3DEXPERIENCE Project Planner – zoptymalizuj planowanie projektu i zaoszczędź cenny czas

HomeRozwiązania3DEXPERIENCE

3DEXPERIENCE Project Planner – zoptymalizuj planowanie projektu i zaoszczędź cenny czas

Aktualizacja:19.01.2023

Poruszanie się po złożonych projektach w środowisku cyfrowym, utrzymywanie przeglądu współpracowników, zadań i terminów może być wyzwaniem. Kto co robi i kiedy? Potrzebujemy wszelkiej możliwej pomocy i sensowne jest, aby środowisko cyfrowe pracowało dla nas w zarządzaniu naszymi projektami, a nie przeciwko nam. To naprawdę kwestia wyboru odpowiednich narzędzi, a dzisiaj przyjrzymy się, jak nasza platforma oparta na chmurze, 3DEXPERIENCE, może Ci w tym pomóc.

3DEXPERIENCE Project Planner to rola na Platformie 3DEXPERIENCE, która jest przeznaczona dla użytkowników SOLIDWORKS i innych członków zespołu do zarządzania projektami.

Project Planner pozwala na planowanie zespołowe dla wszystkich użytkowników biznesowych poprzez proste, wspomagane, iteracyjne planowanie, wykonywanie i monitorowanie projektów. Łączy członków zespołu poprzez elastyczne i oparte na współpracy podejście. Innowacyjny silnik automatycznie optymalizuje harmonogram, aby dotrzymać kluczowych etapów i terminów dostaw.

Korzystanie z aplikacji do planowania projektu dostępnej w SOLIDWORKS umożliwia użytkownikom:

 • Tworzenie, modyfikacje i aktualizacje informacji o projekcie bezpośrednio z interfejsu SOLIDWORKS.
 • Połączenie danych projektowych SOLIDWORKS z zadaniami z projektu, aby uniknąć marnowania czasu na wyszukiwanie informacji o produkcie w celu wykonania przypisanej pracy.

Spójrz na rolę Project Planner w akcji na poniższym filmie:

Zarządzaj swoimi zadaniami i zespołem za pomocą Project Planner

W rozbudowanym zestawie narzędzi, jakim jest 3DEXPERIENCE, Project Planner to rola oferująca dwie różne aplikacje:

 • Collaborative Tasks
 • Project Planning

Połączenie między dwiema aplikacjami oznacza, że ​​możesz swobodnie poruszać się po platformie 3DEXPERIENCE, bezproblemowo integrując narzędzia do zarządzania projektami z zadaniami i pracą zespołową. Daje to łatwy, przyjazny dla użytkownika przegląd wszystkich działań w 3DEXPERIENCE.

Możesz mieć obie aplikacje obok siebie i łatwiej zarządzać swoimi projektami bez przełączania się między kartami w aplikacji do planowania projektów, aby zobaczyć wszystkie zadania.

Poniżej możesz zobaczyć aplikację do planowania projektów po lewej stronie i zadania zespołowe po prawej stronie.

Korzyści z planowania projektu na platformie 3DEXPERIENCE

Project Planner umożliwia użytkownikom 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS:

 • Przyspieszenie czasu „od pomysłu do realizacji”
 • Poprawienie produktywności zespołu
 • Bezpieczną współpracę z członkami zespołu
 • Dodawanie załączników i rezultatów z zadaniami do przeglądu przez członków zespołu
 • Definiowanie zakresu projektu, harmonogramu, minimalny-maksymalny czas trwania zadania, kamienie milowe
 • Automatyczne planowanie, optymalizowanie działań i zasobów
 • Powiadomienia w czasie rzeczywistym
 • Dostęp w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem chmury

Konfigurowanie nowych zadań – przyjemne i łatwe

Utworzenie nowego zadania wymaga tylko 4 prostych kroków:

 1. Ustaw tytuł i opis, jeśli to konieczne
 2. Ustaw priorytet i stan, w którym ma zostać zainicjowany
 3. Ustaw datę początkową i końcową oraz czas trwania
 4. Dołącz pliki niezbędne do wykonania zadania

Po utworzeniu zadań możesz przejść do karty Harmonogram, aby zarządzać powiadomieniami. Dzieje się tak, aby następna osoba wiedziała, że ​​jej zadanie jest następne i mogła zacząć nad nim pracować – w ten sposób tworzymy powiązania pomiędzy zadaniami.

Przypadki użycia programu Project Planner

Project Planner może być używany przez Twój zespół do wykonywania następujących zadań związanych z zarządzaniem projektami:

Rozwój produktu i marketing

Project Planner obsługuje różnorodne działania biznesowe, które korzystają z planu do zorganizowania i wykonania. Użytkownicy mogą elastycznie definiować zadania i harmonogramy zgodnie ze swoimi potrzebami, a następnie śledzić pracę aż do ich zakończenia. Dzięki możliwości kojarzenia zadań z aktualnymi danymi produktu, Project Planner wyróżnia się w dostarczaniu projektów opartych na informacjach projektowych.

Zarządzanie projektami i analityka

Widok podsumowania programu Project Planner oferuje wgląd w czasie rzeczywistym w różne aspekty projektu. Widoki obejmują stan wykonanych zadań czy zadań spóźnionych lub ze zbliżającym się terminem realizacji czy poziom osiągnięcia kamieni milowych.

Planowanie i alokacja zasobów

Dzięki Project Planner użytkownicy mogą uzyskać oszacowanie wykorzystania zasobów w stosunku do czasu projektu. Pomaga to zespołom w ocenie obciążonych użytkowników z oczekującymi zadaniami. Jeśli członkowie skojarzą produkty dostarczane ze swoimi zadaniami, na wykresie zostanie wyświetlona liczba produktów, które są na różnych etapach ukończenia.

Łatwe i wydajne zarządzanie projektami w chmurze

Platforma 3DEXPERIENCE oferuje rozwiązanie chmurowe z narzędziami do wszystkich potrzeb biznesowych – a także do zarządzania projektami. Project Planner zapewnia kierownikowi projektu bardzo wydajne i przyjazne dla użytkownika narzędzia.

Oszczędzaj czas, tworząc projekty, ustalając harmonogramy, dołączając pliki i automatyzując powiadomienia. Śledź swój zespół, jego postępy i zadania w jednym połączonym, cyfrowym środowisku oferującym wszystkie potrzebne narzędzia. Zawsze możesz mieć pewność, że Twój projekt jest na dobrej drodze i we właściwym czasie.

Twój zespół będzie działać we właściwym czasie, uzyskując przyjazny dla użytkownika przegląd swoich zadań i łatwy sposób lokalizowania plików potrzebnych do pracy.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zarządzanie projektami może odbywać się na Platformie 3DEXPERIENCE, napisz do nas na biuro@solidexpert.com lub wejdź na stronę: https://solidexpert.com/platforma-3dexperience/