The Steel Detailer – dodatek SOLIDWORKS dla konstrukcji stalowych

HomeRozwiązaniaDodatki

The Steel Detailer – dodatek SOLIDWORKS dla konstrukcji stalowych

The Steel Detailer jest dodatkiem do SOLIDWORKS, który umożliwia w łatwy i, co najważniejsze, zautomatyzowany sposób projektować konstrukcje stalowe. Jedną z najważniejszych zalet takiego rozwiązania jest praca na natywnych plikach SOLIDWORKS i w znanym środowisku, dzięki czemu czas, jaki musimy poświęcić na naukę nowego rozwiązania, jest relatywnie krótki.

Istotne jest również to, że narzędzie powstało w oparciu o ponad 17 letnie doświadczenie producenta dodatku firmy Quadro Design w projektowaniu konstrukcji stalowych dla przemysłu.

Poniżej zebrano 10 najważniejszych cech produktu:

 1. Szybkość1

Detalowanie w The Steel Detailer jest 5-krotnie szybsze niż w tradycyjnych konstrukcjach spawanych dostarczanych w ramach licencji SOLIDWORKS.

 1. Zarządzanie biblioteką

Jak często traciłeś czas przechodząc po folderach w poszukiwaniu komponentów bibliotecznych używanych w projekcie?

Dzięki podzieleniu biblioteki TSD na 6 obszarów: projekty, strefy, elementy, połączenia, blachy, części oraz systemowi wyszukiwania już więcej nie będziesz musiał tego robić!


Projekty: 
Kompletne projekty wielobranżowe mogą być przechowywane w bibliotece.

Strefy: Strefy to złożenia, które mogą pomagają oddzielić od siebie poszczególne obszary występujące np. w projekcie hali.

Elementy: Elementy to złożenia, którymi mogą być: belki, słupy, stężenia, wiązary dachowe, krokwie, płyty żelbetowe, urządzenia. Każdy z elementów może być przechowywany w bibliotece razem z powiązaną dokumentacją rysunkową.

tsd1

Połączenia: Połączenia to złożenia, do których należą m.in. połączenia doczołowe, nakładkowe, połączenia kotwiące. Połączenia skręcane mogą zawierać blachy, otworowanie, element złączne w dowolnym rozmiarze. Oczywiście każdy z elementów może być przechowywany wraz z dokumentacją wykonawczą.

Blachy: Wszystkie blachy ze szczegółowymi rysunkami wykonawczymi są przechowywane w bibliotece blach.

Części: Segmenty stalowe, takie jak predefiniowane elementy, poręcze, czy elementy kotew mogą być przechowane w bibliotece części.

 1. Automatyczne porządkowanie dokumentacji

The Steel Detailer posiada moduł automatycznego przenazywania wstawianych komponentów zgodnie z przyjętym schematem. Pozwala to uniknąć używania narzędzia „Plik  przenośny” czy „Przenieś drzewo” jedynie w celu zmiany nazwy plików.

Jeżeli pliki z jakiegoś powodu nie są już wykorzystywane w projekcie, zostaną one usunięte, a projekty zostają „odchudzone” i stają się bardziej przejrzyste.

 1. Wielokrotne wstawianie

Możesz wstawiać wiele elementów lub części za jednym razem zamiast ręcznego powtarzania tych samych czynności oszczędzając przy tym mnóstwo czasu.

Idealnie nadaje się do wstawiania:

 • poręcz i balustrad,
 • belek, kolumn i stężeń,
 • płyt żelbetowych i wielu innych.6
 1. Globalna biblioteka wyrobów hutniczych i innych elementów konstrukcyjnych

The Steel Detailer dostarczany jest profilami konstrukcji spawanych zgodnymi z odpowiednimi normami z całego świata, w tym AISC, DIN, GB, BS, JIS…

TSD umożliwia w projekcie łatwą zmianę normy, wg której przyjmowałeś profile stalowe na inną.

 1. Połączenia skręcane

The Steel Detailer posiada bazę ponad 50 typów połączeń skręcanych, w tym połączenia doczołowe, nakładkowe, połączenia kotwiące.

Wszystkie połączenia skręcane mogą być wstawiane do projektu na poziomie elementów, a także mogą być edytowane i dodawane do biblioteki w celu ponownego użycia.

TSD2

 1. Automatyczna dokumentacja rysunkowa

Zastanawiałeś się może ile czasu tracisz na tworzenie dokumentacji rysunkowej? W The Steel Detailer większość rysunków wykonasz jednym kliknięciem!

TSD oferuje 3 typy dokumentacji rysunkowej, którą możesz utworzyć automatycznie:

 • Rysunki budowlane, konstrukcyjne, montażowe i złożeniowe,
 • Rysunki wykonawcze detali, węzłów,
 • Rysunki płatwi, stężeń dachowych, oczepów, elementów zimnogiętych, wykrawanych itd.TSD3
 1. Import i eksport danych strukturalnych

Dane mogą być importowane i eksportowane z/do:

 • STAAD Pro,
 • SpaceGass,
 • Risa3D,
 • Microsoft Excel.

TSD4

 1. Raportowanie

The Steel Detailer pracuje na silniku bazodanowym, dzięki czemu możliwe jest generowanie raportów, tj.:

 • listy elementów ciętych,
 • listy blach,
 • listy płaskowników,
 • listy materiałowe,
 • tabele kosztów i inne.
 1. Zarządzanie projektem

Bezpośrednio w TSD można zarządzać dokumentacją projektową utworzoną w dodatku, w tym:

 • generować pliki PDF,
 • generować pliki DWG/DXF,
 • zmieniać dane zawarte w tabelkach rysunkowych,
 • zarządzać rewizjami.10

Niezależnie od tego, czy jesteś już użytkownikiem systemu SOLIDWORKS i szukasz zaawansowanych rozwiązań z zakresu konstrukcji stalowych, czy też po prostu zaciekawił Cię ten artykuł i chciałbyś poznać więcej szczegółów – skontaktuj się z nami!