Wybieramy manipulator 3D do SolidWorks

HomeSprzętSterowanie

Wybieramy manipulator 3D do SolidWorks

3dx

Każda z osób pracujących  w SolidWorks, czy chociażby  innym programie do grafiki 3D, przyzna, że łatwość i swoboda projektowania jest bardzo  ważna w trakcie pracy. Obecnie na rynku znajdziemy całkiem sporo rozwiązań, które z założenia mają spełniać tą samą funkcję, czyli sprawić, aby praca w środowisku 3D była swobodniejsza. O ile żadne z nich nie sprawi, że nasz projekt powstanie samoistnie i bez naszego wysiłku, o tyle dostarczy nam możliwość łatwiejszego,a  tym samy przyjemniejszego projektowania. Manipulator, czyli tak naprawdę mysz 3D, może być jednym z rozwiązań, dzięki któremu będziemy mieli nieograniczoną kontrolę nad obiektem w przestrzeni 3D.

oferta3dconnexion

3Dx_ProductRange2014_1_CMYKOferta manipulatorów 3DConnexion jest bogata. Obecnie możemy wybierać spośród 6 modeli, z których 2 to wersje bezprzewodowe. Manipulator  jest idealny dla Ciebie, jeśli chcesz w bardziej naturalny sposób wchodzić w interakcję z środowiskiem CAD.  Cechą charakterystyczną każdego modelu jest opatentowany czujnik, który pracuje w 6 stopniach swobody, pozwalając na płynne przybliżanie, oddalanie, czy obracanie obiektu. Co więcej, każdy z manipulatorów wyposażony jest w dodatkowe przyciski, które możemy w pełni zaprogramować. W zależności od wybranego przez nas modelu wielkość manipulatora, ilość przycisków, a co za tym idzie, również cena będą się różnić.

Poniżej znajdziecie przekrój przez ofertę manipulatorów 3DConnexion.

sn

SpaceNavigator  oraz SpaceNavigator for Notebooks  – idealny dla osób, które poszukują swobody  w środowisku CAD za przystępną cenę. Wersja Notebook waży o połowę mniej niż jego stacjonarny odpowiednik.

 

SMW

SpaceMouse Wireless – sprawdzi się u osób, które chcą uniknąć chaosu kabli.

pro1

SpaceMouse Pro oraz SpaceMouse Pro Wireless -niezbędny, jeżeli potrzebujesz dodatkowych w pełni programowalnych klawiszy funkcyjnych. Dostępny w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej.

SPP

SpacePilot Pro – przeznaczony dla profesjonalistów pracujących w najbardziej wymagającym środowisku CAD. Ekran LCD oraz jeszcze więcej dodatkowych klawiszy, to jego cechy rozpoznawcze.

O parametrach technicznych manipulatorów oraz zawartości zestawu usłyszycie w filmie.