Jak aktywować dodatki Xpress w SOLIDWORKS?

HomeDodatki

Jak aktywować dodatki Xpress w SOLIDWORKS?

W poniższym artykule przedstawiamy instrukcję aktywacji darmowych dodatków do programu SOLIDWORKS z pakietu Xpress – takich jak: Simulation Xpress, FloXpress, DriveWorksXpress, DFMXpress.

W celu skorzystania z funkcjonalności każdego z tych dodatków konieczne jest przeprowadzenie aktywacji, pierwszy raz przed ich uruchomieniem. Poniżej opisujemy procedurę aktywacji na przykładzie SimulationXpress. W przypadku pozostałych dodatków proces wygląda identycznie.

W pierwszym kroku należy uruchomić oprogramowanie SOLIDWORKS w trybie tworzenia nowej części. Następnie w górnym pasku wybieramy:
Narzędzia -> XpressProducts i klikamy w dodatek SimulationXpress.

Wyświetla się okno aktywacji dodatku, które wymaga od użytkownika podania kodu aktywacyjnego produktu. W celu uzyskania tego kodu, należy udać się pod link wskazany w okienku:

https://my.SolidWorks.com/xpress

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

Po zalogowaniu się do swojego konta na portalu MySolidWorks, widoczny jest kod aktywacyjny produktu.

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

Należy skopiować numer, wkleić do programu SOLIDWORKS, a następnie kliknąć przycisk „OK”.

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

GOTOWE! Dodatek Xpress jest aktywowany i gotowy do użycia.

Będąc na wskazanej stronie, warto również zwrócić uwagę na link znajdujący się pod zdjęciem. Jest link do materiałów edukacyjnych dostępnych dla użytkownika zupełnie za darmo.

Zobacz również film z opisaną powyżej procedurą na naszym blogu technicznym: https://solidmania.com/aktywacja-produktow-xpress-w-solidworks/