Sprzęt Dell dla profesjonalnych i wymagających grafików

HomeRozwiązania

Sprzęt Dell dla profesjonalnych i wymagających grafików

Jednym z podstawowych narzędzi pracy profesjonalnego grafika jest sprzęt, na którym będzie on w stanie przygotować swoje projekty. Im wspomniany sprzęt jest lepiej dobrany do celu jego użytkowania, tym praca takiej osoby przebiega sprawniej. Firma Dell w swojej ofercie posiada nowe rozwiązania, które dedykowane są właśnie profesjonalnym i wymagającym grafikom. Mowa tutaj o Dell Canvas oraz Dell Precision 5720 AiO. Co mają nam one do zaoferowania przeczytacie poniżej.

Dell Canvas – tablet graficzny dla prawdziwych profesjonalistów

Dell Canvas to urządzenie stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Profesjonalny tablet został wyposażony w 27-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości QHD w proporcji obrazu 16:9 ze specjalną powłoką przeciwodblaskową Corning Gorilla Glass. Producent zadbał również o wierne odwzorowanie kolorów – urządzenie gwarantuje pokrycie całej przestrzeni barw Adobe RGB.

Zainstalowany na pokładzie urządzenia system Windows 10 pozwala na pełne wykorzystanie twórczego potencjału tabletu graficznego Dell Canvas. Dzięki najnowszemu systemowi operacyjnemu i zaawansowanemu rysikowi Dell Canvas, użytkownik błyskawicznie nada swoim pomysłom cyfrowych kształtów, nie pozwalając, żeby cokolwiek mu umknęło. Samo elektroniczne pióro zostało wyposażone w technologię rozpoznawania nacisku oraz pisma odręcznego, a dzięki magnetycznemu połączeniu z ramką urządzenia zawsze mamy je w zasięgi ręki.

Pozioma powierzchnia robocza Dell Canvas uzupełnia dostępny na rynku wyświetlacz pionowy, pozwalając na pracę w prawdziwie wielowymiarowym środowisku. Użytkownik może rozłożyć podpórkę w trybie kreślarskim, ustawiając obszar roboczy urządzenia Canvas pod kątem 10, a nawet 80 stopni. Tablet został także wyposażony w szereg aplikacji, które pozwalają na błyskawiczną konfigurację i dostosowanie go do naszych indywidualnych potrzeb.

Dzięki udostępnionemu przez firmę Stardock programu, użytkownik może w intuicyjny sposób uporządkować zarówno dostępne aplikacje, jak i pliki, nad którymi obecnie pracuje na specjalnym obszarze roboczym. Dodatkowo oprogramowanie Dell Canvas Palettes wyświetla popularne skróty do aplikacji systemu Windows 10 i pozwala na dodanie własnych, które uruchomimy jednym dotknięciem.

Ponadto aplikacja Dell Canvas Layout gwarantuje optymalne wykorzystanie całej przestrzeni roboczej urządzenia. Rozmieszcza ona okna oprogramowania w środku obszaru roboczego, pozostawiając zapas miejsca po obu stronach ekranu na dodatkowe aplikacje i inną zawartość. Umożliwia ona także przenoszenie projektów pomiędzy różnymi wyświetlaczami w położeniu pionowym i poziomym.

Dell Precision 5720 – AiO dla wymagających grafików

Przekątna o długości 27″, 100% pokrycia palety barw Adobe RGD, niemal bezramkowy panel UltraSharp oraz rozdzielczość 4K UHD to tylko niektóre z wielu cech charakterystycznych profesjonalnej stacji roboczej Dell Precision 5720. Jeśli chodzi o zaimplementowane w urządzeniu podzespoły to producent, tak samo jak w przypadku innych rozwiązań postawił na wysoką wydajność i niezawodność. Komputer został wyposażony w zaawansowane procesory, moduły graficzne, dyski SSD i dużą ilość pamięci operacyjnej RAM.

Wysoka wydajność urządzenia została potwierdzona przez uzyskane w wyniku precyzyjnych prac inżynieryjnych i rygorystycznych testów certyfikacje od niezależnych dostawców kluczowego oprogramowania dla wymagających użytkowników. Dell Precision 5720 został wyposażony w najlepsze w tej klasie produktów zabezpieczenia, takie jak pełne szyfrowanie danych, zaawansowane uwierzytelnianie czy chociażby doskonała ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem. Pamięć z funkcją korekcji błędów (ECC) umożliwia wykrywanie i korygowanie uszkodzonych danych i co ważne – zapobiega potencjalnym awariom systemu.

Ponadto dzięki precyzyjnie dopracowanej konstrukcji z obrabianego aluminium komputer Precision 5720 oferuje trwałość i wytrzymałość w atrakcyjnej, niewielkiej obudowie gwarantującej oszczędność miejsca. Przegubowa podstawa — dostępna z opcjonalnym ekranem dotykowym — zapewnia najwyższą elastyczność i bezproblemową obsługę dotykową. Z kolei dzięki łatwemu dostępowi do podzespołów ewentualne przyszłe modernizacje przebiegną sprawnie i wydajnie.

Dostęp do ponad 1 miliarda kolorów sprawia, że obrazy wyglądają znacznie lepiej, a gradienty barw są bardziej naturalne i głębsze. Dołączone oprogramowanie Dell PremierColor automatycznie mapuje zawartość niezgodną z formatem Adobe RGB, dzięki czemu kolory na ekranie są niesamowicie precyzyjne i realistyczne.

Urządzenie pozwala także na obsługę do trzech dodatkowych wyświetlaczy o rozdzielczości 4K UHD pracujących z częstotliwością 60 Hz. Dzięki temu użytkownik będzie mógł korzystać z wielu wymagających programów jednocześnie, co z kolei zwiększy nie tylko jego komfort pracy, ale również efektywność.

 

Osobą odpowiedzialną za produkty Dell w Polsce jest:

Konrad PLEBAN  in
Product Specialist / Workstations | DELL