Nowości DriveWorks Pro 18 – Większe możliwości przygotowania podglądu 3D

HomeRozwiązaniaDodatki

Nowości DriveWorks Pro 18 – Większe możliwości przygotowania podglądu 3D

Program DriveWorks w najnowszej wersji posiada jeszcze większe możliwości dostosowania podglądu 3D, który udostępnimy klientowi na stronie internetowej, bądź sprzedawcom w aplikacji DriveWorks Pro User. Wygląd sceny dokumentu przedstawionego w podglądzie możemy poprawiać przez zmianę otoczenia, animacji modelu, a obecnie także dostosowując oświetlenie. W obecnych czasach, kiedy produkt najczęściej kupowany jest poprzez walory wizualne, połączenie możliwości konfiguracji z zachęcającym wyglądem to klucz do sukcesu przy produkcji na zamówienie klienta!

Przygotowanie sceny podglądu 3D odbywa się w aplikacji DriveWorks Pro Administrator.

W celu przygotowania podglądu 3D, wcześniej należy przygotować pliki drive3D z plików SOLIDWORKS, które będziemy mogli pokazać na podglądzie. Ich struktura jest zgodna z plikiem stworzonym w SOLIDWORKS, abyśmy mogli dodać reguły sterujące skalą, wielkością czy widocznością elementów w podglądzie.

Mając przygotowane składowe podglądu jeśli chodzi o modele 3D, musimy zając się dostosowaniem oświetlenia, aby podgląd wyglądał jak najbardziej realistycznie. W tym celu wykorzystujemy stworzenie nowego elementu oświetlenia.

Następnie ustawiamy pozycję, z której światło będzie się rozchodziło oraz parametry oświetlenia, czyli kolor i intensywność. Odpowiednie pola znajdziemy z prawej strony okna programu.

Następnie powtarzamy proces, aby uzyskać pożądany efekt finalny przedstawiający nasz produkt.

Po wykonaniu zmian, możemy przetestować wygląd produktu na odpowiednim formularzu, po kliknięciu „Test”.

Dzięki wykorzystaniu tego typu podglądu 3D nasz konfigurator ładuje się naprawdę szybko. Zachęcamy do korzystania z nowych opcji, które sprawią także, że produkt widziany przez klienta na stronie internetowej lub w aplikacji sprzedawcy będzie jeszcze atrakcyjniejszy. Ten i inne konfiguratory mogą Państwo zobaczyć na stronie producenta: https://www.driveworkslive.com/.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu na pomoc@solidexpert.com.