oraz z miejsc przeznaczonych do udzielania wsparcia.


P: Jakie są możliwości przechowywania plików online podczas pracy z MySOLIDWORKS for Students?

O: Można przechowywać pliki używając do tego Dropbox i Google. Czytaj więcej.


P: Potrzebuję nawiązać współpracę z kimś, kto wykona części do mojego projektu. Gdzie mogę znaleźć firmy, które wykonają te części dla mnie?

O: MySOLIDWORKS umożliwia bezpośredni i szybki kontakt z producentami korzystającymi z SOLIDWORKS poprzez sieć producentów – The Manufacturing Network.


P: Czy student może zakupić uaktualnienie (upgrade) do MySOLIDWORKS Professional?

O: Nie, natomiast uczelnia mająca licencje na subskrypcji może uaktualnić MySOLIDWORKS Standard do MySOLIDWORKS Professional i wówczas studenci uzyskają dostęp tą drogą.


P: Czy MySOLIDWORKS for Students daje te same możliwości, które dostępne są podczas korzystania z platformy jako “Gość”?

O: Nie, MySOLIDWORKS for Students jest znacznie poszerzoną wersją w stosunku do opcji korzystania z platformy jako “Gość”, wcześniej tylko w taki sposób dostępnej dla studentów.

pakiety my sw