Współpraca z SOLIDEXPERT – wspieramy młode talenty i pasjonatów

HomeEdukacja

Współpraca z SOLIDEXPERT – wspieramy młode talenty i pasjonatów

Jedną z misji SOLIDEXPERT jest wspieranie młodych inżynierów, wizjonerów oraz pasjonatów w niekomercyjnych projektach. Chętnie nawiązujemy współpracę z kołami studenckimi, towarzystwami naukowymi oraz organizacjami non-profit, dostarczając im wsparcie informatyczne, techniczne oraz merytoryczne z zakresu rozwiązań SOLIDWORKS oraz CAMWorks. Mamy przez to nadzieję, iż wdrożone przez nas narzędzia oraz pomoc, pozwolą na rozwijanie talentów, powstanie innowacyjnych projektów oraz zapewnią niezbędne środowisko pracy dla entuzjastów, konstruktorów oraz hobbystów.

Liczba organizacji, z którymi nawiązaliśmy współpracę nieustannie się powiększa. Należą do nich m.in.:

AGH Racing

agh racing

Zespół AGH Racing powstał w 2012 roku. Zapoczątkowała go grupa entuzjastów motoryzacji z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Projekt szybko zyskał dużą popularność i uznanie, zarówno wśród studentów jak i władz uczelni. Uzyskał tytuł najlepszego projektu studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej 2013, natomiast opiekun projektu – dr inż. Daniel Prusak- został Krakowianinem Roku w kategorii ,,nauka”. Obecnie koło ma w swoim dorobku 4 bolidy, dzięki którym zespół odnosi sukcesy na międzynarodowych konkursach.

agh racing 2

Oficjalna premiera 2017 najnowszego bolidu ,, Grażyna”.

O naszej współpracy z AGH Racing możecie dowiedzieć się więcej z Case Study:


Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej 

KN PiRM

Członkowie KN PiRM zajmują się rozwojem innowacyjnych technologii w motoryzacji, zwłaszcza pojazdami elektrycznymi oraz autonomicznymi. W ramach projektu LEM Napoli studenci stworzyli motocykl elektryczny, który został zaprojektowany i zbudowany z myślą o dostawcach pizzy. Jednoślad stworzony przez członków koła naukowego zajął 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji w konkursie SmartMoto Challenge w Barcelonie. Innym projektem wspieranym przez nas jest LEM Bullet-  elektryczny motocykl crossowy, który powstał z przeznaczeniem dla policji, czy najnowszy projekt Koła – LEM Falcon, który na tegorocznych zawodach SmartMoto Challenge 2017 w Barcelonie zdobył 1 miejsce w klasyfikacji generalnej!

KN PiRM 2

Motocykl elektryczny zajął 1 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów SmartMoto Challenge 2017 w Barcelonie oraz 1 miejsce w kat. dynamicznej i  w kat. biznesplan.


Polskie Towarzystwo Rakietowe

logotyp_organizacji

Ogólnopolska organizacja zrzeszająca modelarzy rakietowych oraz pasjonatów rakiet eksperymentalnych i technologii kosmicznych. Rakieta K1- X skonstruowana przez Polskie Towarzystwo Rakietowe ustanowiła rekordy dla polskich rakiet amatorskich: 4,6 km w 2011 i 2013r., 8 km w 2015r., aż wreszcie w 12,2km w 2016r.

PTR2

Polskie Towarzystwo Rakietowe zrzesza pasjonatów z całej Polski.


Modelarnia Ratuszowa

MR

Modelarnia Ratuszowa działa w ramach Towarzystwa Kultury Powszechnej Ratusz w Nowej Dębie. Jej misją jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie nauk inżynieryjnych. Modelarnia pełni funkcję pracowni małoskalowej inżynierii statków powietrznych, wodnych i pojazdów lądowych. Należą do nich m.in. Easy Glider – model motoszybowca z napędem elektrycznym, ESA- zespół samolotów z napędem elektrycznym do walki powietrznej czy SPItfire Mk IX –  model legendarnego samolotu z okresu II Wojny Światowej z napędem spalinowym.

MR2

Stoisko Modelarnii Ratuszowej w trakcie imprezy Militariada – Nowa Dęba 2015

Jeżeli jesteś członkiem lub opiekunem koła naukowego, grupy pasjonatów – konstruktorów i chciałbyś porozmawiać o możliwości współpracy z SOLIDEXPERT – koniecznie skontaktuj się z nami: 12 626 06 00 | edukacja@solidexpert.com.