CAMWorks EDU – rozwiązanie CAM dla edukacji

HomeRozwiązaniaWytwarzanie

CAMWorks EDU – rozwiązanie CAM dla edukacji

Oprogramowanie CAMWORKS to w pełni zintegrowany z SOLIDWORKS system CAM a także pierwszy Gold Partner i CAM Partner SOLIDWORKS. CAMWORKS jest oprogramowaniem najnowszej generacji, korzystającym z interfejsu SOLIDWORKS, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób zaprogramujemy maszyny CNC.

Wychodząc naprzeciw uczniom i studentom, producent przygotował rozwiązanie dla placówek dydaktycznych – wersję edukacyjną CAMWORKS. Mogą ją nabyć szkoły, uczelnie a także ośrodki szkolenia doskonalenia zawodowego. Aby umożliwić kształcenie na najwyższym poziomie, licencje edukacyjne wzbogacone są o niezbędne moduły:

 • Frezowanie 2.5 osi
  Moduł ten pozwala na automatyczne rozpoznawanie własności tj. planowanie, obróbka zgrubna oraz jej strategie, obróbka konturowaniem, operacje wiertarskie oraz gwintowanie. Korzystając z tego modułu możemy uwzględnić obróbki resztek czy ustawienia HSM. Mamy zapewnione pełne powiązanie technologii z modelem.
 • Frezowanie 3 osiowe
  W module tym otrzymujemy szereg operacji i ustawień tworzonych ścieżek. Do wyboru mamy operacje typowo zgrubnej obróbki tj. odsunięty obszar oraz wykańczającej jak rzutowanie wzoru lub poziom Z. Uwzględniając rodzaj obrabianej powierzchni (wklęsła, wypukła) oraz poziomu skomplikowania możemy wybierać z wielu typów operacji i ustawić ich odpowiednie parametry, które finalnie dadzą ścieżkę zgodną z oczekiwaniami.
 • Frezowanie wieloosiowe
  Moduł frezowania wieloosiowego dedykowany jest do zagadnień obróbki frezowania wymagającego więcej niż trzy osie ciągłe. Ścieżki utworzone w tym module pozwalają uzyskać skomplikowane powierzchnie szybciej i dokładniej, często takie, które nie są możliwe do uzyskania w module 3-osiowym.
 • Frezowanie z toczeniem
  Frezowanie z toczeniem to moduł dedykowany dla tokarek, tokarek z opcją frezowania i ogólnie maszyn wielozadaniowych obróbki skrawaniem. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przygotować program na tokarkę z opcją frezowania, uwzględniając dodatkowe funkcje jak uruchomienie podajnika pręta, przechwyt detalu (pod-wrzeciono), dosunięcie konika itd.
 • Wycinanie EDM
  Moduł elektrodrążenia EDM został stworzony i rozwinięty z myślą o maszynach dwu i czteroosiowych. Za pomocą tego modułu jesteśmy w stanie automatycznie przygotować ścieżkę drutu oraz wygenerować poprawny G kod na odpowiednią maszynę.

cam

Dostępne są dwa rodzaje pakietów edukacyjnych, w skład których wchodzą poszczególne moduły:

CAMWORKS Bachelor

 • 3-osiowe frezowanie
 • Toczenie
 • Frezowanie z toczeniem
 • Wycinanie EDM

CAMWORKS Master

 • 5-osiowe frezowanie (w tym również operacje 3-osiowe)
 • Toczenie
 • Frezowanie z toczeniem
 • Wycinanie EDM

Aby łatwo dopasować ilość niezbędnych licencji do danej placówki, istnieje możliwość zakupu pojedynczych stanowisk a także paczek : 10, 20, 30, 100, 200, 500 licencji. Do każdej z nich dodawana jest roczna subskrypcja, umożliwiająca aktualizację oprogramowania oraz zapewniająca opiekę techniczną specjalistów CAM.

Co więcej – za symboliczną kwotę, istnieje możliwość nabycia  dodatkowo licencji domowych, z których studenci mogą korzystać poza zajęciami lekcyjnymi. Wersje takie są zarejestrowane na uczelnie i nie mają możliwości generowania kodu G.

Oprogramowanie CAMWORKS jest niezwykle wydajne, a proces tworzenia ścieżek narzędzi odbywa się na modelach CAD. Zawdzięczamy to integracji CAMWORKS ze środowiskiem SOLIDWORKS – panel własności i operacji technologiczny dodawany jest bezpośrednio do okna SOLIDWORKS. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko wystąpienia błędów podczas przenoszenia plików, a praca w programie staje się łatwiejsza i przystępniejsza.

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą dla swojej placówki edukacyjnej? A może chciałbyś przetestować za darmo oprogramowanie CAMWORKS?  Skontaktuj się z nami: edukacja@solidexpert.com.