Jak założyć i korzystać z SOLIDWORKS ID (SOLIDWORKS Customer Portal)?

Jak założyć i korzystać z SOLIDWORKS ID (SOLIDWORKS Customer Portal)?

Osoby korzystające z SOLIDWORKS nie zawsze mają świadomość istnienia SOLIDWORKS ID (konto online SOLIDWORKS) oraz korzyści z tego płynących. Czym jest wspomniane konto, jakie daje nam możliwości i co najważniejsze jak je założyć możecie przeczytać w dalszej części artykułu.

SOLIDWORKS ID powstało z myślą o użytkownikach programu. Jest ono niezbędne do zalogowania się do platformy Customer Portal, która jest niczym innym jak miejscem, w którym znajdziemy aktualności,  bazę wiedzy SOLIDWORKS czy niezbędne informacje nt. naszej licencji. Zanim jednak poznamy korzyści płynące z jego posiadania, przejdźmy przez proces zakładania konta krok po kroku.

 

W celu założenia konta na platformie Customer Portal należy otworzyć stronę www.solidworks.pl i przejść do zakładki login.

login

Zostanie otwarta nowa strona, na której klikamy przycisk Login w obszarze SOLIDWORKS Customer Portal.

customer-portal

Otwarta została strona, na której proszeni jesteśmy o wprowadzenie danych logowania do konta Klienta. Jeszcze go nie posiadamy, więc musimy kliknąć w przycisk Tworzenie SOLIDWORKS ID.

ID

Tworzymy nowe konto, podając swój adres email oraz numer seryjny SOLIDWORKS, z którego korzystamy.

email

Po wprowadzeniu klucza produktu, zostaniemy zapytani, czy dane naszej firmy zgadzają się. Przedstawione dane zostały automatycznie przypisane w bazie SOLIDWORKS do numeru licencji – na podstawie zamówienia czy faktury VAT.

UWAGA: jeżeli przedstawione dane znacznie odbiegają lub wyskoczył komunikat o złym numerze seryjnym czy przypisaniu go do innej osoby, prosimy o kontakt z naszą pomocą techniczną.

dane

Po zaakceptowaniu danych firmy, w dalszym kroku zostaniemy poproszeni o wprowadzenie niezbędnych danych naszego konta, czyli imię i nazwisko użytkownika oraz hasło. Mamy również możliwość zaznaczenia naszych preferencji co do otrzymywania od SOLIDWORKS informacji marketingowych.

UWAGA: osoby które będą chciały skorzystać w przyszłości z platformy MySOLIDWORKS proszone są o nieużywanie polskich znaków w swoim imieniu i nazwisku. Na ten moment nie są one obsługiwane przez wspomnianą platformę. Koniecznych, późniejszych zmian dokonać może jedynie producent SOLIDWORKS. 

dane osobowe

Po wypełnieniu wszystkich pól otrzymamy maila aktywującego nasze konto. Należy kliknąć w przesłany link i zalogować się na konto. Konto zostało założone i jest już aktywne.

UWAGA: Jeżeli wciąż nie otrzymałeś maila aktywacyjnego, może być to spowodowane silnymi blokadami antyspamowymi. W tej sytuacji należy dodać domenę „solidworks.com” do książki adresowej.

 


 

Po zalogowaniu się na swoje konto Customer Portal ujrzymy stronę jak poniżej. Jeżeli nie posiadamy aktywnej usługi subskrypcji, niektóre z funkcji będą dla nas zablokowane, co oznaczone będzie symbolem kłódki.

cp1

To co zyskujemy posiadając swoje konto Customer Portal to m.in.:

 • informacje o dacie końca usługi subskrypcji
 • możliwość zmiany danych dla swojego konta
 • dostęp do pomocy technicznej SOLIDWORKS (tzw. KnowledgeBase – tylko dla Klientów z subskrypcją)
 • informacje nt. wymagań systemowych i sprzętowych dla programu
 • możliwość zgłaszania udoskonaleń programu (Enhancemenet Request)
 • aktualne informacje o nowościach, poradach, Service Pack’ach, itp.
 • dostęp do społeczności SOLIDWORKS (fora, grupy użytkowników, biuletyn)
 • możliwość pobierania aktualnych lub wcześniejszych wersji programu (tylko dla Klientów z subskrypcją)
 • dodatkowe linki do portali www, jak np. 3DContentCentral
 • możliwość pobrania wyglądów MODO dla PhotoView 360 (tylko dla Klientów z subskrypcją)
 • dostęp do platformy MySOLIDWORKS – klienci bez subskrypcji otrzymują 10 godzin samouczków online, z subskrypcją ponad 30 godzin
 • dane naszego dystrybutora oprogramowania SOLIDWORKS, do którego należy się zgłaszać w sprawie programu, usługi subskrypcji, dodatków, szkoleń, pomocy technicznej (My VAR)

Jeżeli jeszcze nie masz swojego SOLIDWORKS ID zachęcam do jego utworzenia już dziś!

KOMENTARZE