Panel SOLIDEXPERT – pobierz darmowe rozwiązanie SOLIDEXPERT

HomeRozwiązaniaDodatki

Panel SOLIDEXPERT – pobierz darmowe rozwiązanie SOLIDEXPERT

Panel SOLIDEXPERT to dodatek do programu SOLIDWORKS, który jest rozwiązaniem zawierającym zestaw przydatnych funkcji usprawniających pracę z modelowaniem w środowisku SOLIDWORKS. Po prawidłowo przeprowadzonej instalacji panel zostaje dodany  jako kolejna kontrolka Task Pane.

panel SOLIDEXPERT

Korzystając z Panelu SOLIDEXPERT w trakcie pracy, jednym kliknięciem użytkownicy dodatku mogą przejść do portalu pomocy SOLIDEXPERT (Helpdesk) lub do bloga technicznego (SOLIDMANIA).

Przycisk Zlokalizuj pozwala na szybkie wskazanie dokładnej ścieżki danego komponentu (części) w złożeniu. Nie wymagane jest w tym momencie otwieranie właściwości, ręczne kopiowanie ścieżki i szukanie w liście wynikowej odpowiedniego pliku.

Kolejna funkcja Zmień nazwy elementów współpracuje z plikami wieloobiektów, jeżeli w dokumencie mamy Listę elementów ciętych zawierającą kilkanaście pozycji, nie musimy nazywać obiektów ręcznie. Klikając przycisk automatycznie nadamy nazwy obiektom na podstawie otwartej części, kolejno je indeksując.

Zapisz konfiguracje współpracuje z plikami z rozszerzeniem .SLDPRT. Po wskazaniu odpowiedniej lokalizacji możemy zapisać do folderu wszystkie konfiguracje jako osobne pliki, oczywiście dzieje się to automatycznie. Nazwy plików odpowiadają nazwom konfiguracji w drzewku Menadżera konfiguracji.

Przenieś właściwościdzięki jednemu kliknięciu możemy przenieść całą listę właściwości dostosowanych z tabeli specyficznej dla aktywnej konfiguracji do właściwości dostosowanych pliku.

Panel SOLIDEXPERT to rozwiązanie całkowicie bezpłatne, które możesz pobrać na swój komputer już teraz. Panel jest rozwiązaniem, które jest ciągle rozwijane, dlatego wszelakie uwagi odnośnie działania przycisków jak i pomysły na dodatkowe funkcjonalności są przez nas mile widziane.