The Steel Detailer jest dodatkiem do SOLIDWORKS, który umożliwia w łatwy i, co najważniejsze, zautomatyzowany sposób projektować konstrukcje stalowe. Jedną z najważniejszych zalet takiego rozwiązania jest praca na natywnych plikach SOLIDWORKS i w znanym środowisku, dzięki czemu czas, jaki musimy poświęcić na naukę nowego rozwiązania, jest relatywnie krótki.
Istotne jest również to, że narzędzie powstało w oparciu o ponad 17 letnie doświadczenie producenta dodatku firmy Quadro Design w projektowaniu konstrukcji stalowych dla przemysłu.
Poniżej zebrano 10 najważniejszych cech produktu:
- Szybkość
Detalowanie w The Steel Detailer jest 5-krotnie szybsze niż w tradycyjnych konstrukcjach spawanych dostarczanych w ramach licencji SOLIDWORKS.
- Zarządzanie biblioteką
Jak często traciłeś czas przechodząc po folderach w poszukiwaniu komponentów bibliotecznych używanych w projekcie?
Dzięki podzieleniu biblioteki TSD na 6 obszarów: projekty, strefy, elementy, połączenia, blachy, części oraz systemowi wyszukiwania już więcej nie będziesz musiał tego robić!
Projekty: Kompletne projekty wielobranżowe mogą być przechowywane w bibliotece.
Strefy: Strefy to złożenia, które mogą pomagają oddzielić od siebie poszczególne obszary występujące np. w projekcie hali.
Elementy: Elementy to złożenia, którymi mogą być: belki, słupy, stężenia, wiązary dachowe, krokwie, płyty żelbetowe, urządzenia. Każdy z elementów może być przechowywany w bibliotece razem z powiązaną dokumentacją rysunkową.
Połączenia: Połączenia to złożenia, do których należą m.in. połączenia doczołowe, nakładkowe, połączenia kotwiące. Połączenia skręcane mogą zawierać blachy, otworowanie, element złączne w dowolnym rozmiarze. Oczywiście każdy z elementów może być przechowywany wraz z dokumentacją wykonawczą.
Blachy: Wszystkie blachy ze szczegółowymi rysunkami wykonawczymi są przechowywane w bibliotece blach.
Części: Segmenty stalowe, takie jak predefiniowane elementy, poręcze, czy elementy kotew mogą być przechowane w bibliotece części.
- Automatyczne porządkowanie dokumentacji
The Steel Detailer posiada moduł automatycznego przenazywania wstawianych komponentów zgodnie z przyjętym schematem. Pozwala to uniknąć używania narzędzia „Plik przenośny” czy „Przenieś drzewo” jedynie w celu zmiany nazwy plików.
Jeżeli pliki z jakiegoś powodu nie są już wykorzystywane w projekcie, zostaną one usunięte, a projekty zostają „odchudzone” i stają się bardziej przejrzyste.
- Wielokrotne wstawianie
Możesz wstawiać wiele elementów lub części za jednym razem zamiast ręcznego powtarzania tych samych czynności oszczędzając przy tym mnóstwo czasu.
Idealnie nadaje się do wstawiania:
- poręcz i balustrad,
- belek, kolumn i stężeń,
- płyt żelbetowych i wielu innych.
- Globalna biblioteka wyrobów hutniczych i innych elementów konstrukcyjnych
The Steel Detailer dostarczany jest profilami konstrukcji spawanych zgodnymi z odpowiednimi normami z całego świata, w tym AISC, DIN, GB, BS, JIS…
TSD umożliwia w projekcie łatwą zmianę normy, wg której przyjmowałeś profile stalowe na inną.
- Połączenia skręcane
The Steel Detailer posiada bazę ponad 50 typów połączeń skręcanych, w tym połączenia doczołowe, nakładkowe, połączenia kotwiące.
Wszystkie połączenia skręcane mogą być wstawiane do projektu na poziomie elementów, a także mogą być edytowane i dodawane do biblioteki w celu ponownego użycia.
- Automatyczna dokumentacja rysunkowa
Zastanawiałeś się może ile czasu tracisz na tworzenie dokumentacji rysunkowej? W The Steel Detailer większość rysunków wykonasz jednym kliknięciem!
TSD oferuje 3 typy dokumentacji rysunkowej, którą możesz utworzyć automatycznie:
- Rysunki budowlane, konstrukcyjne, montażowe i złożeniowe,
- Rysunki wykonawcze detali, węzłów,
- Rysunki płatwi, stężeń dachowych, oczepów, elementów zimnogiętych, wykrawanych itd.
- Import i eksport danych strukturalnych
Dane mogą być importowane i eksportowane z/do:
- STAAD Pro,
- SpaceGass,
- Risa3D,
- Microsoft Excel.
- Raportowanie
The Steel Detailer pracuje na silniku bazodanowym, dzięki czemu możliwe jest generowanie raportów, tj.:
- listy elementów ciętych,
- listy blach,
- listy płaskowników,
- listy materiałowe,
- tabele kosztów i inne.
- Zarządzanie projektem
Bezpośrednio w TSD można zarządzać dokumentacją projektową utworzoną w dodatku, w tym:
- generować pliki PDF,
- generować pliki DWG/DXF,
- zmieniać dane zawarte w tabelkach rysunkowych,
- zarządzać rewizjami.
Niezależnie od tego, czy jesteś już użytkownikiem systemu SOLIDWORKS i szukasz zaawansowanych rozwiązań z zakresu konstrukcji stalowych, czy też po prostu zaciekawił Cię ten artykuł i chciałbyś poznać więcej szczegółów – skontaktuj się z nami!