Kopiowanie właściwości dostosowanych między dokumentami!

HomeRozwiązaniaAktualności

Kopiowanie właściwości dostosowanych między dokumentami!

Pracujesz w Firmie, która korzysta z właściwości dostosowanych SOLIDWORKS. Właściwości te jak dobrze wiesz, w łatwy sposób możesz wykorzystać do tworzenia listy materiałowej (BOM). Jednakże, każda firma na swój sposób przygotowuje właściwości dostosowane.

Załóżmy, że Firma w której pracujesz zawsze korzysta z pięciu właściwości dostosowanych, są to np:

  • Opis
  • Materiał
  • Waga
  • NazwaFirmy
  • Autor

Natomiast Firma, od której dostałeś model, który chcesz użyć w złożeniu, ma całkiem inaczej ustawione właściwości dostosowane. Co w takim wypadku? Możesz ręcznie wprowadzić właściwości dostosowane, co oczywiście jest czasochłonne. Możesz też skopiować i wkleić właściwości – to banalnie proste!

Przechwytywanie

Jak to zrobić?

  1. Przejdź do właściwości pliku.
  2. Następnie kliknij na numer pierwszej właściwości i z wciśniętym klawiszem Shift kliknij na ostatni numer właściwości. Możesz też za pomocą wciśniętego przycisku Ctrl wybrać po kolei każdą właściwość.
  3. Skopiuj właściwości używając skrótu Ctrl+C.
  4. Przejdź do pliku, w którym chcesz zmienić/ustawić właściwości dostosowane.
  5. Otwórz właściwości pliku, kliknij na pierwszą pozycję właściwości dostosowanej i naciśnij Ctrl+V.

Właściwości, których używasz, zostaną przekopiowane do docelowego pliku. Oczywisty też jest fakt, że niektóre wartości będą musiały zostać zmienione, ale i tak jest to dużo szybsza metoda jak ręczne wprowadzanie właściwości dostosowanych.

Godnym polecenia i znacznie bardziej profesjonalnym rozwiązaniem jest program naszego autorstwa SW Custom Properties.

SOLIDWORKS Custom Properties to program, który umożliwia hurtową modyfikację właściwości dostosowanych w plikach SOLIDWORKS. Pozwala na dodawanie, usuwanie bądź edytowanie już istniejących właściwości. Dużą zaletą programu jest działanie nie wymagające otwierania plików w SOLIDWORKS dzięki czemu uzyskujemy bardzo zadowalającą wydajność pracy.

Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz na stronie produktu:

SW Custom Properties