SOLIDWORKS czy SOLIDWORKS Translator?

HomeRozwiązaniaKomunikacja Techniczna

SOLIDWORKS czy SOLIDWORKS Translator?

Instalując oprogramowanie SOLIDWORKS Composer użytkownik ma możliwość dodania instalacji SOLIDWORKS Translator lub skorzystać z licencji SOLIDWORKS (o ile posiada numer licencji :) ).

Co to jest SOLIDWORKS Translator?

Instalacja tego składnika pozwala na import geometrii z SOLIDWORKS, a także innych formatów np. STEP. Dzięki czemu użytkownik może otwierać pliki SOLIDWORKS w Composer bez konieczności posiadania dodatkowej licencji. Podobnie jak w przypadku standardowych licencji SOLIDWORKS, również Translator posiada wersje, która odpowiada instalowanej wersji Composer’a. Instalacja SOLIDWORKS Translator nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Kiedy i jak  zainstalować SOLIDWORKS Translator?

Przykładowo w sytuacji kiedy licencja Composer będzie wykorzystywana w dziale, w którym nie jest wymagana funkcjonalność SOLIDWORKS. Po wpisaniu numeru licencji Composer, w oknie wyboru produktów użytkownik ma możliwość zaznaczenia SOLIDWORKS Translator:

Instalacja SOLIDWORKS Composer Instalacja SOLIDWORKS Composer

Decydując się na instalację Composer wraz z SOLIDWORKS należy pamiętać, aby podczas importu geometrii na danym stanowisku była aktywna licencja SOLIDWORKS (w przypadku licencji sieciowej w puli musi być wolna licencja).