Produkujesz? Zobacz dlaczego warto korzystać z rozwiązań klasy CAM

HomeRozwiązaniaWytwarzanie

Produkujesz? Zobacz dlaczego warto korzystać z rozwiązań klasy CAM

Aktualnie przemysł, a w szczególności gałąź wytwarzania rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Powstają nowe technologie, specjalistyczne maszyny oraz coraz to lepsze i wytrzymalsze narzędzia. Główną gałęzią wytwarzania, na której opiera się cały przemysł jest branża obróbki ubytkowej. Nieustanny rozwój spowodowany jest tworzeniem nowszych rozwiązań czy to natury mechanicznej, materiałowej czy też technologicznej. Potrzeba wykonywania coraz to bardziej skomplikowanych detali naturalnie generuje rozwój i postęp tego obszaru przemysłu. Należy jednak pamiętać, że postęp związany z zagadnieniami technicznymi tj. maszyny, narzędzia czy mocowania muszą iść w parze z możliwością wykorzystania pełnych zasobów technologicznych nowoczesnych obrabiarek.

Oprogramowanie klasy CAM – jak może pomóc w Twojej firmie?

Rozwiązaniami wychodzącymi naprzeciw takim potrzebom są programy klasy CAM (Computer Aided Manufacturing), pozwalające w pełni obsłużyć i wykorzystać możliwości obrabiarek numerycznych. Na podstawie modelu 3D technolog jest w stanie wygenerować ścieżkę złożoną z kolejnych współrzędnych znajdujących się w określonym układzie współrzędnych. Narzędzie przemieszczając się pomiędzy kolejnymi współrzędnymi wykonuje ruch skrawający. Oprogramowanie CAM jest w stanie wygenerować przemieszczenia narzędzie w przestrzeni 3D, ale także jest w stanie uwzględnić i dodać obroty wokół osi. W takim przypadku wykorzystywana jest zaawansowana obróbka powierzchniowa wykorzystująca 5 ruchomych osi maszyny. Wykonanie zaawansowanego modelu przy wykorzystaniu obróbki 5-osiowej symultanicznej jest praktycznie niemożliwe do wykonania bez oprogramowania CAM.

Ważną kwestią jest również szybkość i wydajność procesu obróbki. Dąży się do zminimalizowania czasu obróbki poprzez utworzenie odpowiedniej ścieżki narzędzia, a także dobranie optymalnych parametrów obróbki dla skrawanego materiału i skrawającego narzędzia. Przy doborze parametrów należy uwzględnić także możliwości obciążenia wrzeciona oraz sposób zamocowania elementu.

Program CAM pozwala na bardzo duże przyspieszenie pracy oraz zwiększenie wydajności produkcji. Programy sterujące obrabiarką wykonywane są przez technologa w czasie kiedy maszyna pracuje co pozwala na ciągłą produkcję.

Dowiedz się więcej na temat rozwiązań klasy CAM – zapoznaj się z programem CAMWorks lub od razu pobierz wersję testową:

C:\Users\mzacharewicz\Desktop\camworks pobierz.png