SOLIDWORKS PDM a podgląd plików CAD – błąd uruchomienia przeglądarki

HomeRozwiązaniaZarządzanie

SOLIDWORKS PDM a podgląd plików CAD – błąd uruchomienia przeglądarki

Jedną z funkcjonalności oferowanych przez oprogramowanie SOLIDWORKS PDM jest możliwość podglądu plików CAD przy wykorzystaniu oprogramowania eDrawings.

           Zdarza się jednak, że po wykonaniu modyfikacji instalacji lub aktualizacji oprogramowania SOLIDWORKS i jego składników, w tym PDM i/lub eDrawings, podgląd wcześniejszych wersji plików jest niemożliwy z powodu jednego z poniższych błędów:

pdm1

PDM2

           Błąd ten jest spowodowany nieprawidłową ścieżką do pliku EModelView.exe, która jest wprowadzona w Administracji PDM dla konkretnego użytkownika. W celu weryfikacji, należy sprawdzić lokalizację pliku bezpośrednio na komputerach, na których pojawił się problem.
Domyślna ścieżka do pliku to: C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\eDrawings\EModelViewer.exe. W zależności od sposobu instalacji programu, ścieżka może się różnić na poszczególnych komputerach.

           Następnym krokiem jest sprawdzenie wprowadzonej ścieżki w ustawieniach użytkownika w Administracji PDM. Czynność tę należy wykonać dla każdego użytkownika, u którego występuje błąd.

PDM4

Jeśli ścieżka jest błędna, należy ją poprawić oraz dopisać atrybut „%1%” na końcu. Atrybut ten jest również dostępny po wybraniu znaku „>” znajdującego się obok pola ze ścieżką.

Po zaakceptowaniu, użytkownicy u których została zmiana wprowadzona, powinni wyłączyć klienta PDM (klikając PPM na ikonie PDM w tray’u oraz wybraniu polecenia „Wyjdź”) oraz zalogować się do przechowalni ponownie. Po powyższych czynnościach podgląd starszych wersji plików powinien być ponownie możliwy.