Czym są 6WTags na platformie 3DEXPERIENCE? Zaawansowane filtrowanie

Home3DEXPERIENCE

Czym są 6WTags na platformie 3DEXPERIENCE? Zaawansowane filtrowanie

Platforma 3DEXPERIENCE to centrum współpracy między Tobą a Twoim zespołem. Możesz w niej przechowywać pliki, udostępniać treści, a nawet wykonywać pewne prace projektowe w swojej przeglądarce internetowej, wraz z wieloma innymi, potężnymi narzędziami. Jednak przy całym projekcie i współpracy musi istnieć sposób na przefiltrowanie zawartości, aby znaleźć konkretną informację, której szukasz. Niezależnie od tego, czy korzystasz z platformy 3DEXPERIENCE, czy też niedawno do niej dołączyłeś, aby śledzić Forum SOLIDWORKS, to jednym z najpotężniejszych narzędzi na platformie są tagi 6W.

SOLIDWORKS 3DExperience 6Ws

Tagi 6W umożliwiają przypisywanie i wyszukiwanie treści w oparciu o „6 W”: kto, co, kiedy, gdzie, jak i dlaczego (ang. What, When, Where, How, Why). Tagi pozwalają Ci potwierdzić, kto pracuje nad projektem, czym jest projekt, kiedy i gdzie się dzieje, dlaczego tego potrzebujesz i jak to wszystko się łączy. Oznacza to, że możesz zakwalifikować (lub cofnąć) informacje, których szukasz w bardziej naturalny sposób, a nie tylko poprzez ogólne wyszukiwanie.

Prawdziwa korzyść wynika z sortowania tych tagów podczas wyszukiwania na platformie. Wybierając społeczność do wyszukiwania (gdzie), rodzaj treści (co) i rok jej opublikowania (kiedy), możemy przenieść nasze wyszukiwanie z tysięcy możliwych wyników do zaledwie kilku. Idąc jeszcze dalej i podając wyszukiwane hasło, takie jak „monitor”, te tysiące możliwych wyników zawężają się do pojedynczego wyniku z tagami, których szukaliśmy.

Otworzenie 6WTags

Aby uruchomić zaawansowane filtrowanie, z górnej części platformy, wybierz przycisk 6WTags , który znajduje się po prawej stronie wyszukiwania.

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

6WTags pojawi się po lewej stronie. Tutaj należy zaznaczyć, że:

  • 6WTags jest uruchamiane automatycznie, gdy rozpoczynamy wyszukiwanie z wykorzystaniem paska wyszukiwania w górnej części platformy 3DX.
  • 6WTags zacznie filtrować zawartość aktywnej aplikacji, którą mamy włączoną.
  • Jeśli korzystamy z 3DDashboard (pulpity nawigacyjne) to należy się upewnić czy mamy aktywną (zaznaczoną) właściwą aplikację, zanim rozpoczniemy filtrowanie (szczególnie, jeśli na jednej karcie mamy więcej niż jedną aplikację).
  • Tagi mogą wyświetlać maksymalną liczbę 50 tagów 3DSwym i 100 dla 3DDrive lub 3DSpace.
  • 6WTags może wejść do 6 poziomów głębokości.

Sposoby tagowania

Prawie wszystko na platformie 3DEXPERIENCE może korzystać z tagów 6W, aby ułatwić porządkowanie treści tam przechowywanych. Treści utworzone za pomocą aplikacji 3DSwym (posty, pomysły, pytania itp.) Najłatwiej oznaczyć prostym hashtagiem w treści posta.

Każdy rodzaj danych projektowych, które są przesyłane do przestrzeni 3D lub dysku, można również oznaczyć, tak aby zapewnić przypisanie do nich właściwych atrybutów. Nawet dane „nieprojektowe”, takie jak wyniki symulacji lub dokumenty Office, które są przechowywane na platformie, mogą korzystać z tagów 6W. Ponadto zadania grupowe przypisane użytkownikowi również mogą mieć przypisane znaczniki, dzięki czemu łatwiej jest sortować od projektu do projektu. Na koniec możesz oznaczyć foldery lub całe przestrzenie współpracy, aby zapewnić ich poprawną kategoryzację.

Jest kilka rzeczy, których nie można otagować na platformie. Są to rzeczy, którym trudno byłoby przypisać naturalny tag nigdzie indziej, ponieważ nie zawierają żadnych fizycznych informacji, a raczej działają jak skróty (takie jak zakładki). Ogólnie rzecz biorąc, jeśli dane projektowe lub informacje dotyczące danych projektowych mogą być przypisane do 6WTags.

Korzystając z tych prostych, ale skutecznych tagów, możesz zmienić sposób klasyfikowania danych, ulepszając swoją organizację i zwiększając wydajność wyszukiwania, aby później znaleźć te dane. Mieszanie i dopasowywanie różnych typów tagów 6W umożliwia przypisanie ogólnych terminów do danych, takich jak data utworzenia i kto je utworzył, a także bardziej szczegółowe niestandardowe tagi. Ogólnie rzecz biorąc, dodanie większej liczby tagów pozwala na bardziej doprecyzowanie klasyfikacji dla danego fragmentu danych, a to z kolei ułatwia zawężenie wyszukiwania w dalszej części linii. Znacznie łatwiej jest znaleźć część oznaczoną jako „DIN M20 Steel Bolt” niż znaleźć tę samą część po prostu wyszukując „śruba” bez odpowiednich znaczników 6W.