Smap3D Steel – Szybkie projektowanie konstrukcji spawanych w osobnych plikach części

HomeRozwiązaniaDodatki

Smap3D Steel – Szybkie projektowanie konstrukcji spawanych w osobnych plikach części

SOLIDWORKS posiada wbudowany moduł do projektowania konstrukcji spawanych, jednak często pojawia się pytanie, co zrobić, aby efektywnie projektować każdy profil w osobnej części. Najczęściej taka potrzeba pojawia się, gdy firma robi duże projekty konstrukcyjne tj. hale, które następnie dzielone są na kolejny etap produkcji. Rozwiązaniem, które uwzględnia takie podejście jest dodatek Smap3D Steel.

Praca w dodatku

Funkcje dostępne w dodatku ułatwiają budowanie konstrukcji stalowych podczas pracy w kontekście złożenia. Przy dodawaniu profili nie musimy pamiętać o włączaniu edycji poszczególnych komponentów, ponieważ program zrobi to za nas. Dodatkowo dostępne są funkcje ułatwiające export BOM ze złożenia, import złożeń konstrukcji zaprojektowanych wcześniej, tworzenie podzłożeń komponentów, które mają być ze sobą zespawane, narzędzia automatyzujące tworzenie schodów czy poręczy. Jak działa Smap3D Steel w praktyce? Stwórzmy jakąś konstrukcję, aby się dowiedzieć!

1. Podobnie jak w przypadku konstrukcji spawanej, niezbędne szkice do stworzenia profili muszą znaleźć się w osobnej części, którą wstawiamy do złożenia:

2. Następnie wstawiamy nowe profile na wybranych elementach wcześniej dodanego szkicu. Możemy zrobić to na dwa sposoby – zaznaczając linie szkicu lub punkty, między którymi chcemy poprowadzić profil.

3. Kolejnym krokiem jest docięcie profili względem siebie, według potrzeb.

4. Następnie dodajemy wzmocnienia profili, płyt montażowych i łączących wraz niezbędnymi łącznikami.

Dodatkowo możemy eksportować listy BOM do programu Excel, eksportować dane NC, tworzyć automatycznie konstrukcje schodów i barierek.

Jeśli będą Państwo zainteresowani, program można testować w pełnej wersji przed 2 tygodnie. Zapraszamy do kontaktu: 12 626 06 00 | office@solidexpert.com