MySOLIDWORKS dla studentów – aktywacja konta

HomeEdukacja

MySOLIDWORKS dla studentów – aktywacja konta

Aktualizacja: 27.07.2023r.

Została ujednolicona metoda logowania do wszystkich platform i portali zarządzanych przez Dassault Systèmes.

W celu zalogowania się do platformy MySOLIDWORKS należy utworzyć własny unikatowy profil – 3DEXPERIENCE ID, na bazie adresu mailowego. Własne 3DEXPERIENCE ID, umożliwia logowanie do wszystkich platform związanych z SOLIDWORKS, DraftSight oraz 3DEXPERIENCE. Nowy profil logowania zastąpił stosowany do tej pory SOLIDWORKS ID.

Jeżeli użytkownik posiada wcześniej utworzone SOLIDWORKS ID, może użyć tych danych aby zalogować się do platform 3DEXPERIENCE ID.

Jak utworzyć własny profil 3DEXPERIENCE ID dowiedzą się Państwo z artykułu: Jak założyć i korzystać z 3DEXPERIENCE ID? – SOLIDMANIA

 

Studenci posiadający aktywną wersję licencji domowej Student Premium (SEK) oraz Student Edition mogą aktywować konto na platformie MySOLIDWORKS. Więcej szczegółów na temat MySOLIDWORKS możecie znaleźć w naszym artykule pt. „Co ma nam do zaoferowania platforma MySOLIDWORKS

Założenie konta jest proste i zajmuje kilka minut. Zapraszam do obejrzenia filmu lub przeczytania poniższej instrukcji, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces aktywacji MySOLIDWORKS for Students.

1. Po przejściu do strony https://my.solidworks.com/ klikamy ,,Join” w prawym, górnym rogu.

2. Następnie pojawia się okno, w którym musimy podać swój adres e-mail.

WAŻNE: W tym oknie pomijamy wpisanie numeru seryjnego i zaznaczamy opcję ,,Nie jestem klientem SolidWorks i nie posiadam numeru seryjnego”

3. Po przejściu ,,dalej” musimy uzupełnić informacje takie jak nazwa uczelni, adres, miasto oraz kraj.

4. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie danych osobowych (imię i nazwisko) oraz wybór hasła.

5. Poniżej musimy zaakceptować warunki rejestracji. Po kliknięciu ,,dalej” nasze konto zostanie utworzone.

6. Po pomyślnym założeniu konta, musimy aktywować je linkiem, który został przesłany do nas mailem.

7. Ostatnim krokiem będzie powrót do strony LOGOWANIA do platformy, gdzie po zalogowaniu możemy zarejestrować nasz numer seryjny. Dodatkowo należy podać informacje tj. nazwy uczelni i rocznika.

Nasza licencja została zarejestrowana. Od tej pory możemy korzystać z konta na MySOLIDWORKS i cieszyć się z korzyści takich jak: darmowe modele CAD, przykładowe egzaminy, kursy oraz tutoriale i wiele innych 😊