Udoskonalone działanie grafiki – SOLIDWORKS 2019

HomeRozwiązaniaProjektowanie

Udoskonalone działanie grafiki – SOLIDWORKS 2019

W wersji oprogramowania SOLIDWORKS 2019 można odblokować wydajność na profesjonalnej karcie graficznej poprzez przejście do menu: Narzędzia -> Opcje -> Opcje systemu -> Wydajność i zaznaczenie pola „Udoskonalone działanie grafiki”. Trzeba uruchomić ponownie SOLIDWORKS.

PAMIĘTAJ: Używasz funkcji w fazie BETA

Tylko certyfikowane karty graficzne dadzą Ci możliwość z korzystania tej funkcji. A jeśli jesteśmy przy kartach graficzny to funkcja jest dostępna dla:

  • NVIDIA z architekturą: Kepler, Maxwell oraz Pascal m.in.: NVIDIA Quadro K4000, M4000 i P4000,
  • Seria AMD FirePro W oraz Wx, również nowa linia kart Radeon Pro będzie wspierała tą funkcjonalność.

No dobrze, włączyliśmy i co dalej? Po aktywacji opcji, SOLIDWORKS nie będzie korzystał z pamięci RAM na karcie graficznej, lecz z całego GPU (Graphics Processing Unit) do przetwarzania grafiki! Dzięki temu, obracanie, przesuwanie oraz powiększanie części i złożeń będzie jeszcze szybsze.

Obecnie „Udoskonalone działanie grafiki” zostało wdrożone tylko w środowisku 3D (części i złożenia).

Aktualizacja do SOLIDWORKS 2019 wydaje się być koniecznością dla wszystkich użytkowników, którzy potrzebują zwiększenia wydajności podczas pracy z dużymi złożeniami lub złożonymi częściami.

Bardzo jestem ciekaw jakie nowe usprawnienia i udoskonalenia producent wprowadzi w wersji SOLIDWORKS 2020, która dostępna będzie już w fazie BETA na przełomie czerwca i lipca.