PhotoView 360 – Koniec wsparcia od SOLIDWORKS 2024

HomeDodatki

PhotoView 360 – Koniec wsparcia od SOLIDWORKS 2024

Czy to koniec dodatku PhotoView 360?

W połowie roku 2023 producent oprogramowania Dassault Systèmes, ogłosił, że w kolejnych wersjach programu SOLIDWORKS zrezygnuje ze wsparcia dodatku PhotoView 360, jako narzędzia do wykonywania wizualizacji w SOLIDWORKS.

Do tej pory dodatek PhotoView 360, był dostępny dla klientów, którzy posiadali program SOLIDWORKS w pakietach Professional i Premium. Natomiast wraz z premierą programu SOLIDWORKS 2024 SP0, dodatek PhotoView 360 został wycofany. Od wersji 2024 użytkownicy SOLIDWORKS nie będą mogli korzystać z tego rozwiązania. Ostatnią wersją programu, która posiada dostęp do dodatku PhotoView 360, jest SOLIDWORKS 2023 SP4. Wskazana wersja oraz wszystkie poprzednie będą pozwalały na obsługę dodatku do renderowania „wbudowanego” w program SOLIDWORKS.

W wersji SOLIDWORKS 2023 SP4 po uruchomieniu dodatku pojawia się komunikat informujący o wycofaniu modułu PhotoView 360 w wyższych wersjach programu SOLIDWORKS.

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, wyświetlacz, oprogramowanie Opis wygenerowany automatycznie

Rys. Informacja o wycofaniu dodatku PhotoView 360 w programie SOLIDWORKS 2024.

Co zamiast PhotoView?

Producent zdecydował się na rezygnację z PhotoView 360, ponieważ przez lata rozwijał i udoskonalał zaawansowane rozwiązanie przeznaczone do wykonywania fotorealistycznych wizualizacji, czyli program SOLIDWORKS Visualize.

Użytkownicy posiadający oprogramowanie SOLIDWORKS w pakiecie Professional i Premium, na aktywnej subskrypcji, mogą bezpłatnie korzystać z Programu SOLIDWORKS Visualize Standard, który umożliwia uzyskanie znacznie lepszych rezultatów renderowania niż dodatek PhotoView 360.

Poniżej przedstawiam kilka subiektywnych zalet programu SOLIDWORKS Visualize Standard nad dodatkiem PhotoView 360:

  1. Zaawansowane możliwości edycji wyglądów, scen, kamer i świateł – funkcje te pozwalają uzyskać fotorealistyczne efekty renderowania.
  2. Prosty i intuicyjny interfejs – dla mniej doświadczonych użytkowników program SOLIDWORKS Visualize będzie programem typu „one click”, czyli programem, który nie wymaga wielu kliknięć aby uzyskać dobrej jakości wizualizację.
  3. Zintegrowany podgląd renderowania – umożliwia interaktywną i dokładną weryfikacje efektu renderowania podczas nanoszenia zmian w projekcie.
  4. Funkcja redukcji szumów – przyspiesza renderowania nawet 10-krotnie, dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego do generowania pikseli na wizualizacji.
  5. Pełne wykorzystanie procesora graficznego – podczas renderowania można wykorzystać parametry karty graficznej, zwiększając tym samym wydajność renderowania.
  6. Niezależność względem SOLIDWORKS – program SOLIDWOEKS Visualize Standard jest niezależnym, osobnym programem, który można zainstalować na innej stacji roboczej niż program SOLIDWORKS. Dodatkowo program SOLIDWORKS Visualize pozwala na otwieranie formatów 3D przechowujących informacje graficzne, których SOLIDWORKS nie obsługuje.

Dla zaawansowanych użytkowników przygotowujących wizualizację dedykowany jest program SOLIDWORKS Visualize w wersji Professional. Posiada on dodatkowe funkcje, tj. np. możliwość tworzenia animacji, kolejkowania renderów, dodawania konfiguracji i wiele innych.

Alternatywą do dla produktu SOLIDWORKS Visualize są narzędzia dostępne na platformie 3DEXPERIENCE. Jedną z wielu ról dedykowanych do tworzenia wizualizacji na platformie 3DEXPERIENCE jest rola 3D Render [DPA-DC].

Po więcej informacji na temat oprogramowania do tworzenia wizualizacji, zapraszamy do kontaktu: Kontakt – SOLIDEXPERT