Nowości CAMWorks 2019 – Ulepszenia automatyzacji

HomeRozwiązaniaWytwarzanie

Nowości CAMWorks 2019 – Ulepszenia automatyzacji

Wraz z pojawieniem się nowej wersji oprogramowania SOLIDWORKS doświadczyliśmy pojawienia się nowej wersji dodatku SOLIDWORKS CAM/CAMWorks, które na stałe wpisało się w portfolio jednego z najpopularniejszych programów CAD 3D. Wraz z dynamicznym rozwojem, również w wersji 2019 zobaczymy wiele ciekawych rozwiązań, które ułatwią naszą pracę.

W tym artykule dowiemy się o kilku z nich!

EDYCJA WARUNKÓW KOŃCA

Wraz z pojawieniem się wersji SOLIDWORKS CAM/CAMWorks 2019 doświadczyliśmy istotnych zmian w obróbce otworów. Teraz w jeszcze prostszy sposób jesteśmy w stanie zmodyfikować głębokości naszych otworów dla pojedynczych lub wszystkich otworów.

Wybierając cechę opisującą otwór jesteśmy w stanie użyć funkcji Edytuj warunki końca

Użycie tej opcji umożliwia nam zmodyfikowanie głębokości obrabianego otworu w dwóch kierunkach, ciekawym rozwiązaniem jest użycie opcji do półfabrykatu. Opcja ta automatycznie wyciąga cechę obrabianego otworu do granic przygotówki, każdorazowa zmiana wymiarów przygotówki również wpłynie na tę cechę.

Jeżeli chcemy zastosować tą opcję do wszystkich otworów w naszym detalu możemy to zautomatyzować w Opcjach ->Własności frezowania

Od teraz w łatwy i przejrzysty sposób jesteśmy w stanie edytować cechy dla otworów lub dla grup otworów.

Już dziś zachęcam do przetestowania najlepiej zintegrowanego z SOLIDWORKS oprogramowania CAM.

Możesz je pobrać tutaj:  POBIERZ CAMWorks

 

Strategie wielokrotne dla otworów wielostopniowych

Producenci CAMWorks/SOLIDWORKS CAM również tutaj wprowadzili kilka nowości, pierwszą z nich jest możliwość dodawania konfiguracji dla otworów wielostopniowych, w tym celu posłużyć się możemy Technologiczną Bazą Danych.

Wybierając opcje konfiguracja otworu wielostopniowego, jesteśmy w stanie utworzyć nowy typ otworu definiując go ze stałych elementów oraz odpowiednio definiując krok otworu.

Każdy otwór wielostopniowy możemy utworzyć w oparciu o elementy fazowane, walcowe oraz zaokrąglone.

Technologiczna baza danych służy również do dodawania magazynu narzędzi oraz definiowania strategii dla poszczególnych cech. Więcej informacji na temat Technologicznej Bazy Danych znajdziesz w poniższym artykule.

Nowości CAMWorks 2018 – Technologiczna Baza Danych

 

Przechodząc do zakładki Parametru Otworu wielostopniowego możemy zdefiniować nową konfigurację dla naszego otworu. Dla nowej konfiguracji jesteśmy w stanie dopasować strategię obróbczą otworu wielostopniowego

Na postawie dopisanej strategii wygenerujmy operacje obróbcze, tak ja widzimy zostały wygenerowane operacje wiertarskie oraz operacje dla pogłębiania walcowego. Zgodnie z typem rozpoznawanego otworu wielostopniowego.

Już teraz zachęcam do testowania programu oraz śledzenia naszego kanału na YouTube:

Kanał SOLIDWORKS TV