eDrawings Viewer – nowy sposób aktywacji od wersji SOLIDWORKS SP 4.0

HomeRozwiązaniaKomunikacja Techniczna

eDrawings Viewer – nowy sposób aktywacji od wersji SOLIDWORKS SP 4.0

Od wielu lat rozwiązanie eDrawings jest dla naszych Klientów jednym ze sposobów na współdzielenie pików CAD wewnątrz firmy. Wiele firm wykorzystuje również wspomniany program do komunikowania się pomiędzy działami, w celu przekazania ważnych informacji o produkcie utrzymując środowisko 3D. Wspomniane rozwiązanie  mogło być zainstalowane na 2 sposoby:

  • bezpośrednio z managera instalacji SOLIDWORKS lub
  • poprzez pobranie darmowej wersji przeglądarki eDrawings ze strony www.edrawingsviewer.com

W raz z nowym wydaniem SOLIDWORKS 2017 sp 4.0. osoby, które pobiorą darmową wersję przeglądarki eDarwings ze strony www, zauważą różnicę w sposobie pobierania i  aktywacji licencji programu. Od wydania SP 4.0, w celu skorzystania z eDrawings, konieczna jest jego darmowa rejestracja.

Proces samego pobierania instalatora nie uległ zmianom. Po pomyślnym zapisaniu plików instalacyjnych do wybranej lokalizacji, możemy uruchomić instalację.

W momencie uruchomienia instalatora eDrawings, pojawi się okno rejestracji produktu. Zostaniemy poproszeni o wprowadzenie informacji nt. imienia, nazwiska, maila, nazwy firmy i adresu. Po pomyślnym przejściu weryfikacji, otrzymamy kod, po którego wprowadzeniu uruchomi się program eDrawings.

UWAGA! Wspomniana procedura będzie powtarzana jedynie z każdym nowym wydaniem eDrawings, nie z każdą jego instalacją.

edraw1

W przypadku, gdy użytkownik nie jest podłączony do internetu w momencie instalacji eDrawings, istnieje możliwość rejestracji programu poprzez e-mail. Do momentu, gdy nie zostanie wprowadzony kod weryfikacyjny, program eDrawings nie będzie działał.

Po pozytywnym przejściu procesu weryfikacji, kod weryfikacyjny zostanie przesłany mailem na adres e-mail podany w momencie rejestracji programu. Przesłany kod może być wprowadzony jedynie na komputerze, na którym został uzupełniony formularz rejestracyjny.

edraw2

Rejestracja eDrawings wymagana jest jedynie dla użytkowników, którzy pobrali i zainstalowali program bezpośrednio ze strony www. Jeżeli został on zainstalowany z poziomu managera instalacji SOLIDWORKS lub płyty SOLIDWORKS nie ma konieczności rejestracji programu. Tacy użytkownicy są już automatycznie zweryfikowani.