Rollphone – telefon przyszłości zaprojektowany w SOLIDWORKS

HomeRozwiązaniaProjektowanie

Rollphone – telefon przyszłości zaprojektowany w SOLIDWORKS

Rollphone to projekt, który na pewno budzi zainteresowanie wśród wielu osób. Dlaczego tak jest? Rollphone to telefon przyszłości, który wyróżnia się niecodziennym designem. Jak sama nazwa wskazuje, telefon jest w stanie zmieniać swój rozmiar, a to dzięki….”zrolowaniu” ekranu. Co prawda Rollphone to projekt koncepcyjny, ale sami musicie przyznać brzmi bardzo obiecująco, w szczególności w dobie coraz większych smartfonów. Myślicie, że takie rozwiązanie w przyszłości mogłoby rozwiązać problem przechowywania dużych smartfonów?

Ten futurystyczny projekt został przygotowany przez Pawła Idzika – studenta 4 roku Automatyki i Robotyki na Politechnice Krakowskiej. Jak sam autor mówi:

„Jest to mój projekt koncepcyjny telefonu przyszłości, który postanowiłem przenieść na model 3D. Dzięki wzięciu udziału w kursie SOLIDWORKS, który odbył się na Politechnice Krakowskiej polubiłem modelowanie, więc postanowiłem stworzyć coś niecodziennego, co mógłbym pokazać szerszemu gronu odbiorców. Model został wykonany w programie SOLIDWORKS. Rollphone stworzyłem również w celu doskonalenia swoich umiejętności, które chce wykorzystać do budowy kolejnych projektów i animacji”

Poniżej możecie obejrzeć wizualizację telefonu przygotowaną przez pana Pawła.

Jeżeli Ty również projektujesz w SOLIDWORKS i chciałbyś pochwalić się efektami swojej pracy, koniecznie skontaktuj się z nami pisząc wiadomość na maila: karolina@solidexpert.com.


rollphone-3kolory

rollphone-rend1

rollphone-rend2

rollphone-rend4