Przewodnik przy zakupie licencji SOLIDWORKS

HomePomoc

Przewodnik przy zakupie licencji SOLIDWORKS

Potrzebujesz licencji SOLIDWORKS? Dostępnych jest wiele odmian licencji SOLIDWORKS, które można dostosować do własnych potrzeb.  W tym artykule omówiono różne typy licencji, które pomogą Ci w znalezieniu najlepszego rozwiązania.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym doświadczonym zespołem ds. Sprzedaży.

Typy licencji SOLIDWORKS

Co jest dostępne? Aby rozpocząć swoją przygodę, to musisz wiedzieć, że SOLIDWORKS CAD wykracza poza zwykłe oprogramowanie do modelowania bryłowego. W tym samym interfejsie możesz analizować swoje projekty, symulując rzeczywiste warunki pracy, efektywnie przechowywać i zarządzać danymi, tworzyć instrukcje montażowe, tworzyć programami na maszynę CNC, stosować kontrole jakości i wiele innych.

Istnieją dwie główne kategorie licencji do wyboru:

  1. Licencja jednostanowiskowa SOLIDWORKS : Jeśli masz projektanta/konstruktora, który zawsze będzie korzystał z SOLIDWORKS na swoim komputerze, licencja jednostanowiskowa (Standalone) będzie dobrym wyborem, ponieważ jest to licencja tylko dla nich.
  2. SOLIDWORKS Pływająca / Licencja sieciowa : Jeśli masz kilku projektantów, ale nie wszyscy będą jednocześnie korzystać z SOLIDWORKS, licencja sieciowa może być lepiej dopasowana do Twoich potrzeb, ponieważ jest to zasadniczo „pula” licencji, które mogą być współdzielone między użytkowników.

Licencja jednostanowiskowa SOLIDWORKS

Licencje jednostanowiskowe mają numer seryjny, z którego może korzystać jeden użytkownik. Możemy rozbić takie licencje na dwie kategorie:

  • Licencje wieczyste SOLIDWORKS odnosi się do zakupu licencji bezterminowych. Oznacza to, że po zakupie i aktywacji możesz korzystać z niej w nieskończoność.
  • Licencja czasowa SOLIDWORKS zapewnia te same funkcje, co licencja wieczysta, ale mają one daty wygaśnięcia, więc mogą być używane tylko podczas jej zakupionego okresu. Ma to zaletę w postaci niższych kosztów początkowych, abyś mógł rozpocząć pracę tam, gdzie występują ograniczenia budżetowe lub jeśli potrzebujesz jej tylko na krótki okres czasu. Można kupić na 3 miesiące lub 12 miesięcy.

Licencje jednostanowiskowe dają również możliwość aktywacji na określonym komputerze lub również możesz takiej licencji w trybie online, w którym wiele komputerów ma zainstalowane oprogramowanie – wystarczy, że się zalogujesz przy uruchomieniu SOLIDWORKS:

  • Licencja przypisana do komputera: Blokuje licencję na określonym komputerze.
    Używa identyfikatora sprzętowego, więc licencja jest powiązana z tym konkretnym komputerem – należy o tym pamięć, kiedy chcemy zmienić podzespoły sprzętu. Po aktywacji zawsze możesz uruchomić SOLIDWORKS bez względu na połączenie internetowe lub sieciowe. Licencja może być aktywowana tylko na jednym stanowisku w tym samym czasie, można ją też transferować na inny komputer(wymaga to połączenia internetowego).
  • Licencjonowanie online SOLIDWORKS: zapewnia możliwość automatycznego uzyskiwania licencji podczas logowania do SOLIDWORKS z połączeniem internetowym. Po zamknięciu SOLIDWORKS licencja zostanie zwolniona. Pozwala to zainstalować SOLIDWORKS na wielu komputerach i mieć łatwy dostęp do licencji, logując się do SOLIDWORKS z jednego komputera na raz. Masz możliwość korzystania z trybu offline, aby zablokować go na konkretnej maszynie w przypadku podróży z dala od połączenia internetowego.

UWAGA! Możliwość licencjonowania online będzie dostępna tylko do 12.02.2022!

Licencja sieciowa SOLIDWORKS

Licencja sieciowa SOLIDWORKS: łączy wiele licencji w jeden numer seryjny. Aplikacja Menedżer licencji SolidNetWork jest zainstalowana i aktywowana na serwerze. Ta aktywacja jest przechowywana tylko na serwerze, który obsługuje wszystkie licencje. Komputery użytkowników z uruchomionym SOLIDWORKS, uzyskują licencję, jeśli jest dostępna z puli na serwerze. Po otwarciu SOLIDWORKS pobiera licencję z serwera. Po zamknięciu SOLIDWORKS zwalnia licencję z powrotem na serwer, aby inni mogli z niej korzystać.

Licencje sieciowe nie mogą korzystać z trybu online. Aby uzyskać licencję, musisz być podłączony do tej samej sieci, co serwer. Jeśli będziesz pracować poza biurem (np. z laptopem) i nie możesz połączyć się z siecią, możesz pożyczyć licencję SOLIDWORKS z Menedżera licencji . Pobiera i wykorzystuje licencję z serwera blokując ją na komputerze, więc połączenie nie jest potrzebne. Inną opcją jest wdrożenie rozwiązania VPN do zdalnego łączenia się z serwerem.

Potrzebujesz licencji SOLIDWORKS?

Skontaktuj się z naszym zespołem handlowym, aby uzyskać więcej informacji na temat zakupu licencji jednostanowiskowej lub sieciowej SOLIDWORKS dla Twojej firmy.