CAMWorks – Tworzenie złożenia narzędzia w Technologicznej Bazie Danych

HomeRozwiązaniaWytwarzanie

CAMWorks – Tworzenie złożenia narzędzia w Technologicznej Bazie Danych

Prezentujemy kolejny artykuł z serii o Technologicznej Bazie Danych, w którym  tym razem poruszamy temat tworzenia złożenia narzędzia i rozbudowy magazynu narzędziowego.

Do utworzenia złożenia potrzebna jest wcześniej zdefiniowana część robocza narzędzia i oprawka narzędziowa. Tworząc złożenie wskazujemy odpowiednie pozycje z listy części roboczych i oprawek. Jest to bardzo efektywny sposób, pozwalający kontrolować bazę narzędzi i łatwo ją edytować. W celu utworzenia złożenia należy uruchomić aplikację Technologicznej Bazy Danych, a następnie przejść do zakładki Oprzyrządowanie frezarskie. Możemy tutaj zarówno zarządzać częściami roboczymi narzędzi, uchwytami oraz w grupie Narzędzia złożenia utworzyć lub edytować złożenie narzędzi.

Kolejnym krokiem, po utworzeniu narzędzia lub złożenia narzędzia, jest uzbrojenie magazynu narzędziowego. Zarządzanie magazynami odbywa się w zakładce Frezowanie w grupie Magazyny narzędzi. W przypadku korzystania ze złożeń narzędzi należy wybrać magazyn, który obsługuje takie rozwiązanie. Informuje nas o tym zaznaczona opcja „Definiuj narzędzia frezarskie za pomocą złożeń narzędzi”.

Po wczytaniu w pliku projektu uzbrojonego magazynu, możemy wykorzystać przygotowane złożenie narzędzia do utworzenia operacji.