Platforma 3DEXPERIENCE – Aplikacja 3DPlay | Przeglądanie, mierzenie, tworzenie przekrojów, oznaczanie i udostępnianie plików

HomeRozwiązania3DExperience

Platforma 3DEXPERIENCE – Aplikacja 3DPlay | Przeglądanie, mierzenie, tworzenie przekrojów, oznaczanie i udostępnianie plików

Jednym ze świetnych, łatwych w użyciu narzędzi na Platformie 3DEXPERIENCE jest 3DPlay. 3DPlay służy do przeglądania danych na platformie, ale potrafi też o wiele więcej!

Każdy użytkownik platformy posiadający dostęp do roli Collaborative Business Innovator, ma dostęp do aplikacji 3DPlay. Jest ona dostępna za pośrednictwem kompasu (jak wszystkie aplikacje) i można ją dodać jako widżet do dowolnej karty na pulpicie nawigacyjnym. Przeglądanie pliku jest proste dzięki przeciąganiu i upuszczaniu (Drag&Drop) z okna 3DSpace, okna wyników wyszukiwania, zakładki lub wielu innych miejsc, w których można przeglądać/znajdować zawartość na Platformie. 3DPlay możesz używać do przeglądania modeli 3D, a także plików graficznych, plików PDF i wielu innych typów plików!

Pomiar

Szybko wykonuj pomiary w modelu 3D i umieść je na ekranie. Możesz dodać lub usunąć dowolne pomiary.

Oznaczenia

Widzisz problem z plikiem? Chcesz zadać pytanie, czy coś jest w porządku? Wewnątrz 3DPlay znajdują się narzędzia do oznaczania, w tym możliwość dodawania wpisanych lub odręcznych notatek oraz rysowania na ekranie za pomocą myszy, pióra lub palca. Dzięki różnym typom plików, które 3DPlay może wyświetlać, masz możliwość oznaczania obrazu, pliku PDF, rysunku i znacznie więcej niż tylko modeli 3D.

Natomiast kiedy przeglądamy PDF, możemy wykonać wyszukiwanie po jego treści.

Przekrój

Nie widzisz tego, co musisz zobaczyć? 3DPlay oferuje również narzędzia widoku przekroju, aby ustawić płaszczyznę cięcia w modelu. Ustaw orientację płaszczyzny za pomocą prostego narzędzia, a następnie po prostu przeciągnij płaszczyznę, aby dynamicznie zobaczyć wnętrze pliku części lub złożenia. Możesz przyciągnąć płaszczyznę do otworu, krawędzi lub punktu, obrócić płaszczyznę wokół niej w dowolnej osi, odwrócić widok w żądanym kierunku. Dostępne jest również narzędzie do ustawiania orientacji widoku na normalną do płaszczyzny przekroju, a następnie do przecinania modelu za pomocą suwaka.

Widok rozstrzelony

Gdy projekt w 3DPlay jest złożeniem, dostępne jest narzędzie Explode, które pozwoli rozstrzelić projekt. Za pomocą suwaka możesz rozbić i zwinąć wszystkie komponenty w złożeniu.

Współpraca / Recenzje projektów

Użyłeś wszystkich narzędzi w 3DPlay, aby zobaczyć to, czego potrzebujesz, ale co, jeśli chcesz udostępnić swoje oznaczenia, widok przekroju lub pomiary innym osobom?
W narzędziu 3DPlay znajduje się kilka opcji udostępniania/współpracy.

Najlepszym z nich jest „Publish to 3DSwym”. Umożliwi to utworzenie postu w jednej ze społeczności Swym z osadzonym w nim obrazem, aby użytkownicy mogli zobaczyć, o czym mówisz, a następnie oczywiście rozpocząć rozmowę i współpracę, odpowiadając na Twój post!

Ta aplikacja jest NAPRAWDĘ świetna i przyjemna dla urządzeń dotykowych, niezależnie od tego, czy jest to laptop z ekranem dotykowym, tablet czy telefon, a ponieważ aplikacja działa w przeglądarce (jak większość aplikacji na Platformie 3DEXPERIENCE), wszystkie te funkcje są dostępne dla każdego w Twojej firmie, gdziekolwiek się znajdują!

Jednym z wielu typów plików, które może wyświetlać w narzędziu 3DPlay, jest .SMG. Jest to standardowy typ pliku wyjściowego dla SOLIDWORKS Composer, narzędzia do tworzenia instrukcji montażu. Zamiast instalować Composer Player tylko po to, aby je wyświetlić lub podzielić się z kimś naszym projektem, możesz ten format otworzyć w 3DPlay, to świetna i łatwa alternatywa! (patrz przykładowy plik w linkach podanych poniżej)

Innym niesamowitym zastosowaniem 3DPlay jest udostępnianie pliku osobom spoza firmy/platformy za pośrednictwem innej podstawowej aplikacji o nazwie 3DDrive, aplikacja 3DPlay jest DOŁĄCZONA. Daje to komuś, kto nie ma dostępu do ról i nie jest w żaden sposób powiązany z Twoją platformą, możliwość przeglądania pliku (a nawet oznaczania go) przed pobraniem lub zatwierdzeniem! Więcej informacji na temat 3DDrive można znaleźć w tym wpisie na blogu SOLIDMANIA.

Oto link do modelu CAD, udostępnionego przez aplikację 3DDrive, dzięki czemu możesz zobaczyć narzędzie 3DPlay w akcji. Koniecznie wypróbuj wszystkie miary, znaczniki, narzędzia do rozstrzelenia! Wystarczy, że założysz darmowe konto 3DEXPERIENCE ID, natomiast jeśli już masz konto SOLIDWORKS ID to możesz je wykorzystać!