Co ma nam do zaoferowania platforma MySOLIDWORKS?

HomeRozwiązaniaPomoc

Co ma nam do zaoferowania platforma MySOLIDWORKS?

Na pewno nie raz poszukiwaliście informacji nt. SOLIDWORKS na Customer Portal, Forum SOLIDWORKS, czy chociażby blogach jemu poświęconych. Od pewnego czasu możemy je znaleźć już w jednym miejscu, a mianowicie na platformie MySOLIDWORKS. Nie spowodowało to jednak usunięcia wszystkich wcześniej utworzonych platform. Z poziomu okna logowania SOLIDWORKS nadal mamy możliwość logowania się do Customer Portal oraz Forum SOLIDWORKS,  a  także MySOLIDWORKS.

logowanie SOLIDWORKS

MySOLIDWORKS to platforma kierowana do użytkowników SOLIDWORKS. Powstała ona z myślą stworzenia dla nich miejsca, w którym znajdą odpowiedzi na często nurtujące ich pytania. Nie jest to jednak jedyny cel tej platformy. Pozwala ona również na bycie na bieżąco ze wszystkimi nowościami, doskonalenie swoich umiejętności w zakresie projektowania, czy chociażby na dzielenie się swoją opinią oraz plikami.

Po zalogowaniu na MySOLIDWORKS pojawia się 10 zakładek, pomiędzy którymi możemy przechodzić. Każda z nich niesie innego typu informacje nt. SOLIDWORKS. Jakie? Koniecznie sprawdźcie poniżej!

Strona główna

Po zalogowaniu do MySOLIDWORKS, na środku strony głównej znajduje się pole wyszukiwania. W tym miejscu platforma będzie szukać dla nas określonych informacji w takich miejscach jak blogi, fora,  3D Content Central,  Knowledge Base, YouTube i znacznie więcej.

my sw interface

Istnieje również możliwość zawężenia wyników wyszukiwania poprzez ich filtrację.

filtracja1

Nowości

Zakładka Nowości dostarcza najnowsze informacje ze społeczności SOLIDWORKS, czyli z blogów, tutoriali, forum oraz YouTube, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco!

nowości

Modele CAD

Sekcja Modele CAD to miejsce, w którym możemy wyszukiwać, przeglądać i pobierać na swój komputer modele CAD z platformy 3D Content Central.

modele cad

Szkolenia

W zakładce Szkolenia zostało dodane ponad 1000 filmów treningowych online, które dostosowano do potrzeb użytkowników SOLIDWORKS. Obejmują one m.in. kursy przygotowawcze do certyfikacji SOLIDWORKS, czy krótkie lekcje z tematyki modelowania części, konstrukcji spawanych, złożeń oraz znacznie więcej. Użytkownicy mogą przeszukiwać bazę filmów wyszukując pojedyncze filmy lub korzystać ze specjalnie przygotowanych ścieżek nauki. Dla osób, które nie mają czasu na uczestniczenie w stacjonarnych szkoleniach SOLIDWORKS, przygotowano szkolenia internetowe, które pozwolą na przyswojenie wiedzy w domowym zaciszu. Więcej informacji nt. szkoleń online znajdziesz tutaj -> MySOLIDWORKS: Kursy internetowe – wykup dostęp!

szkolenia

Fora

W zakładce Fora zbierane są najnowsze wpisy, które pojawiły się na forum SOLIDWORKS. Użytkownicy platformy MySOLIDWORKS mają możliwość śledzenia najświeższych pytań i odpowiedzi pojawiających się w różnych kategoriach forum SOLIDWORKS.

fora

Dysk

Sekcja Dysk pozwala na połączenie serwisów przechowujących pliki w chmurze tj. DropBox, czy  Google Drive z MySOLIDWORKS. Dysk MySOLIDWORKS umożliwia użytkownikom SOLIDWORKS przeglądanie swoich projektów online, przy użyciu podglądu online eDrawings oraz udostępnianie bardzo dużych projektów producentom, kolegom z pracy, czy sprzedawcom.

dysk

Pomoc techniczna

Zakładka Pomoc techniczna to miejsce, w którym możemy m.in. otrzymać pomoc techniczną, sprawdzić wymagania sprzętowe dla SOLIDWORKS,  pobrać przewodniki administracyjne czy pobrać najnowsze oprogramowanie.

pomoc techniczna

Producenci

Sekcja Producenci to miejsce, które z założenia ma łączyć użytkowników SOLIDWORKS i rzetelnych producentów powiązanych z drukiem 3D, obróbką CNC, blach czy posiadających zdolności formowania wtryskowego.

Obecnie producenci mogą zarejestrować się na stronie, aby pojawić się w Sieci Produkcji MySOLIDWORKS, zaś użytkownicy SOLIDWORKS mogą polecać producentów do dodania ich do sieci.

Dodatkowo użytkownicy SOLIDWORKS są w stanie nawiązać współpracę z producentami, w celu szybkiego wyprodukowania części, podczas gdy producenci posiadają możliwość dotarcia do użytkowników SOLIDWORKS bardziej bezpośrednio poprzez promowanie swoich usług lub odpowiadanie na zapytania ofertowe. Więcej na ten temat -> MySOLIDWORKS – sieć producentów dostępna już globalnie!

PRODUKCJA

Mój dystrybutor

Zakładka Mój dystrybutor dostarcza wszystkie informacje i techniczne treści publikowane przez Resellera, do którego dany użytkownik SOLIDWORKS należy. Jest to miejsce, w którym pojawiają się wpisy publikowane na blogu technicznym i filmy na YouTube. W tym miejscu znajdziemy dane kontaktowe do naszego dostawcy SOLIDWORKS, wszystkie jego aktualności oraz informacje nt. zbliżających się webinarów i seminariów.

mój dystrybutor

Wypróbuj SOLIDWORKS

W zakładce Wypróbuj SOLIDWORKS mamy możliwość prowadzenia testów online SOLIDWORKS bezpośrednio w przeglądarce internetowej, tym samym bez ograniczeń sprzętowych oraz systemowych. Testy takie możemy prowadzić przez 7 dni. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj -> SOLIDWORKS Online Testing – testuj SOLIDWORKS w przeglądarce internetowej

testy online

MySOLIDWORKS dostępny jest obecnie w postaci 4 pakietów:

  • MySOLIDWORKS Guest– dostępny dla wszystkich użytkowników za darmo
  • MySOLIDWORKS Student – dostępny dla studentów i pracowników naukowych posiadających licencje domowe SOLIDWORKS Student Engineering Kit SEK lub SOLIDWORKS Student Edition
  • MySOLIDWORKS Standard – dostępny dla użytkowników posiadających aktywną sybskrypcję SOLIDWORKS
  • MySOLIDWORKS Professional – dostępny dla użytkowników po wykupieniu dodatkowej subskrypcji MySOLIDWORKS

Zawartość każdego z pakietów została przedstawiona na zdjęciu poniżej.

pakiety-MYSW

pakiety

Serdecznie zapraszamy wszystkich użytkowników SOLIDWORKS do zapoznania się możliwościami MySOLIDWORKS!

Jeżeli chcesz uruchomić platformę MySOLIDWORKS po raz pierwszy, koniecznie zapoznaj się z instrukcją aktywacji dostępu -> Aktywacja dostępu do platformy MySOLIDWORKS