Samodzielna nauka SOLIDWORKS – Gdzie i jak uczyć się online?

HomeRozwiązaniaProjektowanie

Samodzielna nauka SOLIDWORKS – Gdzie i jak uczyć się online?

Właśnie zainstalowałeś swoją wersję testową SOLIDWORKS, otwierasz program po raz pierwszy i nie wiesz, od czego zacząć? A może zostałeś wysłany na home office, bo Twoja firma na zbyt mało zamówień i chciałbyś mądrze spożytkować ten czas? Każda z tych sytuacji może być dobrą okazją do samodoskonalenia! My w tym artykule podpowiemy Ci, gdzie szukać samouczków i lekcji odpowiednich dla Twoich potrzeb.

1. Samouczki programu SOLIDWORKS

Czy wiedziałeś, że wraz z programem dostajesz też zestaw samouczków, dzięki któremu nie tylko postawisz pierwsze kroki w programie, lecz także opanujesz zaawansowane narzędzia i przygotujesz się do certyfikacji?

Oferowane samouczki obejmują narzędzia dostępne w SOLIDWORKS do modelowania, symulacji, tworzenia dokumentacji płaskiej, wizualizacji i analiz. Zaletą wbudowanych samouczków są szybkie lekcje dedykowane do nauki konkretnych funkcji programu. Zestaw zawiera również lekcje przygotowujące do egzaminów certyfikacyjnych CSWP/ CSWA.

(Czy wiesz, jak podejść do egzaminu certyfikacyjnego za darmo? Sprawdź tutaj)

2. Platforma MySOLIDWORKS

Platforma MySOLIDWORKS to nie tylko kopalnia wiedzy w temacie korzystania z SOLIDWORKS, DraftSight i Platformy 3DEXPERINCE, lecz także miejsce wymiany doświadczeń konstruktorów i użytkowników programu. Platforma oferuje kilka pakietów dostępu. Im bogatszy pakiet posiadasz, tym szersza jest oferta samouczków dostępnych dla Ciebie.

Pakiet Gość (Guest) to ponad 140 anglojęzycznych multimedialnych lekcji dedykowanych początkującym użytkownikom. (Wiem, że lekcje prowadzone po angielsku mogą stać się dla Ciebie dodatkowym wyzwaniem, ale nie przejmuj się: masz możliwość włączenia napisów i sprawdzenia znaczenia niezrozumiałych słów.) Nieocenioną wartością dodaną multimedialnych lekcji jest możliwość śledzenia ruchów kursora instruktora – dzięki czemu wiesz na bieżąco, gdzie klikać.

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

Pakiet Standard natomiast daje dostęp do ponad 200 lekcji, a ich poziom jest dostosowany do doświadczonych użytkowników.

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

Pakiet Professional to 16 eKursów dla użytkowników chcących się specjalizować w obsłudze dodatków SOLIDWORKS dedykowanych dla poszczególnych gałęzi przemysłu. Materiał eKursów pokrywa się z materiałem naszych szkoleń stacjonarnych i online. eKursy są dostępne na platformie 24/7. Do każdego kursu dołączony jest zestaw plików ćwiczeniowych.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pakietu Professional, skontaktuj się z nami: tel.  12 626 06 00 | office@solidexpert.com.

Zestawy lekcji spięte wspólną tematyką tworzą Ścieżki Learningowe, które są dostępne dla pakietów Guest i Standard.

Jeśli wciąż czujesz niedosyt i chcesz się uczyć od prawdziwych profesjonalistów-praktyków, to Sesje Techniczne są dla Ciebie. Znajdziesz tu prezentacje z serii Dobre Praktyki, Tips&Tricks oraz „How to..”

3. Pomoc SOLIDWORKS

Pomoc SOLIDWORKS to baza informacji na temat każdej poszczególnej operacji i opcji działania programu. Pomoc kontekstową możesz wywołać z poziomu Menadżera Operacji SOLIDWORKS, kiedy potrzebujesz dodatkowych informacji na temat szczegółów i „kruczków” zaszytych w operacji. Taki sposób uczenia się „na żywym organizmie” pozwala Ci natychmiast zastosować nową wiedzę w projekcie, nad którym obecnie pracujesz.

4. Kursy na mysolidexpert.com

Czy znasz już naszą platformę szkoleniową mysolidexpert.com? Znajdziesz na niej szkolenia online opracowane przez naszych najlepszych specjalistów z uwzględnieniem potrzeb naszych klientów.

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

5. Nasz blog techniczny SOLIDMANIA

Tak, jesteś w dobrym miejscu! Tematy, które opisujemy na naszym blogu, są odpowiedzią na pytania naszych klientów poruszane na portalu pomocy technicznej, podczas konsultacji i wdrożeń oraz szkoleń stacjonarnych. Na czytelnika czeka ponad 400 artykułów poświęconych projektowaniu w SOLIDWORKS – wykorzystania funkcji, Tips&Tricks, pomoc przy instalacji, praca z dodatkami i wiele innych.

A co, jeśli samodzielna nauka online Ci nie wystarcza? Zapraszamy na nasze szkolenia stacjonarne w całej Polsce! W naszej ofercie znajduje się ponad 40 szkoleń technicznych z wybranej tematyki SOLIDWORKS, CAMWorks, DraftSight, WOODEXPERT!

Życzymy miłej nauki SOLIDWORKS!