SOLIDWORKS PDM: Numery seryjne – jak je utworzyć w PDM oraz zastosować w SOLIDWORKS?

HomeRozwiązaniaZarządzanie

SOLIDWORKS PDM: Numery seryjne – jak je utworzyć w PDM oraz zastosować w SOLIDWORKS?

Aby utworzyć numer seryjny w SOLIDWORKS PDM musimy zalogować się do przechowalni, w której chcemy utworzyć numer. Po rozwinięciu listy wyszukujemy „Numery Seryjne”, następnie klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy „nowy numer seryjny”.

PDM1

W okienku, które pojawiło się,  wprowadzamy nazwę dla numeru seryjnego. Typ ustawiamy na „numer seryjny z ciągu”, a w ciąg formatu ustawiamy wartość numeru seryjnego. Numer seryjny tworzymy poprzez wprowadzenie tekstu, który nie będzie ulegał zmianie oraz z wartości zmiennych.
Po naciśnięciu znaku większości wybieramy wartości zmiennych, które nas interesują.

PDM2
W poniższym numerze seryjnym litery SW są niezmienne, a liczniki, które oddzielone zostały „‑‘, są wartością zmienną, która z każdym kolejnym numerem będzie zwiększana o 1.

PDM3

Aby numer seryjny został dodawany przy zapisie jako nazwa pliku w SOLIDWORKS, należy wejść w Narzędzia>SOLIDWORKS PDM>Opcje, będąc zalogowanym jako administrator do przechowalni PDM.

PDM4

W okienku, które pojawiło się w zakładce ustawienia przechowalni, wybieramy interesującą nas przechowalnię, następnie zaznaczamy „Automatycznie nazywaj nowe pliki numerem seryjnym” oraz „Automatycznie nazywaj pliki numerem seryjnym przy zapisywaniu jako”, a na koniec z rozwijanej listy wybieramy nazwę numeru seryjnego.

PDM5

Teraz w momencie zapisu pliku z SOLIDWORKS do PDM zostanie wyświetlona karta z już nadanym numerem seryjnym. Nazwa pliku będzie zaś wybranym numerem seryjnym.

PDM6

Tym sposobem generowany jest kolejny numer dla każdego nowego i zapisywanego w przechowalni PDM pliku.

Numer seryjny możemy również wykorzystać na kartach danych w PDM. Aby wykorzystać numer seryjny, we właściwościach pola, wartość domyślną ustawiamy na „Numer seryjny” i z rozwijanego pola wybieramy nazwę numeru seryjnego.

PDM7

Dzięki temu dla każdego nowoutworzonego pliku może być generowany numer seryjny we wskazanym polu.

PDM8