Jak założyć i korzystać z 3DEXPERIENCE ID?

HomeRozwiązania

Jak założyć i korzystać z 3DEXPERIENCE ID?

Producent oprogramowania, firma Dassault Systèmes chcąc podnieść standard obsługi klientów w zakresie zarządzania zamówieniami, produktami oraz wsparciem, zdecydowała się na ujenolicenie swoich platform w tym zakresie. Z tego powodu nastąpiła migracja danych z bardzo dobrze znanego użytkownikom SOLIDWORKSA – Customer Portal, na nową platformę DSx. Client Care & Order.

Aby korzystać z nowej platformy DSx. Client Care & Order, użytkownik powinien założyć własne 3DEXPERIENCE ID. Dzięki jednemu 3DEXPERIENCE ID użytkownik może się zalogować do wszystkich portali, którymi zarządza Dassault Systèmes, np. solidworks.com, my.solidworks.com i 3ds.com.

Dla użytkowników już korzystających z identyfikatora SOLIDWORKS ID ważną kwestią jest, fakt ze mogą użyć tych samych danych do logowania dla platformy 3DEXPERIENCE. Należy jednak pamiętać aby korzystać z tego samego adresu email, ponieważ na jego podstawie dla użytkowników korzystających z SOLIDWORKS ID został utworzony identyfikator 3DEXPERIENCE.

Grafika przedstawiająca, że należy używać tego samego adresu e-mail dla moich loginów SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE

W celu utworzenia własnego 3DEXPERIENCE ID, użytkownicy musza przejść na oficjalną stronę producenta: https://www.3ds.com/. W kolejnym kroku na stronie, należy wybrać w prawym górnym rogu ikonę logowania.

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, oprogramowanie, Strona internetowa Opis wygenerowany automatycznie

Rys. Ekran główny na stronie 3ds.com.

Po wybraniu wspomnianej ikony zostaniemy przekierowaniu do panelu logowania. W przypadku gdy już mamy aktywne konto możemy podać swoje dane i zalogować się do portalu. W przypadku gdy chcemy założyć konto musimy wybrać z dostępnych opcji: Utwórz 3DEXPERIENCE ID.

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, logo, System operacyjny Opis wygenerowany automatycznie

Rys. Panel logowania do konta 3DEXPERIENCE.

 

W kolejnym kroku zostaniemy przekierowani do prostego formularza, w którym musimy uzupełnić podstawowe dane potrzebne do założenia 3DEXPERIENCE ID.

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, oprogramowanie, Ikona komputerowa Opis wygenerowany automatycznie

Rys. Formularz z danymi wymaganymi do utworzenia 3DEXPERIENCE ID.

Po uzupełnieniu formularza poprawnymi danymi, zaakceptowaniu warunków polityki prywatności możemy zarejestrować swoje konto, klikając niebieski przycisk: Zarejestruj.

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, oprogramowanie, Ikona komputerowa Opis wygenerowany automatycznie

Rys. Przykład uzupełnionego formularza 3DEXPERIENCE.

 

Po zarejestrowaniu formularza zgłoszeniowego, otrzymamy na adres e-mailowy, który został podany podczas rejestracji, wiadomość z prośbą o potwierdzenie podanych informacji. Należy otworzyć tę wiadomość, a następnie kliknąć link znajdujący się w jej treści. Zostaniemy przekierowani na nową kartę, w której wyświetlone zostanie potwierdzenie pomyślnie przeprowadzonej weryfikacji adresu mailowego.

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, Czcionka Opis wygenerowany automatycznie

Rys. Wiadomość mailowa z prośbą o potwierdzenie adresu mailowego.

 

Po przeprowadzeniu wyżej opisanych czynności możemy cieszyć się dostępem do wszystkich portali znajdujących się pod opieką Dassault Systèmes.

Utworzone 3DEXPERIENCE ID pozwala na dostęp do globalnej społeczności na platformie 3DEXPERIENCE. Więcej informacji na temat społeczności znajduje się w artykule: Platforma 3DEXPERIENCE – Jak założyć 3DEXPERIENCE ID i otrzymać darmowy dostęp do społeczności w aplikacji 3DSWYM? – SOLIDMANIA.

3DEXPERIENCE ID także umożliwia korzystanie z konta  DSx. CLIENT CARE & ORDER. Więcej na temat korzyści płynących z korzystania z portalu DSx. CLIENT CARE & ORDER znajdą Państwo w artykule: Customer Portal zastąpiony przez DSx. CLIENT CARE & ORDER – SOLIDEXPERT.

W przypadku problemów lub wątpliwości podczas zakładania i korzystania z 3DEXPERIENCE ID zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy technicznej SOLIDEXPERT: SOLIDEXPERT HELPDESK.