Jak dodać nowe licencje do SolidNetWork License Manager (SNL)?

HomeProjektowanie

Jak dodać nowe licencje do SolidNetWork License Manager (SNL)?

Jak dodać nowe licencje do SolidNetWork License Manager (SNL)?

Często wraz z rozwojem firmy pojawia się potrzeba rozszerzenia pakietów licencji produktów SOLIDWORKS. Tzw. licencje sieciowe możemy rozszerzyć na dwa sposoby. Poprzez:

  • zwiększenie ilości licencji na istniejącym numerze seryjnym,
  • dokupienie nowego numeru seryjnego posiadającego nowe licencję.

 

W pierwszym przypadku, jeśli nowe licencje są dodane na istniejącym już numerze seryjnym, wystarczy je reaktywować. Jak to zrobić jest przeczytasz w naszym poprzednim artykule. Jak i kiedy reaktywować licencję SOLIDWORKS?

 

W drugim przypadku konieczne jest dopisanie i aktywacja nowego numeru licencji sieciowych na istniejącym serwerze licencji SolidNetWork License Manager (w skrócie SNL). Poniżej przedstawiony został prosty plan działania w celu dodania nowej licencji.

 

UWAGA!

  • Jeśli istnieją jakieś pożyczone licencje, przed aktywacją/reaktywacją licencji, należy zwrócić wszystkie na serwer SNL. Nie ma potrzeby zwracania licencji, które są w użyciu, ale nie są pożyczone.
  • Serwer SNL musi być w wersji nowszej, lub takiej samej jak program SOLIDWORKS. Oznacza to, że jeżeli serwer SNL jest w wersji 2021, program SOLIDWORKS będzie działać w wersji 2021, 2020 lub w wcześniejszej, natomiast nie zadziała z wersją 2022 i nowszymi.

1. Dodanie nowej licencji do SolidNetWork License Manager (SNL)

Uruchamiamy „Panel starowania”, następnie przechodzimy do „Programy i funkcje”, gdzie szukamy programu  „SOLIDWORKS SolidNetWork License Manager”.

SOLIDWORKS SolidNetWork License Manager

 

Naciskamy prawym przyciskiem myszy na „SOLIDWORKS SolidNetWork License Manager”, a następnie wybieramy opcje zmień. Możemy też po zaznaczeniu programu nacisnąć przycisk „Zmień” znajdujący się na pasku zadań folderu „Programy i funkcje”.

Zostanie uruchomiony instalator SNL. Pojawi się okno w którym naciskamy przycisk „Next”.

Ukarzą nam się trzy możliwości kolejnego kroku w instalatorze. Wybieramy opcje ‘”Modify”, a następnie wciskamy przycisk „Next”.

 

Na ekranie zobaczymy okno, w którym wyświetli się numer wcześniejszej licencji. W polu, zaznaczonym na poniższym obrazku, należy wpisać swój nowy numer licencji. W przypadku konieczności dodania kliku nowych licencji wpisujemy je po przecinku i bez spacji. Następnie naciskamy „Next” i przechodzimy do procesu instalacji.

 

Po zakończeniu instalacji naciskamy przycisk zakończ.

 

W ostatnim kroku przechodzimy do SolidNetWork License Manager Server gdzie (re)aktywujemy licencje. Poradnik jak reaktywować licencje znajdziemy w artykule Jak i kiedy reaktywować licencję SOLIDWORKS? Gotowe! Możemy się już cieszyć nowo aktywowanymi licencjami.

W przypadku trudności, zachęcamy do kontaktu przez nasz portal pomocy technicznej.