DriveWorks PRO – personalizuj i wyjdź klientowi naprzeciw

DriveWorks PRO – personalizuj i wyjdź klientowi naprzeciw

W dzisiejszych czasach odchodzi się od standardowych rozmiarów, określonych odgórnie kolorów, wychodząc klientowi naprzeciw – tworząc produkty spersonalizowane. Użytkownicy SOLIDWORKS mogą nawet umieścić interaktywny model na swojej stronie internetowej, który będzie zmieniał się wraz ze zmianami odpowiednio przygotowanego formularza. Na takie możliwości pozwala DriveWorks PRO.

Wstawienie takiego konfiguratora na naszą stronę internetową wymaga posiadania zaplecza sprzętowego (serwerów i stacji roboczych), które będą odpowiadać za generowanie modeli i rysunków czy przechowywanie danych. Niezbędny jest także dostęp do naszej strony internetowej, aby konfigurator osadzony był jako podstrona, bądź został podpięty do naszego sklepu internetowego.

DriveWorks PRO będzie na podstawie wypełnionego przez klienta formularza tworzył zupełnie nowe pliki SOLIDWORKS: części, złożenia i rysunki, dodatkowo możemy dodać automatyczne wysyłanie maili, czy wycenę odpowiedniej konfiguracji, jaka może być generowana dla klienta.

Aby umieścić konfigurator na naszej stronie internetowej należy:

1. Utworzyć model wzorcowy, zawierający wszystkie wymiary i właściwości jakie chcemy kontrolować w SOLIDWORKS.

2. Zbudować konfigurator na podstawie modelu wzorcowego, z użyciem DriveWorks PRO Administrator:

2.1. Wskazać model, który będzie dostosowywany:

2.2. Wybrać konkretne części i podzłożenia, rysunki którymi chcemy sterować, pomijając np. części biblioteczne:

2.3. Określić wymiary, operacje i inne właściwości jakimi chcemy sterować:

2.4. Ustalić kolejność stron formularza:

2.5. Utworzyć pola formularza i jego końcowy wygląd:

2.6. Zbudować reguły projektowe, określić zakres wymiarów, zmiany operacji na podstawie wyborów z formularza:

2.7. Wyznaczyć działania programu po uzupełnieniu formularza – wysyłanie maila, rysunku pdf itp. :

3. Połączyć konfigurator ze stroną www, określić jak i kiedy SOLIDWORKS ma tworzyć modele i rysunki, oraz wskazać ścieżki zapisu dla określonych elementów.

Po wykonaniu powyższych kroków możemy czekać na zamówienia od klientów, których zachęci możliwość konfiguracji produktu na stronie firmy. Aby zobaczyć przykładowe konfiguratory, zapraszam na stronę producenta: https://www.driveworkslive.com/, gdzie znajdą Państwo przykłady konfiguratorów w wielu dziedzinach przemysłu:

Wszystkie funkcjonalności i porównanie możliwości pakietów DriveWorks znajdą państwo w tym artykule: https://solidmania.com/driveworks-przeglad-pakietow-funkcji/

 

KOMENTARZE