Logopress3 – czyli tłoczenie w SOLIDWORKS bez tajemnic

HomeRozwiązaniaDodatki

Logopress3 – czyli tłoczenie w SOLIDWORKS bez tajemnic

Program Logopress zapewnia znaczne zwiększenie efektywności podczas projektowania elementów tłoczonych, a także wszystkich narzędzi potrzebnych do jego produkcji.

Logopress3 działa w oknie SOLIDWORKS, wykorzystując i rozszerzając jego możliwości o dodatkowe funkcje związane z rozwijaniem giętych i tłoczonych elementów, a także przygotowywania narzędzi do jego utworzenia. Program podzielony jest na wiele różnych pakietów w zależności od naszych potrzeb:

Rys.1. Import elementu – przed obróbką.

1. Moduł Blank – pozwala spłaszczać gięte i tłoczone elementy, dostarczając informacji jak zachowa się materiał, a także jakie będą naprężenia i odkształcenia.

Rys.2. Analiza i symulacja gięcia/tłoczenia.

2. Moduł Unbending – pozwala rozwijać elementy gięte krawędziowo.

Rys.3. Operacja Unbending by steps pozwalająca na spłaszczenie zgięć krawędziowych.

3. Moduł Flattening (Logopress3F) – moduł zawierający oba powyższe (Blank i Unbending).

Rys.4. Całkowicie rozwinięty model importowany.

4. Moduł Nesting – pozwala na ułożenie elementu płaskiego (rozłożonego) na arkuszu w celu późniejszego użycia w dalszym etapie np. na laserze, jednocześnie optymalizując ułożenie elementów, aby straty materiału były jak najmniejsze.

Rys.5. Optymalizowanie ułożenia części na arkuszu – Nesting.

5. Moduł Strip Layout – łączy funkcjonalności modułu Flattening i Nesting o możliwość tworzenia Strip Layout, który odzwierciedla kolejne etapy gięcia/tłoczenia elementu.

Rys.6. Kolejne kroki tworzenia części – Strip Layout.

6. Moduł Die Design – najbardziej zaawansowany moduł, posiadający funkcjonalności wszystkich powyższych, za pomocą zaawansowanych operacji ułatwia zaprojektowanie wszystkich narzędzi (stemple, płyty itp.) potrzebnych w procesie tworzenia elementu. Pozwala na późniejszą symulację procesu tłoczenia, detekcji przenikania, a także na tworzenie automatycznych rysunków wszystkich elementów, jakie powstały w projekcie.

Rys.7. Gotowe narzędzie pozwalające na stworzenie elementu.

Symulacja procesu tłoczenia:

 

 

7. Moduł 123GO – znajdująca się we wszystkich powyższych modułach biblioteka standardowych komponentów (wkrętów, kołków, zakrętek, podkładek)

Rys. 8. Standardowa biblioteka elementów znormalizowanych.

Rys.9. Okno operacji elementu znormalizowanego.

8. Moduł 123GO Advanced – zaawansowana biblioteka komponentów producentów do tworzenia procesu tłoczenia i gięcia (Moduł Die Design).

Rys.10. Pełna biblioteka elementów znormalizowanych.

9. Moduł Progressive Blank Companion – narzędzie potrzebne do tworzenia poszczególnych kroków w procesie tłoczenia części. Do działania modułu należy posiadać jeden z następujących: Blank lub Plattening lub Strip Layout lub Die Design.

Mając tak wiele możliwych do wyboru modułów, możemy wybrać tylko te, które będą nam najbardziej potrzebne, nie płacąc jednocześnie za elementy, które nie przydadzą się w naszej pracy. Gdybyś chciał dowiedzieć się więcej na temat programu, jego funkcjonalności i cen skontaktuj się z nami 12 626 06 00 | office@solidexpert.com