Jaka jest różnica między DraftSight a 3DEXPERIENCE DraftSight?

HomeRozwiązaniaProjektowanie

Jaka jest różnica między DraftSight a 3DEXPERIENCE DraftSight?

3DEXPERIENCE DraftSight to nowa, profesjonalna oferta do rysowania 2D i 3D w formacie DWG firmy Dassault Systemes. Użytkownicy mogą łatwo migrować z AutoCAD® do DraftSight za pomocą znanych interfejsów i przepływów pracy. Ale jaka jest różnica między DraftSight i 3DEXPERIENCE DraftSight?

3DEXPERIENCE DraftSight zapewnia narzędzia i interfejsy API oszczędzające czas, oparte na popularnej aplikacji komputerowej DraftSight, z której korzystają miliony użytkowników. Platforma jest odpowiedzią na popularne potrzeby współpracy i zarządzania, szczególnie w przypadku projektów na dużą skalę, sprawdź poniższe demo, aby dowiedzieć się więcej:

CAD 2D/3D Zarządzany w chmurze

3DEXPERIENCE DraftSight specjalizuje się w obsłudze rysunków w formacie DWG/DXF. Nie jest to asocjacyjne narzędzie do rysowania 2D dla ról modelowania 3D, takich jak 3D Creator lub 3D Sculptor . Wymaga lokalnej instalacji na komputerze stacjonarnym z platformy 3DEXPERIENCE, nie jest to aplikacja do rysowania oparta na przeglądarce . Zasadniczo 3DEXPERIENCE DraftSight umożliwia zarządzanie plikami DWG/DXF i udostępnianie ich zespołowi w chmurze. Ale aplikacja działa na komputerze stacjonarnym z unikalnym przepływem pracy:

 • Zintegrowany bezpośrednio z DraftSight, dodatek 3DEXPERIENCE Desktop Add-in umożliwia dostęp do wszystkich informacji z Platformy 3DEXPERIENCE bezpośrednio z poziomu DraftSight.
 • Ten proces roboczy umożliwia połączenie możliwości DraftSight w celu szybkiego tworzenia i edytowania rysunków technicznych z funkcjami współpracy Platformy 3DEXPERIENCE.

3DEXPERIENCE DraftSight jest oparty na DraftSight Premium

3DEXPERIENCE DraftSight jest oparty na najwyższej wersji pakietu DraftSight Premium, który zawiera możliwości modelowania 3D i ograniczenia do parametrycznego sterowania elementami, oprócz funkcji zawartych w DraftSight Standard i Professional. W naszej witrynie internetowej można znaleźć tabelę porównawczą, aby zobaczyć, jakie funkcje są dostępne w DraftSight Premium .

 • Nie ma różnicy funkcjonalnej między wersją DraftSight Premium na komputery stacjonarne a wersją 3DEXPERIENCE DraftSight.
 • 3DEXPERIENCE DraftSight działa tylko w systemie Windows i nie działa na komputerach Mac.
 • 3DEXPERIENCE DraftSight instaluje i licencjonuje aplikację kliencką na pulpicie z platformy, jest to licencja imienna, a nie licencja jednostanowiskowa lub sieciowa, tj. zwykła DraftSight.

Czy 3DEXPERIENCE DraftSight można zainstalować razem z innymi wersjami DraftSight na tym samym komputerze?

Nie. DraftSight nie obsługuje wielu wersji na tym samym komputerze. 3DEXPERIENCE DraftSight jest oparty na DraftSight 2021 SP1 lub nowszym, więc nie można go zainstalować na komputerze z DraftSight 2020 lub innymi wersjami.

Jak wygląda praca z 3DEXPERIENCE DraftSight?

Praca jest bardzo podobna do znanego produktu DraftSight na komputery stacjonarne. Ponadto zapewnia możliwości współpracy i zarządzania w chmurze, aby sprostać wielu typowym wyzwaniom biznesowym.

 • Możesz przeglądać, edytować i drukować rysunki.
 • Wyszukuj, otwieraj i zapisuj rysunki na platformie za pomocą zintegrowanego okienka zadań 3DEXPERIENCE.
 • Zarządzaj rysunkami za pomocą wygodnych narzędzi do zarządzania danymi, takich jak rezerwowanie / anulowanie rezerwacji, przypisywanie stanów dojrzałości lub tworzenie nowych wersji.
 • Współpracuj z innymi osobami na platformie.

Przechowuj w chmurze

W połączeniu z rolą Collaborative Industry Innovator możesz zabezpieczyć zarządzanie danymi i cyklem życia produktu na platformie chmurowej.

 • Przechowuj wszystkie swoje rysunki w scentralizowanej, bezpiecznej lokalizacji i zarządzaj nimi z dowolnego urządzenia bez żadnej instalacji.
 • Zarządzaj cyklem życia plików DWG i DXF, modeli symulacyjnych i dokumentacji w różnych dyscyplinach i aplikacjach CAD.
 • Śledź problemy, zmiany i trasy oraz ograniczaj konflikty edycji dzięki kontroli wersji.

Wielobranżowa współpraca w całym ekosystemie biznesowym

Korzystając z platformy 3DEXPERIENCE, połącz się z DraftSight w celu scentralizowanej współpracy zespołowej:

 • Szybkie lokalizowanie odpowiednich rysunków za pomocą słów kluczowych, formatów plików, atrybutów i znaczników.
 • Podgląd rysunków. Powiększaj, przesuwaj i oznaczaj rysunki za pomocą gestów wielodotykowych bezpośrednio w przeglądarce.
 • Twórz pulpity nawigacyjne dla spersonalizowanych widoków informacji ze wszystkich źródeł i ustawiaj alerty dla źródeł danych.
 • Udostępniaj nieustrukturyzowane i ustrukturyzowane treści za pośrednictwem strumieni aktywności, czatu, wideo i komentarzy oznaczonych tagami użytkowników.