SOLIDWORKS PDM Standard, Professional, czy Workgroup PDM – znajdź odpowiedni sposób zarządzania dokumentacją w wersji 2016

HomeRozwiązaniaZarządzanie

SOLIDWORKS PDM Standard, Professional, czy Workgroup PDM – znajdź odpowiedni sposób zarządzania dokumentacją w wersji 2016

Wraz z nadejściem nowego oprogramowania w wersji 2016, SOLIDWORKS wprowadza kilka zmian odnośnie Product Data Management  (PDM). Jedną z nowości jest wprowadzenie produktów SOLIDWORKS PDM Standard oraz SOLIDWORKS PDM Professional.

pdm3

W celu ujednolicenia nazw produktów od wersji 2016 dawny program SOLIDWORKS Enterprise PDM zmienia nazwę na SOLIDWORKS PDM Professional.

Całkowitą nowością jest natomiast SOLIDWORKS PDM Standard, dedykowany głównie dla małych firm.  Jakie możliwości daje nam to rozwiązanie możecie przeczytać poniżej.

zmiany

Nowy produkt SOLIDWORKS: Product Data Management Standard jest idealnym narzędziem dla firm, które chcą uporządkować, kontrolować oraz zarządzać dokumentacją techniczną CAD SOLIDWORKS. Pomimo, iż SOLIDWORKS PDM Standard będzie posiadał ograniczone możliwości w porównaniu do PDM Professional, to nie możemy uznać, że jest „małym” narzędziem.

SOLIDWORKS PDM Standard będzie bazował na tej samej strukturze co Enterprise PDM (= PDM Professional) i opierał się na silniku bazodanowym SQL w wersji Express. Dzięki tej samej strukturze bazy danych migracja z PDM Standard do Professional stanie się bezproblemowa. Pod względem funkcjonalności PDM Standard oferuje mniej możliwości niż EPDM. Pakiet Standard nie będzie obsługiwał dodatków API – jest to jedna z funkcji pakietu Professional, ale nie zapomnijmy dla kogo dedykowany jest nowy produkt. Głównym zadaniem nowego produktu jest zarządzanie dokumentacją techniczną:

  • 3D poprzez środowisko SOLIDWORKS,
  • plików DWG/DXF poprzez DraftSight.

 

Klient Typy produktów i dodatki
SOLIDWORKS PDM Standard SOLIDWORKS PDM CAD Editor
·        SOLIDWORKS
·        DraftSight
SOLIDWORKS PDM Contributor
·        DraftSight
SOLIDWORKS PDM Viewer: brak dodatku
SOLIDWORKS PDM Professional SOLIDWORKS PDM CAD Editor
·        Integracja z Microsoft Office
·        SOLIDWORKS
·        DraftSight
·        Autodesk Inventor
·        AutoCAD
SOLIDWORKS PDM Contributor
·        Integracja z Microsoft Office
·        DraftSight
SOLIDWORKS PDM Viewer
·        Integracja z Microsoft Office

 

Dla pracowników technicznych SOLIDWORKS PDM Standard umożliwia pracę na zawsze aktualnych oraz uporządkowanych plikach. Dodatkowo posiadacze licencji SOLIDWORKS w wersji Professional oraz Premium automatycznie posiadają licencję CAD Editor bez konieczności jej zakupu. Bez zmian pozostają typy licencji dla każdej z wersji PDM (CAD Editor, Contributor oraz Viewer).

SOLIDWORKS PDM Standard, PDM Professional w takim razie co z PDM Workgroup?

pdm1

PDM Workgroup będzie jeszcze dostępne w wersji oprogramowania 2016 oraz 2017. Workgroup odejdzie na zasłużoną „emeryturę” wraz z nadejściem wersji oprogramowania 2018. Klienci posiadający PDM Workgroup z aktywną subskrypcją będą mogli bezpłatnie przejść na PDM Standard bez utraty posiadanych licencji klientów PDM.