Nowości CAMWorks – Obróbka z uwzględnieniem tolerancji

HomeRozwiązaniaWytwarzanie

Nowości CAMWorks – Obróbka z uwzględnieniem tolerancji

Firma Geometric Ltd., światowy lider w programowaniu obrabiarek CNC 3D, ogłosiła dodanie automatycznej  „Obróbki z uwzględnieniem tolerancji” do programu CAMWorks.  Ułatwia ona pracę z częściami stworzonymi w  SOLIDWORKS oraz plikami montażowymi, które zawierają tolerancje lub informacje na temat wymiarowania i tolerowania geometrycznego (GD&T). Nowa funkcjonalność programu CAMWorks zostanie wprowadzona w najnowszej aktualizacji dostępnej w drugim kwartale 2016 roku.

Wśród udogodnień jakie niesie ze sobą nowa funkcja programu możemy wyróżnić:

  • CamWorks automatycznie odczytuje tolerancje z wymiarów modelu części SOLIDWORKS  i przypisuje odpowiednią strategię obróbki w celu osiągnięcia zamierzonej dokładności wykonania.
  • Automatyczne dodawanie własności takich jak kieszenie lub dodanie w celu dopasowania wymiarów, gdy asymetryczna tolerancja jest określona na modelu 3D.
  • Użycie wielu kolorów w celu oznaczenia różnych tolerancji. Ta cecha jest bardzo użyteczna, gdy model zawiera przykładowo dwa otwory, których obróbka wymaga odmiennych tolerancji. W efekcie działania te dwa otwory będą zacienione w różnych kolorach.

„Obróbka z uwzględnieniem tolerancji”  pozwala na wyeliminowanie błędów, które mogą się pojawić przy ręcznym definiowaniu ścieżek narzędzia obrabiarki, zaoszczędzenie czasu  oraz usprawnienie przejścia pomiędzy projektem a produkcją.