Jaka jest różnica między DraftSight a 3DEXPERIENCE DraftSight?

HomeRozwiązaniaProjektowanie

Jaka jest różnica między DraftSight a 3DEXPERIENCE DraftSight?

Aktualizacja: 15.12.2022

3DEXPERIENCE DraftSight to nowa, profesjonalna oferta do rysowania 2D i 3D w formacie DWG firmy Dassault Systemes. Użytkownicy mogą łatwo migrować z AutoCAD® do DraftSight za pomocą znanych interfejsów i przepływów pracy. Ale jaka jest różnica między DraftSight i 3DEXPERIENCE DraftSight?

3DEXPERIENCE DraftSight zapewnia narzędzia i interfejsy API oszczędzające czas, oparte na popularnej aplikacji komputerowej DraftSight, z której korzystają miliony użytkowników. Platforma jest odpowiedzią na popularne potrzeby współpracy i zarządzania, szczególnie w przypadku projektów na dużą skalę, sprawdź poniższe demo, aby dowiedzieć się więcej:

CAD 2D/3D Zarządzany w chmurze

3DEXPERIENCE DraftSight specjalizuje się w obsłudze rysunków w formacie DWG/DXF. Nie jest to asocjacyjne narzędzie do rysowania 2D dla ról modelowania 3D, takich jak 3D Creator lub 3D Sculptor . Wymaga lokalnej instalacji na komputerze stacjonarnym z platformy 3DEXPERIENCE, nie jest to aplikacja do rysowania oparta na przeglądarce . Zasadniczo 3DEXPERIENCE DraftSight umożliwia zarządzanie plikami DWG/DXF i udostępnianie ich zespołowi w chmurze. Ale aplikacja działa na komputerze stacjonarnym z unikalnym przepływem pracy:

 • Zintegrowany bezpośrednio z DraftSight, dodatek 3DEXPERIENCE Desktop Add-in umożliwia dostęp do wszystkich informacji z Platformy 3DEXPERIENCE bezpośrednio z poziomu DraftSight.
 • Ten proces roboczy umożliwia połączenie możliwości DraftSight w celu szybkiego tworzenia i edytowania rysunków technicznych z funkcjami współpracy Platformy 3DEXPERIENCE.

3DEXPERIENCE DraftSight jest oparty na DraftSight Premium

3DEXPERIENCE DraftSight jest oparty na najwyższej wersji pakietu DraftSight Premium, który zawiera możliwości modelowania 3D i ograniczenia do parametrycznego sterowania elementami, oprócz funkcji zawartych w DraftSight Standard i Professional. W naszej witrynie internetowej można znaleźć tabelę porównawczą, aby zobaczyć, jakie funkcje są dostępne w DraftSight Premium .

 • Nie ma różnicy funkcjonalnej między wersją DraftSight Premium na komputery stacjonarne a wersją 3DEXPERIENCE DraftSight.
 • 3DEXPERIENCE DraftSight działa tylko w systemie Windows i nie działa na komputerach Mac.
 • 3DEXPERIENCE DraftSight instaluje i licencjonuje aplikację kliencką na pulpicie z platformy, jest to licencja imienna, a nie licencja jednostanowiskowa lub sieciowa, tj. zwykła DraftSight.

Czy 3DEXPERIENCE DraftSight można zainstalować razem z innymi wersjami DraftSight na tym samym komputerze?

Nie. DraftSight nie obsługuje wielu wersji na tym samym komputerze. 3DEXPERIENCE DraftSight jest oparty na najnowszym wydaniu.

Jak wygląda praca z 3DEXPERIENCE DraftSight?

Praca jest bardzo podobna do znanego produktu DraftSight na komputery stacjonarne. Ponadto zapewnia możliwości współpracy i zarządzania w chmurze, aby sprostać wielu typowym wyzwaniom biznesowym.

 • Możesz przeglądać, edytować i drukować rysunki.
 • Wyszukuj, otwieraj i zapisuj rysunki na platformie za pomocą zintegrowanego okienka zadań 3DEXPERIENCE.
 • Zarządzaj rysunkami za pomocą wygodnych narzędzi do zarządzania danymi, takich jak rezerwowanie / anulowanie rezerwacji, przypisywanie stanów dojrzałości lub tworzenie nowych wersji.
 • Współpracuj z innymi osobami na platformie.

Przechowuj w chmurze

W połączeniu z rolą Collaborative Industry Innovator możesz zabezpieczyć zarządzanie danymi i cyklem życia produktu na platformie chmurowej.

 • Przechowuj wszystkie swoje rysunki w scentralizowanej, bezpiecznej lokalizacji i zarządzaj nimi z dowolnego urządzenia bez żadnej instalacji.
 • Zarządzaj cyklem życia plików DWG i DXF, modeli symulacyjnych i dokumentacji w różnych dyscyplinach i aplikacjach CAD.
 • Śledź problemy, zmiany i trasy oraz ograniczaj konflikty edycji dzięki kontroli wersji.

Wielobranżowa współpraca w całym ekosystemie biznesowym

Korzystając z platformy 3DEXPERIENCE, połącz się z DraftSight w celu scentralizowanej współpracy zespołowej:

 • Szybkie lokalizowanie odpowiednich rysunków za pomocą słów kluczowych, formatów plików, atrybutów i znaczników.
 • Podgląd rysunków. Powiększaj, przesuwaj i oznaczaj rysunki za pomocą gestów wielodotykowych bezpośrednio w przeglądarce.
 • Twórz pulpity nawigacyjne dla spersonalizowanych widoków informacji ze wszystkich źródeł i ustawiaj alerty dla źródeł danych.
 • Udostępniaj nieustrukturyzowane i ustrukturyzowane treści za pośrednictwem strumieni aktywności, czatu, wideo i komentarzy oznaczonych tagami użytkowników.