Instalacja klienta PDM. To prostsze niż myślisz! cz.1 – instalator Windows

HomeRozwiązaniaZarządzanie

Instalacja klienta PDM. To prostsze niż myślisz! cz.1 – instalator Windows

W niniejszym artykule, omówimy instalację klienta PDM, poprzez instalator Windows. Jest to jedna z możliwości instalacji klienta PDM, kolejną omówimy w drugiej części artykułu o tym samym tytule.

UWAGA: Należy zwrócić uwagę by instalowana wersja klienta PDM była taka sama jak na serwerze. Więcej informacji o wyborze odpowiedniej wersji uzyskasz u Administratora PDM w Twojej firmie. 

Informacja: Proces instalacji klienta został sporządzony dla wersji SOLIDWORKS 2016 SP0.1.

  1. W katalogu instalacyjnym SOLIDWORKS znajduje się folder swpdmclient do którego należy przejść i uruchamić aplikację setup.exe.

 

1

 

2. Uruchamia się kreator instalacji SOLIDWORKS PDM Client, klikamy Dalej.

 

2

 

3. Po przeczytaniu akceptujemy warunki umowy licencyjnej i klikamy Dalej.

3

 

4. Zalecamy pozostawienie domyślnego folderu docelowego, w którym klient SOLIDWORKS PDM zostanie zainstalowany, klikamy Dalej.

4

 

5. W zależności od posiadanej licencji oprogramowania wybieramy opcję SOLIDWORKS PDM Standard lub SOLIDWORKS PDM Professional oraz klikamy Dalej.

 

5

 

6. Teraz czas na wybór produktu – osoby pracujące w środowisku CAD tj. SOLIDWORKS powinni wybrać SOLIDWORKS PDM CAD Editor i kliknąć Dalej. Szczegółowe informacje uzyskasz od Administratora PDM w Twojej firmie.

6

7. W zależności od wersji zainstalowanego Client-a, mamy możliwość wybrania jakie dodatki zostaną zainstalowane. Są to specjalne „wtyczki”, dzięki którym mamy dostęp do przechowalni plików bezpośrednio z programu CAD.

7

 

W przypadku pytań lub problemów prosimy o kontakt / +48 12 626 06 00.