Stwórz własną płaskorzeźbę – obróbka drewna w EasyWood

HomeWytwarzanie

Stwórz własną płaskorzeźbę – obróbka drewna w EasyWood

EasyWood to kompletne oraz w pełni niezależne środowisko do zarządzania procesem obróbki drewna: od projektu do rozmieszczenia elementów na stole warsztatowym przez automatyczne wykrywanie kolizji z symulacją 3D, optymalizację obróbki aż do generowania programu. EasyWood, połączony z DDXNest umożliwia zarządzanie rozmieszczeniem kształtów na arkuszu, zarówno ręcznie, jak i w sposób automatyczny.

EasyWood jest programem niezależnym, zawierającym moduł CAD. Moduł ten umożliwia nam tworzenie parametrycznych szkiców oraz operacji powierzchniowych. EasyWood jako program do obróbki drewna pozwala również na importowanie wielu rozszerzeń plików takich jak STL, IGES czy STEP. Funkcja realistycznego renderu umożliwia dodawanie tekstury na obrabiane elementy. Symulacja maszynowa odwzorowująca  centrum obróbcze klienta, sprawia, że można je efektywniej wykorzystać. EasyWood ułatwia rozmieszczenie detalu w przestrzeni roboczej oraz pozwoli wykluczyć ewentualne kolizje. Dodatkowo opcja nestingu, umożliwi automatyczne rozłożenie elementów na arkuszu optymalizując odpad materiału.

W poniższym wideo zaprezentuję w jaki sposób za pomocą opcji EasyWood „Z Mapa” możemy przekształcić dowolne zdjęcie w formacie .jpg lub .png w plik powierzchniowy. Za pomocą kontrastów kolorów program automatycznie dobiera wysokość naszej powierzchni tworząc plik powierzchniowy. W kolejnym kroku za pomocą automatycznej strategii wierszowania wykonanamy obróbkę finalnie uzyskując płaskorzeźbę.

W dalszym etapie ustawimy detal w przestrzeni roboczej maszyny, odpowiednio rozmieścimy belki, bloki ssące oraz przeprowadzimy symulację maszynową z odwzorowaniem kinematyki maszyny HOMAG. W ostatnim kroku wygenerujemy NC kod odpowiadający standardowi sterowania woodWop.

Funkcję „Z”-map możemy dowolnie wykorzystywać do tworzenia płaskorzeźb, elementów dekoracyjnych frontów meblowych. W poniższym wideo pokażę, w jaki sposób funkcja EasyWood „Z”-mapa pomoże nam w stworzeniu oryginalnego prezentu walentynkowego.

Zapraszam do oglądania 😊