3DEXPERIENCE CATIA – Save with Options

Home3DEXPERIENCE

3DEXPERIENCE CATIA – Save with Options

Jeśli jeszcze nie trafiłeś na artykuł nt. B. I. Essentials (3DEXPERIENCE CATIA – B. I. Essentials) to gorąco Cię do tego zachęcam. Tymczasem oddaję w Twoje ręce treści, które mogą Cię zainteresować, a które również poruszają zakres analizy projektu.

Praca projektowa nad Produktem w środowisku wielu Konstruktorów wymaga ciągłej kontroli i zapisywania wprowadzonych zmian. Zarządzanie dużymi projektami często staje się w tym zakresie sporym wyzwaniem. Tu jednak z pomocą przychodzi Save with Options, które w klarowny i czytelny sposób pozwala przedstawić stan naszego Produktu.

Opcja ta wykorzystuje narzędzie analityczne B. I. Essentials -> Save status, które jest tutaj interaktywne dla Użytkownika i pozwala podejmować niezbędne akcje bezpośrednio na modelu. Grupuje również komponenty w pięciu kategoriach.

W osobnym oknie, w tabelarycznym porządku, Użytkownik otrzymuje przejrzyste podsumowanie stanu wszystkich komponentów projektu. Wygodny dostęp do informacji dotyczących: konieczności Zapisu zmian po modyfikacji, Rezerwacji modelu czy Rewizji, które pozwalają na uzyskanie pełnej kontroli nad aktualnym stanem Produktu. Konstruktor z tego poziomu może również utworzyć nową Rewizję czy przenieść model 3D do innego Stanu projektowego.

Zachęcam również do zapoznania się z Dokumentacją systemu CATIA i rozszerzenia swojej wiedzy z tego zakresu.