Okno podglądu SOLIDWORKS – Pomocnik w wiązaniach

HomeProjektowanie

Okno podglądu SOLIDWORKS – Pomocnik w wiązaniach

Wiązanie komponentów jest ważnym krokiem w tworzeniu złożeń SOLIDWORKS . Może to być prosty proces, ale może też stać się trudny i czasochłonny, ponieważ Twoje złożenia stają się większe. Możliwość wydajnego dodawania wiązań naprawdę jest w stanie pomóc zaoszczędzić czas podczas tworzenia złożeń, a SOLIDWORKS ma wiele narzędzi, które właśnie temu służą. W tym artykule przyjrzymy się jednemu z tych narzędzi: Okno podglądu komponentu. Przyjrzyjmy się scenariuszowi, w którym może się przydać.

Czy kiedykolwiek byłeś w sytuacji, w której musisz dodać wiązanie do komponentu, ale po prostu nie możesz dostać się do potrzebnego wyboru (prawdopodobnie dlatego, że komponent ma już inne wiązania ograniczające jego ruch)? Narzędzia takie jak „Wybierz inne” są z pewnością w tym przypadku pomocne. Jednak inną opcją jest okno podglądu komponentu. Spowoduje to otwarcie komponentu w osobnym oknie, aby ułatwić wybór, którego potrzebujesz, i jest to prosty proces.

Najpierw po prostu wybierz komponent (lub wiele komponentów, lub podzespołów) z obszaru graficznego lub drzewa operacji FeatureManager. Jak zwykle, możesz uzyskać dostęp do polecenia za pomocą menu rozwijanych lub wyszukiwania poleceń (należy najpierw wybrać wstępnie), ale najłatwiej jest za pomocą menu kontekstowego.

Po dokonaniu wyboru ekran zostanie podzielony, a wybrane komponenty pojawią się w osobnym oknie. Tutaj możesz manipulować komponentem bez użycia zespołu, co pozwala na łatwe dokonywanie wyborów.

Rozwijane menu umożliwia zmianę stylu wyświetlania wybranych komponentów w oknie zespołu. „Niebieskie strzałki” umożliwiają synchronizację okna podglądu komponentu z oknem złożenia.

Dostępny jest również pasek menu Podgląd komponentów, który udostępnia kilka opcji ułatwiających nawigację, w zależności od potrzeb.

Wybory dokonywane w oknie podglądu komponentu zachowują się tak, jakby zostały wybrane w rzeczywistym złożeniu. Następnie, możesz łatwo zastosować odpowiednie wiązanie do tych trudno dostępnych wyborów.

Mam nadzieję, że pomoże Ci to następnym razem, gdy znajdziesz się w podobnej sytuacji. Jak zawsze, w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.