Darmowe egzaminy CSWA i CSWP dla posiadaczy subskrypcji SOLIDWORKS

HomePomocSubskrypcja

Darmowe egzaminy CSWA i CSWP dla posiadaczy subskrypcji SOLIDWORKS

AKTUALIZACJA ARTYKUŁU:  CZERWIEC 2023

W związku z wprowadzanymi zmianami i migracją danych z Customer Protal, na nowy portal DSx. CLIENT CARE & ORDER możliwość odbioru darmowego vouchera pozwalającego na przystąpienie do egzaminu CSWA lub CSWP chwilowo odbywa się w inny sposób niż opisany w poniższym artykule. 

Tymczasowo, aby wygenerować kody pozwalające na przystąpienie do egzaminu CSWA lub CSWP należy postępować zgodnie z procedurą:

 • Proszę założyć konto przy pomocy firmowego adresu email na stronie: https://www.3ds.com/
 • W kolejnym kroku należy zalogować się używając powyższego konta do centrum certyfikacji: https://3dexperience.virtualtester.com/#home
 • A następnie przejść na zakładkę Subscription Offer (podgląd poniżej) i postąpić zgodnie z poleceniem, czyli wysłać na podany adres mailowy, dane o które prosi producent.

Artykuł zostanie wkrótce zaktualizowany, gdy migracja dobiegnie końca.

Subskrypcja SOLIDWORKS wielu osobom kojarzy się z prawem do otrzymywania pomocy technicznej oraz możliwością instalacji zawsze aktualnych wersji oprogramowania na komputerze. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że oprócz tych ważnych elementów, subskrypcja to również możliwość otrzymania darmowej certyfikacji CSWA czy CSWP. Każda z firm, która posiada licencje SOLIDWORKS oraz aktywną subskrypcję dla wspomnianych licencji, może prowadzić darmową certyfikację SOLIDWORKS wśród swoich pracowników. Jeżeli Twoja firma posiada aktywną subskrypcję oraz jesteś zainteresowany tematyką darmowej certyfikcji CSWA/CSWP, koniecznie przeczytaj poniższą instrukcję, w której przedstawiliśmy jak wygenerować darmowe kody do egzaminów SOLIDWORKS.

Zanim przejdziemy do instrukcji generowania darmowych voucherów (kodów) do egzaminów SOLIDWORKS warto wiedzieć, że:

 • Każdy z użytkowników SOLIDWORKS z aktywną subskrypcją otrzymuje możliwość darmowej certyfikacji SOLIDWORKS (5 licencji SOLIDWORKS z aktywną subskrypcją = 5 użytkowników, którym przysługuje darmowa certyfikacja).
 • Vouchery do darmowych egzaminów można generować 2 razy w roku – raz na półrocze (1 stycznia-30 czerwca oraz 1 lipca-31 grudnia).
 • Aby otrzymać darmowy voucher do egzaminu wymagane jest posiadanie SOLIDWORKS ID, pod którym zarejestrowana jest licencja SOLIDWORKS z aktywną subskrypcją (Instrukcja rejestrowania licencji SOLIDWORKS pod SOLIDWORKS ID dostępna jest tutaj) oraz VirtualTester ID
 • W celu odbycia darmowej certyfikacji nie jest wymagane, aby login do konta SOLIDWORKS ID był taki sam jak login do konta 3DEXPERIENCE Certification Center, który wykorzystujemy do zdawania egzaminów.
 • Każdy z użytkowników może wygenerować raz na pół roku jeden voucher dla każdej z trzech typów kategorii szkoleń:
  • TYP 1 : 1 darmowy egzamin CSWA lub CSWP
  • TYP 2: 1 darmowy egzamin CSWP z tematyki zaawansowanej
  • TYP 3: 1 darmowy egzamin  z tematyki specjalistycznej

 • Jeżeli posiadasz już dany certyfikat to jest on oznaczony w systemie gwiazdką *. Mimo wszystko możesz wygenerować voucher na taki egzamin i przekazać go innej osobie.
 • Każdy z voucherów do egzaminu jest ważny tylko 180 dni po ich wygenerowaniu.
 • Vouchery nie są przypisane do konkretnych użytkowników. Możemy je przekazać dowolnej osobie.
 • Po wprowadzeniu vouchera do platformy Virtual Tester należy niezwłocznie przystąpić do egzaminu, nie ma możliwości wycofania się bez straty wprowadzonego kodu

UWAGA! Oferta darmowej certyfikacji dotyczy tylko licencji komercyjnych SOLIDWORKS. 

GENEROWANIE DARMOWYCH VOUCHERÓW NA EGZAMINY SOLIDWORKS 

Krok 1. Przejdź na stronę 3DEXPERIENCE Certification Portal

 

Krok 2. Zaloguj się na swoje konto certyfikacyjne 3DEXPERIENCE lub utwórz nowe konto za pomocą przycisku logowania w prawym górnym rogu strony.

Krok 3. Kliknij kartę Subcription Offer ($) znajdującą się w lewym panelu nawigacyjnym, a następnie przycisk Start here, aby rozpocząć generowanie voucherów.

Krok 4. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie do momentu otrzymania voucherów na darmową certyfikację SOLIDWORKS.  Konieczne będzie zalogowanie do SOLIDWORKS ID. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz to tutaj znajdziesz instrukcję jego tworzenia i podpinania licencji SOLIDWORKS.

PRZYSTĘPOWANIE DO EGZAMINU Z WYKORZYSTANIEM DARMOWYCH VOUCHERÓW 

Krok 1. Przed przystąpieniem do egzaminów SOLIDWORKS warto przygotować się do nich. W tym celu możesz odwiedzić platformę MySOLIDWORKS, na której znajdziesz tutoriale wideo oraz kursy przygotowujący do egzaminu CSWA. Jeżeli posiadasz płatny dostęp do pakietu Professional platformy, możesz przejść również kursy przygotowujące to egzaminu CSWP oraz zaawansowanych tematyk CSWP.

8

Krok 2. Jeżeli jesteś już gotowy do przystąpienia do egzaminu, uruchom SOLIDWORKS na swoim komputerze. Pamiętaj, komputer na którym będziesz zdawać egzamin musi mieć dostęp do Internetu.

Krok 3. Pobierz i zainstaluj na swoim komputerze aplikację Tangix TesterPRO Client. Wystarczy kliknąć w ten link http://tangix.cachefly.net/Tangix_TesterPRO_Clent.exe 

Krok 4.  Po instalacji, uruchom aplikację Tangix TesterPRO Client.  Jeżeli posiadasz już swoje konto Virtual Tester wystarczy, że się zalogujesz. Jeżeli nie posiadasz wspomnianego konta, możesz je założyć wypełniając wyświetlony formularz.

9

Krok 5. Po zalogowaniu się do swojego konta Virtual Tester należy wprowadzić kod/voucher wybranego egzaminu, który wyświetlany jest na platformie 3DEXPERIENCE Certification Center w zakładce Subscription Offer. .

PAMIĘTAJ! Po wprowadzeniu numeru egzaminu, musimy do niego przystąpić natychmiastowo. 

10

Krok 6. Po kliknięciu przycisku Submit nasz voucher zostanie pobrany przez system. W dalszej części należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Możemy przystąpić do egzaminu.

POWODZENIA! 

Krok 7. Jeżeli zdałeś egzamin, otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności. Informacja na temat zdanego egzaminu oraz numer identyfikacyjny certyfikatu są przesyłane na maila. Certyfikat należy poddać walidacji. W związku z tym skopiuj podany w mailu numer i zaloguj się na platformie 3DEXPERIENCE Certification Center (używamy tych samych danych logowania jak do konta Virtual Tester). Przechodzimy do zakładki Validate Certificate, gdzie wklejamy skopiowany numer certyfikatu, aby dokonać jego walidacji.

validate
W zakładce Certificates pojawi się zdany certyfikat, który możemy ściągnąć na swój komputer i wydrukować.
 certyfikaty-409x520