SOLIDWORKS Electrical Content Portal – darmowa baza komponentów do pobrania

HomeRozwiązaniaElektryka

SOLIDWORKS Electrical Content Portal – darmowa baza komponentów do pobrania

Podczas standardowej instalacji SOLIDWORKS Electrical wraz z programem instalowany jest startowy pakiet komponentów, aby przyspieszyć proces instalacji i nie zapełniać bazy danych programu niepotrzebnymi dla użytkownika danymi.

Często zdarza się, że potrzebujemy użyć symboli lub części, których nie mamy w danej chwili w naszej bibliotece. Skąd pozyskać pozostałą część bibliotek ? Tutaj z pomocą przychodzi nam Electrical Content Portal.

SOLIDWORKS Electrical Content Portal jest portalem dostępnym dla każdego użytkownika SOLIDWORKS Electrical, dającym dostęp do bogatych bibliotek części elektrycznych udostępnionych przez różnych producentów na całym świecie. Przeznaczony jest on przede wszystkim dla konstruktorów z branży elektrycznej.

Jak uzyskać dostęp do portalu?

Wystarczy zarejestrować się na stronie portalu link.  Rejestracja jest całkowicie darmowa.

Istnieję także możliwość wejścia na stronę portalu bezpośrednio z okna programu poprzez Menedżer części producenta znajdującego się w zakładce Biblioteka:

Wyszukiwanie komponentów

Po rejestracji oraz pomyślnym zalogowaniu się mamy możliwość wyszukania w portalu interesujących nas treści oraz ściągnięcia ich w postaci bibliotek z rozszerzeniem .tewzip obsługiwanych przez SOLIDWORKS Electrical.

Wyszukiwać możemy po nazwie producenta bądź interesującego nas komponentu.

Zawsze istnieje możliwość zapytania o dostępność interesujących nas treści w zakładce „Ask for content” jeśli nie znajdziemy ich w portalu.

Poprzez rejestrację stajemy się częścią dużej społeczności użytkowników SOLIDWORKS Electrical, dzięki czemu mamy możliwość wymiany między sobą własnych bibliotek poprzez zakładkę Share.

Biblioteki możemy podzielić na 2 rodzaje ze względu na dostępność :

  • Biblioteki Srebrne – dostępne dla każdego użytkownika portalu
  • Biblioteki Złote – dostępne dla każdego użytkownika portalu na aktywnej subskrypcji SOLIDWORKS Electrical

Po próbie ściągnięcia złotej biblioteki nie posiadając subskrypcji, dostaniemy następujący komunikat ze strony portalu.

Jak ściągnąć złote biblioteki będąc na aktywnej subskrypcji?

Wystarczy z okna programu zaktualizować informacje na temat aktywnej subskrypcji używając do zalogowania emaila oraz hasła utworzonego na portalu Electrical Content Center

Po pomyślnej weryfikacji subskrypcji, konto na portalu zostanie zaktualizowane. Teraz już możemy pobrać interesujące nas złote biblioteki.

Jeśli byliśmy zalogowani podczas całego procesu aktualizacji na stronie portalu, wystarczy wylogować i zalogować się powtórnie, aby wprowadzone zmiany zostały uwzględnione.