Instalacja i aktywacja DraftSight Standard, Professional, Premium

HomeRozwiązaniaProjektowanie

Instalacja i aktywacja DraftSight Standard, Professional, Premium

Niniejszy artykuł opisuje proces instalacji i aktywacji oprogramowania DraftSight w pakietach: Standard, Professional i Premium. Pakiety te dostępne są tylko formie licencji stanowiskowych w modelu subskrypcyjnym – wykupujemy dostęp do oprogramowania poprzez TĄ STRONĘ, a następnie postępujemy zgodnie z niniejszą instrukcją. Jeżeli interesuje Państwa proces instalacji i aktywacji DraftSight w pakietach Enterprise i Enterprise Plus należy przejść do artykułu:

Instalacja i aktywacja DraftSight Enterprise i Enterprise Plus

Pobranie DraftSight

1. Po zakupie licencji DraftSight Standard, Professional lub Premium otrzymają Państwo wiadomość z unikatowym numerem seryjnym:

2. Należy przejść na stronę POBIERANIA DRAFTSIGHT, wybrać interesującą Państwa wersję (zachęcamy do pobierania najnowszych wersji), a także uzupełnić formularz kontaktowy.

3. Po przesłaniu formularza pojawi się strona, gdzie będą widoczne dwa pliki do pobrania. Wystarczy pobrać jedynie plik DraftSight_x64_sp_x.x.exe:

Instalowanie DraftSight

1. Przed rozpoczęciem instalacji zachęcamy do ponownego uruchomienia komputera. Po ponownym uruchomieniu, przed rozpoczęciem instalacji, należy wyłączyć oprogramowanie antywirusowe, jeśli jest uruchomione.

2. Aby zainstalować oprogramowanie DraftSight należy kliknąć prawym przyciskiem myszy pobrany plik i wybrać Uruchom jako administrator:

3. W pierwszym oknie instalatora należy wybrać opcję Numer seryjny (Standard, Professional, Premium) oraz wpisać numer seryjny otrzymany w wiadomości z punktu 1. niniejszego opracowania:

4. W kolejnym oknie instalatora należy zapoznać się z Umową licencyjną oraz zaakceptować jej warunki po czym potwierdzić przyciskiem Zainstaluj:

Aktywowanie DraftSight

1. Po zakończeniu instalacji wybieramy przycisk Koniec. Uruchomi się aktywator produktu, należy zweryfikować numer seryjny i wybrać Dalej:

2. Należy wybrać produkt DraftSight (np. używając przycisku Wybierz wszystkie) i zatwierdzić Dalej:

3. Pojawi się informacja, że produkt został aktywowany wraz z datą końca subskrypcji oraz uruchomi się program DraftSight:

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem https://solidexpert.com/dostosuj-draftsight-do-swoich-potrzeb-to-latwe , w którym dowiecie się Państwo jak dostosować DraftSight do własnych upodobań, by projektowanie było jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

 W razie pytań zachęcamy do kontaktu: https://solidexpert.com/kontakt/