SOLIDWORKS World 2016 – Dzień III sesja generalna

HomeAktualnościWydarzenia

SOLIDWORKS World 2016 – Dzień III sesja generalna

sww3 1

Trzeci dzień SOLIDWORKS World 2016 i druga sesja generalna już nami. I tym razem możemy śmiało stwierdzić, że przygotowane wystąpienia skupiły się w dużej mierze na społeczności SOLIDWORKS, która jest głównym źródłem wprowadzanych zmian i nowych rozwiązań.  W trakcie tego dnia:

  • zaprezentowano korzyści płynące z udostępnionej rok temu platformy MySOLIDWORKS
  • przyznano nagrody dla współtwórców grup użytkowników SOLIDWORKS tzw. SWUG
  • przedstawiono nowe rozwiązanie SOLIDWORKS Make
  • zaprezentowano zmiany w obszarze edukacji oraz nowe rozwiązanie SOLIDWORKS Apps for Kids
  • wystąpili również użytkownicy SOLIDWORKS, którzy mogli opowiedzieć o swoich projektach oraz wykorzystaniu rozwiązań SOLIDWORKS (Space Elevator Association,  Brewbot czy Trusst Lingerie)

Drugi dzień sesji generalnej został poprowadzony przez Suchit Jain -Vice President, Strategy and Community – który rozpoczął swoje wystąpienie od platformy MySOLIDWORKS, która została wprowadzona do sprzedaży już rok temu. Suchit w trakcie swojego wystąpienia podkreślił użyteczność i przydatność MySOLIDWORKS w trakcie codziennej pracy konstruktora. Platforma jest źródłem informacji, ale również odpowiedzi na pytania dot. SOLIDWORKS. Znajduje się na niej ponad 750 tutoriali i samouczków doszkalających umiejętności projektantów czy chociażby modele SOLIDWORKS gotowe do pobrania na swój komputer. Od wersji SOLIDWORKS 2016 platforma MySOIDWORKS została w pełni zintegrowana z interfejsem programu, dzięki czemu pracownicy otrzymują dostęp do wszystkich treści bezpośrednio z poziomu SOLIDWORKS. Więcej informacji nt. platformy MySOLIDWORKS znajdziesz tutaj.

SWW 3 20

Kolejno głos zabrał Richard Doyle – SOLIDWORKS User Groups & Senior User Advocacy, SOLIDWORKS Dassault Systèmes – który miał okazję porozmawiać z przedstawicielami dwóch Grup Użytkowników SOLIDWORKS, które obchodziły swoją 20-stą rocznicę powstania: Ericem Beatty z Seattle Area Power SOLIDWORKS User Group oraz Philem Slouder z San Diego SOLIDWORKS User Group.  Dodatkowo w  trakcie swojego wystąpienia, Richard Doyle przyznał nagrody SWUG w kilku kategoriach:

swug1

  swug2

swug3

IMG_1779

Koncentrując się nadal na społeczności SOLIDWORKS, Suchit Jain wraz z Igalem Kaptsan (Vice President of Product Management) oraz Davidem Friedfeld (CEO of ClearVision) zaprezentowali kolejne nowe rozwiązanie – SOLIDWORKS Make. Make jest aplikacją chmurową 3D, osadzoną w przeglądarce a dokładnie w sklepie online. Pozwala on na łatwą personalizację produktów przez samych ich Klientów. Więcej informacji nt. SOLIDWORKS Make znajduje się na stronie produktu.

sww 3 5

https://www.youtube.com/watch?v=Y135p3j-BYE

W trakcie drugiej sesji generalnej SOLIDWORKS World 2016 swoje wystąpienie miała również Marie Planchard – Director of Education Portfolio, Business Strategy, SOLIDWORKS Dassault Systèmes, która mogła zaprezentować nadchodzące zmiany w obszarze edukacji. Pierwszą z nich jest poszerzenie studentom możliwości certyfikacji również o egzamin CSWP. Wspomniany certyfikat będzie dostępny w maju wraz  z nowym wydaniem SOLIDWORKS Education Edition 2016-2017.

sww3 12

Druga z nowości to rewolucyjna, nowa aplikacja SOLIDWORKS Apps for Kids, która przeznaczona jest do nauki umiejętności projektowania najmłodszych, czyli dzieci w wieku 4-14 lat. Okazję jej zaprezentowania miała Ohin Loo Lama – user Experience Design Senior manager, R&D. Apps for Kids to rozwiązanie, które pozwoli dzieciom na realizację swoich wyobrażonych projektów. Program pozwala na zrobienie zdjęcia/filmu, na podstawie których tworzy się swoją wizję projektu, następnie stylizuje/koloryzuje by na końcu stworzyć finalny produkt i wydrukować go na drukarce 3D. W niedługim czasie ruszą testy Beta aplikacji, do których można zapisać się na stronie produktu.

DSC_1991

DSC_1993

DSC_1995

IMG_1814

Rozwiązania SOLIDWORKS są tak uniwersalne a jednocześnie zaawansowane, że ilość branż oraz różnorodność  produktów, w których są wykorzystywane jest naprawdę ogromna. W związku z tym podczas drugiej sesji generalnej zaplanowano panel pt. SOLIDWORKS is Everywhere, który poprowadził David Pogue – Founder of Yahoo Tech. W trakcie tego wystąpienia David miał okazję spotkać się z trzema firmami/organizacjami, które zaprezentowały swoje produkty. Wszyscy z zaproszonych gości wykorzystywali rozwiązania SOLIDWORKS i byli to:

  • Space Elevator Association – zespół z Japoni, który prowadzi prace nad zbudowaniem windy do nieba. Jest to koncepcja nowego środka transportu w kosmos, który ma wznosić się do 100 000 km

 

sww3 9

 

  • Brewbot – producent maszyny do własnej produkcji piwa w swoim domu lub restauracji. Urządzenie to pozwala na kontrolę parametrów procesu produkcji piwa bez udziału człowieka i jest w stanie komunikować się z nim bezprzewodowo za pomocą aplikacji na telefon

 

sww3 16

 

  • Trusst Lingerie – producent bielizny damskiej, w tym biustonoszy, które zostały tak zaprojektowane w SOLIDWORKS, aby odciążyć kobiece ramiona oraz plecy

 

sww3 19

 

Zapis wideo z drugiej sesji generalnej jest już dostępny. Zainteresowane osoby mogą obejrzeć go tutaj.

Kilka zdjęć z wczorajszego dnia:

DSC_1925
sww 3 4
DSC_1999
DSC_2001

 

DSC_2008

 

IMG_1760
IMG_1764
IMG_1773
IMG_1790