Dlaczego warto używać SIMULIA na Platformie 3DEXPERIENCE?

HomeRozwiązania3DEXPERIENCE

Dlaczego warto używać SIMULIA na Platformie 3DEXPERIENCE?

Symulacja, MES, FEA, CAE niezależnie od tego jak to nazwiesz, oprogramowanie otwiera zupełnie nowy świat projektowania produktów. W przeszłości wielu użytkowników SOLIDWORKS domyślnie wybierało SOLIDWORKS Simulation, który jest wspaniałym zestawem narzędzi. Teraz możesz jeszcze bardziej rozszerzyć swoje możliwości dzięki SIMULIA.

SIMULIA wykorzystuje niezawodny solver Abaqus, dostarczając wyniki szybciej i pewniej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie wchodząc bardzo mocno w szczegóły, ten artykuł pozwoli Ci się przyjrzeć dwóm zestawom ofert, aby pomóc Ci zorientować się, która z nich jest dla Ciebie najlepsza! Każda z tych ofert zapewnia asocjatywność CAD, co pozwala na łatwe propagowanie zmian projektowych w symulacji, oszczędzając cenny czas.

Porównanie funkcji

Zarówno SOLIDWORKS Simulation, jak i SIMULIA zapewniają wydajne rozwiązania dla tych, którzy chcą zredukować problemy produktów i skrócić czas wprowadzania ich na rynek. Poniższa tabela zawiera krótki przegląd niektórych głównych funkcji dostępnych w każdym rozwiązaniu.

SOLIDWORKS Simulation

SIMULIA na 3DEXPERIENCE

Asocjatywność CAD

Symulacja statyczna i dynamiczna

Symulacja liniowa i nieliniowa

Symulacja częstotliwości / termiczna

Zaawansowana symulacja nieliniowa

Kontakt ogólny

Chmura obliczeniowa

Platforma współpracy

SOLIDWORKS Simulation

SOLIDWORKS Simulation to rozwiązanie komputerowe, wbudowane w interfejs SOLIDWORKS. Zapewnia użytkownikom szeroki wachlarz możliwości. Dostępne są trzy oferty; SOLIDWORKS Simulation Standard, Professional i Premium (bez podstawowych funkcji symulacji zawartych w SOLIDWORKS Premium). Poniżej wymieniono niektóre z głównych funkcji każdej z tych ofert.

SOLIDWORKS Simulation Standard

  • Liniowa symulacja statyczna
  • Analiza ruchu oparta na czasie
  • Symulacja zmęczenia

SOLIDWORKS Simulation Professional

  • Symulacja częstotliwości
  • Symulacja termiczna
  • Symulacja wyboczenia

SOLIDWORKS Simulation Premium

  • Liniowa symulacja dynamiczna
  • Symulacja nieliniowa
  • Symulacja materiałów kompozytowych

I jest o wiele więcej. Mimo to niektórzy ludzie będą potrzebować dodatkowych możliwości. I wtedy wchodzi do gry SIMULIA.

SIMULIA na Platformie 3DEXPERIENCE

SIMULIA ujawnia pewne wyjątkowe korzyści w porównaniu z tradycyjnymi ofertami SOLIDWORKS Simulation.

Szybciej rozwiązuje

SIMULIA wykorzystuje zaawansowany solver Abaqus FEA. Może to rozwiązać problemy o większej złożoności w szybszym tempie niż SOLIDWORKS Simulation.

Kontakt ogólny

SIMULIA umożliwia określenie kontaktu ogólnego, co pozwoli rozwiązującemu określić, które ściany mogą się ze sobą stykać, i automatycznie to uwzględnić, oszczędzając cenny czas. W SOLIDWORKS Simulation byłby to proces ręczny.

Cloud Computing

Każda z oferowanych ról SIMULIA ma możliwość wykorzystania Cloud Computing. Pozwala to na zapisanie symulacji i wykonanie obliczeń w chmurze, przy jednoczesnym zachowaniu wolnego sprzętu do wykonywania innych prac. Oprócz dołączonych rdzeni chmurowych możesz zapłacić za dodatkową moc obliczeniową w chmurze, aby przyspieszyć symulacje wykorzystując nawet 144 rdzeni w chmurze.

Rozszerzone możliwości

SOLIDWORKS Simulation może analizować nieliniowe problemy, jednak SIMULIA jest w stanie obsługiwać nieliniowe problemy o znacznie większej złożoności. Te problemy mogą obejmować takie czynniki, jak hiperelastyczność, tarcie i ekstremalne obciążenie. Wyraźne możliwości dynamicznego rozwiązywania SIMULII umożliwiają przeprowadzanie zaawansowanych symulacji, w tym testów upuszczania, analizy zderzeń, głębokiego tłoczenia, formowania z rozdmuchem i nie tylko!

Dostęp do Platformy 3DEXPERIENCE

Platforma 3DEXPERIENCE przynosi zarówno bezpieczne przechowywanie w chmurze jak i współpracę. Teraz możesz bezpiecznie uzyskać dostęp do swoich danych i wyników z dowolnego miejsca na różnych urządzeniach. Oprócz tego możesz poprawić współpracę dzięki narzędziom zawartym w rolach, które łączą wszystkie zespoły, niezależnie od tego, czy chodzi o projektowanie, symulację, produkcję, czy nawet sprzedaż i marketing.

Bez oprogramowania do symulacji Twoje projekty mogą zostać poddane kosztownej i czasochłonnej obróbce. Teraz, po dodaniu ról SIMULIA do portfolio 3DEXPERIENCE Works, użytkownicy SOLIDWORKS mają dostęp do wszystkiego, od liniowej analizy statycznej po jawną nieliniową analizę dynamiczną z nieliniowymi właściwościami materiału.

Jeśli jesteś zainteresowany produktem SIMULIA lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat Platformy 3DEXPERIENCE, skontaktuj się z nami na adres biuro@solidexpert.com lub wejdź na stronę: https://solidexpert.com/platforma-3dexperience/