SOLIDWORKS World 2016 – Dzień IV sesja generalna

HomeAktualnościWydarzenia

SOLIDWORKS World 2016 – Dzień IV sesja generalna

Ostatni dzień SOLIDWORKS World 2016 poświęcony był głównie SOLIDWORKS oraz zmianom nadchodzącym w najbliższym czasie. Na ostatniej już sesji generalnej:

 • przedstawiono koncepcję Ekosystemu Wytwórczego tworzonego przez  SOLIDWORKS Model Based Definition oraz nowe rozwiązania Model Based CMM, Model Based Manufacturing, Model Based Inspection, Model Based Costing
 • zaprezentowano nowe programy SOLIDWORKS PCB oraz PCB Connector
 • ogłoszono zwycięzców konkursu Beta SOLIDWORKS 2016
 • ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu MODELMANIA
 • zaprezentowano nowości, które zostały wprowadzone w SOLIDWORKS 2016 na podstawie wcześniej utworzonej listy TOP 10 najbardziej wyczekiwanych nowości
 • ogłoszono 10 najbardziej wyczekiwanych przez Klientów nowości SOLIDWORKS 2017
 • poznaliśmy część nowych funkcji, które zostaną wprowadzone w SOLIDWORKS 2017
 • zdradzono lokalizację kolejnej edycji SOLIDWORKS World 2017

Ostatnia już sesja generalna została poprowadzona przez Kishore Boyalakuntla – Senior Director, Product Portfolio Management and Brand User Experience Leader, SOLIDWORKS Dassault Systèmes – który swoje wystąpienie rozpoczął od przedstawienia rozwiązań SOLIDWORKS jako Ekosystemu Wytwórczego. Dzięki współpracy z ponad 60 Parnterami SOLIDWORKS pozwala na jednoczesną pracę działów konstrukcyjnych oraz produkcyjnych bez konieczności importu danych. Kishore w swojej prezentacji skupił się na wprowadzonym rok temu rozwiązaniu SOLIDWORKS MBD, które stanowi centrum wspomnianego ekosystemu. Nadmienił, że ekosystem w tym roku  zostanie poszerzonych o nowe rozwiązania: Model Based Manufacturing, Model Based CMM, Model Based Costing i Model Based Inspection. Szczegóły nt. wspomnianych rozwiązań  oraz koncepcji Ekosystemu Wytwórczego znajdują się tutaj.

12687880_1003304773041298_1528774153769945403_n

Kolejno Lou Feinstein, Product Manager for Electrical and IoT, miał okazję po krótce przybliżyć nowe rozwiązania, którymi jest SOLIDWORKS PCB oraz PCB Connector. SOLIDWORKS PCB to program, który pozwoli nam na synchronizację projektów elektronicznych i mechanicznych bez kompromisów w zakresie technologii i przepływu pracy w trakcie projektowania. PCB Connector to zaś rozwiązanie, które dedykowane jest obecnym użytkownikom produktów Altium Designe i ma ono na celu zwiększenie ich możliwości poprzez wykorzystanie technologii dostępnej w SOLIDWORKS PCB.

Screen Shot 02-03-16 at 03.52 PM 001

Screen Shot 02-03-16 at 03.56 PM 002

W dalszej części konferencji ogłoszono zwycięzców konkursu SOLIDWORKS 2016 Beta, w ramach którego użytkownicy SOLIDWORKS mogli testować nowe funkcje i ulepszenia w wersji 2016 oraz zgłaszać ewentualne uwagi.  Wręczono nagrody dla trzech najbardziej aktywnych osób. Screen Shot 02-04-16 at 10.12 AM

Ostatni dzień SOLIDWORKS World to również dzień ogłoszenia wyników corocznego konkursu MODELMANIA, w którym to uczestnicy muszą zaprojektować konkursowy model w jak najkrótszym czasie.  Mark Schneider – Senior Manager of Product Introduction – miał okazję ogłosić zwycięzców 17-stej już edycji konkursu, który jak co rok odbywa się w dwóch kategoriach: Klienci oraz Dystrybutorzy SOLIDWORKS.

IMG_1647

IMG_1645

Stały już punkt konferencji to również prezentacja nowości, które zostały wprowadzone w obecnej wersji SOLIDWORKS na prośbę samych użytkowników.  Bruce Holway, Director Product Definition, w trakcie swojego wystąpienia wymienił te nowości, które były najbardziej oczekiwane przez Klientów i zostałe wdrożone w SOLIDWORKS 2016. Są nimi:

 1. Lista notatek do flag
 2. Zmiana nazwy komponentów bezpośrednio w drzewie Feature Manager
 3. Kreator gwintu
 4. Wyciągnięcie w dwóch kierunkach
 5. Rozszerzalne pole listy wyboru
 6. Konwertowanie wszystkich pętli wewnętrznych na zaznaczonej powierzchni
 7. Opcje wydruku harmonogramu zadań
 8. Tworzenie odbicia lustrzanego operacji złożenia

IMG_0042

Po prezentacji wdrożonych nowości przyszła pora na prezentację listy TOP 10 SOLIDWORKS World 2016, czyli najbardziej oczekiwanych zmian w nowej wersji SOLIDWORKS.  Lista powstała dzięki użytkownikom SOLIDWORKS, którzy mieli okazję zgłaszać swoje pomysły nowości oraz na nie głosować. Na liście znalazły się:

1

11

2

5

6

7

8

9

10

W dalszej części SOLIDWORKS World 2016 uczestnicy konferencji mieli okazję poznać część nowości oraz zmian, które będą czekać na użytkowników SOLIDWORKS 2017. Prezentacja nowości została poprowadzona przez Brucea Holway  SOLIDWORKS R&D Application Define Director, SOLIDWORKS Dassault Systèmes, SOLIDWORKS Product Introduction Team – i utrzymana w klimacie Gwiezdnych Wojen. Poniżej znajduje się lista wybranych nowości, które trafią do użytkowników programu już w październiku:

 1. Dwukierunkowy szyk kołowyn1
 2. Fazowanie oraz zaokrąglenie w jednej operacji
 3. Przezroczysty widok przekroju n2
 4. Kreator gwintu – Funkcja wprowadzenia/wyprowadzenia gwintu
 5. Automatyczny import powiązanych rysunków z modelem do drzewa Treehouse
 6. Możliwość wydruku struktury Treehouse
 7. Cieniowane kontury szkicu SHADED-SKETCH-CONTOURS-615x346
 8. Zaawansowany kreator otworów – Tworzenie otworów  w wielu etapach ADVANCED-HOLE-WIZARD-615x346
 9. Wiązania – Zbliżanie się komponentów do ich zamierzonej lokalizacji
 10. Wiązania nieosiowe
 11. Podzespoły zapisywane jako część zachowują wszystkie odniesienia
 12. SOLIDWORKS PDM – Nadpisywanie drobnych zmian bez tworzenia nowej wersji pliku SOLIDWORKS-PDM-LATEST-VERSION-OVERWRITE-615x346
 13. Rysunki – Blokada Listy Materiałów BOM z poziomu szablonu rysunku
 14. Rysunki – Notatki z odwołaniami do pól Listy Materiałów BOM
 15. Rysunki – Edycja właściwości kilku arkuszy na raz
 16. Umieszczanie widoków lustrzanych na rysunku bez konieczności tworzenia części 3D
 17. SOLIDWORKS MBD – reorganizacja widoków 3D
 18. SOLIDWORKS MBD – narzędzie porównywania adnotacji 3D  COMPARE-3D-ANNOTATION-TOOL-615x346
 19. Widok – Ukrywanie wszystkich elementów z widoku jednym kliknięciem  (szkice, relacje, osie, płaszczyzny)
 20. Zawijanie szkiców na dowolnej powierzchni/kilku powierzchniach  WRAP-SKETCHES-ONTO-ANY-SURFACE-615x346
 21. Odsunięcie krzywej 3D na powierzchniOFFSET-CURVE-ON-SURFACE-615x346
 22. Wiązania magnetyczne MAGNETIC-MATES-615x346
 23. Edytor ustawień wiązań magnetycznych
 24. eDrawings otwiera znacznie więcej formatów plików
 25. Otwieranie różnych formatów plików CAD bez konieczności importu geometrii
 26. Zachowywanie właściwości i wiązań po wprowadzeniu zmian w importowanych danych CAD

Zakomunikowano również, że wraz z SP 3.0 SOLIDWORKS 2016 zostanie wprowadzona opcja wyporu koloru ikon. Użytkownicy będą mogli wybierać pomiędzy nową i klasyczną kolorystyką.
Screen Shot 02-04-16 at 10.23 AM

Przedostatnim punktem trzeciej sesji generalnej SOLIDWORKS World 2016  było wystąpienie Petera Diamandis, Chairmain and CEO of XPRIZE, który już na samym początku swojego wystąpienia udzielił rady swoim słuchaczom “Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie samemu”.  Diamandis w trakcie swojego wystąpienia koncentrował się na stawianiu kontrapunktów do negatywnych wiadomości, które docierają do nas każdego dnia za pomocą informacji prasowych. Zwrócił uwagę, że ludzie są skłonni do zwracania znacznie większej uwagi na negatywnych wiadomościach. Diamandis stwierdził, że perspektywa przyszłości jest jednak jaśniejsza. Wskaźniki ubóstwa, przemocy, zgonów, wypadków i katastrof idą w dół, zaś zwiększają się dla długości życia. Głównym czynnikiem zaobserwowanej tendencji jest rozwój technologii. Technologia obniża poprzeczkę w dostępie do edukacji, usług i innowacji.  Diamandis wierzy że do 2020 roku wszyscy będą mili dostęp do Internetu i ma nadzieję, że zapewni każdemu taką samą szansę do uczenia się i tworzenia.

IMG_1611

Na koniec ostatniego dnia SOLIDWORKS World 2016 głos oddano CEO SOLIDWORKS, Gian Paolo Bassi, który podsumował całe wydarzenie oraz poinformował nas, że kolejna edycja SOLIDWORKS World 2017 odbędzie się w Los Angeles.

Screen Shot 02-04-16 at 10.49 AM

Relacja wideo z dnia trzeciego dostępna jest tutaj: http://sww16.wavecast.io/sww16-day3-general-session